Craven Cottage odczarowane! Fulham vs. Arsenal 0:1 (0:1)

Aktualności 179 Komentarze

Po bardzo nerwowej koncówce Arsenal pokonal Fulham 1:0. Zwycieska bramke dla Kanonierów w 43. minucie zdobyl Per Mertesacker. Obydwa zespoly konczyly mecz w dziesiatke, gdyz czerwone kartoniki obejrzeli Steven Sidwell i Olivier Giroud. Kanonierzy po prawie czterech latach odniesli zwyciestwo na Craven Cottage. Wygrana ta oznacza, ze The Gunners, przynajmniej na kilkanascie godzin, awansowali na 3. miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie rozpoczelo sie od groznej akcji Fulham. Na szczescie jednak, dobra interwencja popisal sie Per Mertesacker. Chwile pózniej Theo Walcott trafil do siatki gospodarzy, ale bramka nie zostala uznana. Kanonierzy utrzymywali sie przy pilce, ale nie potrafili wykreowac sobie odpowiedniej sytuacji strzeleckiej.

W 12. minucie czerwona kartka dla Stevena Sidwella za brutalny faul na Mikelu Artecie. Sluszna decyzja Andre Marrinera.

Mimo gry w przewadze, to Fulham stworzylo sobie okazje do strzelenia bramki. Biernie zachowali sie stoperzy Kanonierów, ale na szczescie strzal Berbatova zostal zatrzymany przez Szczesnego. Kolejne minuty uplywaly na próbach sforsowania defensywy gospodarzy. W 35. minucie Olivier Giroud popisal sie ladna akcja, ale pilka po jego strzale trafila w slupek. Piec minut pózniej strata Monreala, z naroznika pola karnego uderzyl Emanuelson, ale kolejna interwencja popisal sie Szczesny.

W 43. minucie rzut wolny dla Arsenalu. Na glowe Koscielnego swietnie wrzucil Walcott. Francuz popisal sie genialnym zgraniem pilki, a futbolówke do siatki Fulham wbil Per Mertesacker! 1-0 dla Arsenalu!

Do konca polowy nic sie nie zmienilo. Fulham 0:1 Arsenal.

Kanonierzy po przerwie zaatakowali Fulham. W 52. minucie zólta kartka ukarany zostal Arteta. Rzut wolny dla Fulham. Bryan Ruiz przerzucil jednak pilke nad poprzeczka. Gospodarze wyczuli swoja szanse i próbowali zepchnac Arsenal do defensywy. Po kilku nerwowych minutach wszystko wrócilo do normy i przy pilce znowu utrzymywali sie goscie. Wszystko wskazywalo na to, ze Arsenal bezpiecznie dowiezie korzystny wynik do konca spotkania. W 65. minucie festiwal rzutów roznych pod bramka Szczesnego. Na szczescie dosrodkowania byly slabe i nie doszlo do zadnej groznej sytuacji.

W 70. minucie podwójna zmiana w druzynie Arsene’a Wengera. Wilshere i Podolski zastapili Walcotta i Rosickiego. Tuz po wejsciu Anglik popisal sie efektowna akcja, ale w ostatecznym rozrachunku nic z tego nie wyszlo. W 76. minucie zóltko dla Ramseya. Rzut wolny dla gospodarzy, swietne uderzenie Ruiza, Szczesny odbil pilke przed siebie, a futbolówke do bramki wbil Manolev. Na szczescie, bramka nieuznana.

W 85. minucie Petric zastapil Kacaniklica. Chwile pózniej Frei za aktywnego Emanuelsona.

Piec minut pózniej czerwona kartka dla Girouda za faul w srodkowej strefie.

W ostatniej minucie Vermaelen zastapil Cazorle. Kanonierom udalo sie obronic rzut rozny i wyprowadzic kontre. Aaron Ramsey wyszedl na sam na sam ze Schwarzerem, ale poslal pilke tuz obok bramki. Chwile pózniej sedzia zakonczyl spotkanie. Fulham 0:1 Arsenal!

Fulham:
Schwarzer – Manolev, Senderos, Hangeland, Richardson – Enoh, Sidwell; Ruiz, Emanuelson, Kacaniklic – Berbatov

Lawka rezerwowych:
Etheridge, Riise, Hughes, Karagounis, Frei, Rodallega, Petric

Arsenal: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Arteta, Ramsey, Rosicky – Cazorla, Walcott – Giroud

Lawka rezerwowych: Mannone, Wilshere, Gibbs, Gervinho, Oxlade-Chamberlain, Podolski, Vermaelen

meds0n

Uwielbiam Jacka, jest on aktualnie moim ulubionym pilkarzem, ale nie ma co poddawac sie sentymentom. Rosa to aktualnie najlepszy mozliwy wybor na te pozycje, Wilshere slabo zagral z Evertonem. Zbyt slabo, zeby wystawic go do pierwszego skladu za Tomasa. Ale idac tym wlasnie tokiem myslenia, wolalbym Oxa zamiast Walcotta… Theo nie jest ostatnio w najlepszej formie, strasznie malo go widac na boisku.

zimon

panowie no i panie jesli jakas sie tu udziela w tej chwili, mnie tez delikatnie powiedziawszy gra naszych wpienia, bo jest bardzo niskich lotów, ale nie spinajmy sie tak bo to dopiero 30 min. i nie klnijmy jak szewce, bo to wyniku meczu na pewno nie zmieni, jedynie napsuje nam krwi

68. Zdjęcie profilowe Leonidas

Trzeba strzelic jeszcze co najmniej jedna by bylo spokojniej, bo znajac naszych i ich "lajtowe" podejscie do grania w przewadze i prowadzeniu 1:0, pewnie stracimy w glupi sposób jakas.
    Zwyciestwo da psychologiczna przewage nad Tottenhamem, bo mimo iz wtedy bedziemy miec 2 mecze wiecej i "tylko" 5pkt. przewagi, to jednak czekaja ich mecze z City i Wigan, a wiec gdzies tu moga pkt. potracic i nas nie wyprzedzic.
    Chelsea moze tez jakims cudem potknac sie na Liverpoolu.

blaxs

Po przebiegu spotkania wcale nie bylo widac ze gramy w przewadze. Kiedy Giroud dostal czerwien Fulham lekko przewazalo.
    Wracajac do faulu Girouda wydawalo mi sie ze po prostu posliznal sie na pilce i stad ten faul, ale nie jestem do konca pewien.

Ars1

Dla mnie czerwo dla Girouda po prostu z dupy tak dla wyrównania sil.
    Dobrze nam to zrobi,ale zólta to tam byle max,noga mu poszla po pilce,a przeciwnik sie nawinal widac jak byk,ze ledwo go drasnal.
    Mecz wygrany w stylu Arsenalu niestety powracaja demony z poczatku i srodka sezonu-brak pomyslu na gre i malo klarownych sytuacji.
    Szkoda bo na finiszu moze nam zabraknac…

146. Zdjęcie profilowe
  147. Zdjęcie profilowe
    mateusz9966

hahaha Tobiasz A. to juz wiele o czlowieku mówi:P

Ars1 moim zdaniem to glównie czekanie na blad przeciwnika.. ale przeciwnik bledu nie zrobi jesli sie go nie naciska:/

jak dla mnie walcott nie powienien zagrac na srodku, moim zdaniem to nie jego bajka.. choc dzis zagral dobre spotkanie biorac pod uwage to co ostatnio prezentowal

mateusz9966

heh, walcott to pewnie zaciera rece, lecz ja bym wolal juz zdecydowanie poldiego na srodku niz theo.. poldi przynajmniej ma sie czym przepchnac a i jego charakter pozwala na to by uprzykrzyc obroncom zycie, walcott tego niestety nie ma, dlatego ja bym go widzial na skrzydle, pózniej oczywiscie za poldiego ox i mala roszada

156. Zdjęcie profilowe jarek_galazka
  157. Zdjęcie profilowe Leonidas
  158. Zdjęcie profilowe
    mateusz9966

jak by nie spojrzec pod ta maska niezgrabnosci dal nam czasami powody do zachwytu niektórymi zagraniami:) sprawil tez ze moglismy sie choc na chwile poczuc stary dobry arsenal:) przerwa mu sie przyda, ale 3 mecze to juz koniec sezonu dla niego praktycznie, zakladajac ze w 3 mecze zdobedziemy 6 pkt to raczej moze pomarzyc o grze od 1 min

159. Zdjęcie profilowe
  160. Zdjęcie profilowe Leonidas

@mateusz

Taa, tylko ze oni nie graja juz o nic wiec maja w d..e. Moge sie zalozyc, ze ta porazka sie wgl nie przejeli, tylko ucinaja sobie teraz mile pogawedki w szatni i bawia sie jakby wygrali ;)

——
    Teraz sie sytuacja troszke skomplikowala, bo jak zalozymy, ze ew. przegrac mozna tylko z góra tabeli to jestesmy chyba w najgorszej pozycji.
    Tottenham max. pkt. moze zdobyc: 73/74/76*.
    Chelsea max. pkt. moze zdobyc: 79/77/76*.
    My max. pkt. mozemy zdobyc: 75.

* zalezy od ich bezposredniego meczu.

My mamy jeszcze mecz z MU i trzeba wierzyc, ze po zdobyciu jutro mistrza podejda do meczu z nami tak jak dzis City.

Chelsea ma obecnie najgorszy terminarz, ale maja 2 mecze do nadrobienia wiec jak wygraja beda 4pkt. nad nami, wiec ich juz bedzie mozna wykreslic z walki.

161. Zdjęcie profilowe
  162. Zdjęcie profilowe Leonidas

No to teraz juz wszystko zalezy od meczu który bedzie za 7 dni.
    Porazka = 5 miejsce.
    Remis = szansa na 4. miejsce, choc z nerwami w kazdym kolejnym meczu(gdyz marginesu juz nie ma).
    Zwyciestwo = szansa na TOP4.

Takze juz zarty sie skonczyly i teraz trzeba wyjsc ofensywnie od poczatku.
    Podolski na szpice i to bez gadania.
    Ox od 1 minuty.
    Nie wiem jak z forma Jacka, bo za 7 dni mysle, ze juz sie w 100% wyleczy, wiec pytanie tylko o forme.
    Moze zaryzykowac z Gervinho? I tak powinien wiecej dac niz Theo(w sensie statystyk).

blaxs

Spurs wygralo, Chelsea wygrywa. Wiedza o co walcza. Liczenie tego ile my mozemy pkt. zdobyc, nasi rywale do big four jest nie na miejscu. Wystarczy spojrzec na to co sie dzieje. Kto by przypuszczal ze koguty wygraja, a The Blues beda prowadzic. Mamy dwa mecze wiecej rozegrane od nich, a za tydzien mecz z MU, który jezeli przegramy pozegnamy sie z LM. Taka jest moja opinia.

164. Zdjęcie profilowe Leonidas

@lukas

Dokladnie.
    Teraz Arsenalowi nie mozna nic zarzucic, bo graja naprawde niezle, by nie powiedziec fantastycznie. I nie chodzi mi o styl, ale o zwyczajne wygrywanie.
    I tak teraz zobaczylem, ze jestesmy na 1 miejscu biorac pod uwage ostatnie 5 spotkan, a w ostatnich 10 przegralismy tylko RAZ i dalej jestesmy na 1, tyle ze na równi z MU. To o czyms swiadczy.
    Natomiast jezeli wypadniemy z TOP4 to tylko i wylacznie przez srodek sezonu, bo tam gralismy naprawde w kratke, przegrywalismy z zespolami z którymi powinnismy wygrac i to na SWOIM stadionie. Odpadlismy frajersko z Bradford i Blackburn, a to byly mecze do wygrania.

Teraz moze byc i tak, ze do konca sezonu wszystko wygramy i wyjdzie na to, ze ostatnie 13 moze 14 spotkan nie przegralismy ale i tak nie dostalibysmy sie do LM.

Mecz z MU to bedzie mecz sezonu i to nie ulega watpliwosci. Licze, ze odpuszcza i nie beda walczyc, bo i o co? :P

165. Zdjęcie profilowe airafc
  166. Zdjęcie profilowe
  167. Zdjęcie profilowe Leonidas

@airafc

A co ma piernik do wiatraka? :D
    Jak Chelsea wygra LE to ma gre w LE z automatu.
    W tym sezonie juz tak sie nie stanie jak w zeszlym.

Jedynie jakies "powiklania" moga chyba miec miejsce w LE, na zasadzie jak Chelsea ja wygra i skonczy np. na 4 miejscu, to wtedy, w jakiejs ligi bodaj dochodzi do eliminacji jeszcze jeden zespól.
    Tak przynajmniej jest w LM, gdy triumfator zajal w lidze miejsce premiujace gre w nastepnej edycji. To wtedy liga która jest na 16 miejscu w rankingu, ma dwa zespoly w eliminacjach czy jakos tak.

168. Zdjęcie profilowe
  169. Zdjęcie profilowe Leonidas

No to sytuacja nieco sie poprawila :)
    Dalej na trzecim jestesmy, a mecz straty to jest Tott-Che wiec przy tej samej ilosci meczy jeden zespól nas napewno nie wyprzedzi(a moze byc tak, ze zaden).
    Ale koncentracje dalej trzeba zachowac.

Brawo L’Pool!!
    Prorocze slowa Rudzkiego: "Nie dopisujmy jeszcze 3pkt. Chelsea, bo zawsze jak sie komus dopisuje to pada gol" :P

170. Zdjęcie profilowe
    Ars1

Ogladalem meczyk u kilkunastoletniego fana Lpoolu i po raz pierwszy wyskoczylem wyzej niz on-chlop zostal w blokach:)

Jednak taka sytuacja gdy liczy sie na pomoc innych wcale mnie nie bawi i jest zenujaca.

Ostatnie zwyciestwa nie sa dla mnie fantastyczne a oplakane.Boje sie po meczu Fulham,ze znowu lapiemy zadyszke i brakuje pomyslu na gre,ale skoro utd potrafi wygrywajac spotkania w podobnym stylu siegnac po majstra to to przeboleje.
    Nie przeboleje jednak tego,ze koguty graja od nas po prostu lepiej.