Loftus Road zdobyte! QPR 0-1 Arsenal (0-1)

Allmysenses Aktualności 133 Komentarze

Udalo sie! Loftus Road wreszcie zdobyte. Choc nie mozna powiedziec, ze Kanonierzy pokazali klase i nienaganny styl, zdobyli jednak niezwykle wazne trzy punkty. Bylo 20 sekund euforii i 90 minut nerwów, lecz zwyciestwo jest zwyciestwem i walka o pierwsza czwórke dalej trwa. Oto, co dokladnie wydarzylo sie na stadionie tegorocznych spadkowiczów:

Cóz za poczatek! Pierwsza akcja i gol! Tomas Rosicky swietnie poradzil sobie z obroncami QPR, po czym ze spokojem dosrodkowal pilke. Aaron Ramsey zgral z kolei do Mikela Artety, który blyskawicznie uruchomil Theo Walcotta. Anglik wykonal bezbledny strzal, który okazal sie zreszta najszybszym trafieniem w obecnym sezonie Premier League! 1-0!

Tuz po wznowieniu gry, Mbia brutalnie sfaulowal Artete i ten musial nawet opuscic na moment boisko w celu zaczerpniecia pomocy medycznej. Cale szczescie, po chwili wrócil na boisko, niemniej pilkarz gospodarzy nie zostal ukarany za to wejscie.

Gol strzelony juz na samym poczatku gry dal Kanonierom zastrzyk pewnosci siebie. Sama gra raczej uspokoila sie, w kolejnych minutach bedac raczej toczona w srodkowych partiach boiska. Od czasu do czasu zobaczyc moglismy ataki z obu stron i jakkolwiek te konczyly sie strzalami ze strony AFC, tak gospodarze szybko tracili pilke na rzecz defensorów swoich rywali.

Od 20. minut gry, The Gunners znów zamkneli rywali na ich wlasnej polowie. Dokladnie konstruowane akcje nie konczyly sie jednak bramkami, choc szanse byly realne. Najlepsza z nich mial w 26. minucie gry Theo Walcott, który niestety tym razem nie wykorzystal swietnego podania od Tomasa Rosicky’ego, bo mimo pokonania Roberta Greena, pilka zakonczyla bieg ku bramce na jej prawym slupku.

Po ostatniej wspomnianej akcji, do roboty wzieli sie gospodarze. Poczatkiem ich czasowej dominacji byl strzal Parka, który zmarnowal wówczas doskonala okazje na wyrównanie. Kolejna akcje, rozpoczeta od rajdu i wrzutki bylego Kanoniera – Armanda Traore, zakonczyl do spólki Szczesny z obroncami, jednak pilka wyszla na rzut rozny. Byl to kolejny strzal, jaki oddal w tym spotkaniu Park Ji-Sung.

Po 35 minutach gry, podopieczni Arsene’a Wengera sami zgotowali sobie zamieszanie pod bramka. Uczynil to dokladniej rzecz biorac Wojciech Szczesny, który dwukrotnie wyrzucal pilke tak, ze trafiala ona wprost pod nogi rywali. Grozny byl tu szczególnie przypadek numer dwa, kiedy to Ben Haim oddal dokladny strzal z daleka. Polak jednak nie pomylil sie i futbolówka trafila w jego rece.

Zagrozenie pod bramka Szczesnego spowodowal jeszcze Bacary Sagna, który sfaulowal jednego z graczy Harry’ego Redknappa tuz przed polem karnym. Do pilki podszedl wtedy Townsend, lecz jego strzal byl minimalnie niecelny. Po uplywie kolejnych pieciu minut, pilkarze obu druzyn udali sie do szatni na kwadrans przerwy.

Gdy gra zostala wznowiona, mozna bylo odniesc wrazenie, ze druzyny zamienily sie trykotami. Grajacy bardzo asekuracyjnie, a nawet wrecz broniacy wyniku Kanonierzy zostali zepchnieci do defensywy. Wielka w tym zasluga wiekowego Derry’ego, który od samego wejscia na murawe pokazal wiecej niz cala druzyna QPR w pierwszej polowie. Dzieki postawie tego zawodnika do strzalu doszli miedzy innymi Remy czy Townsend, ale ich próby byly nieskuteczne.

Na kolejna ladna akcje Arsenalu trzeba bylo czekac az do 71 minuty. Wtedy to, najbardziej chyba dzis widoczny Theo Walcott zdecydowal sie na strzal, który zostal sparowany przez Roberta Greena na rzut rozny. Siedem minut pózniej pilkarze z The Emirates mogli zaskoczyc rywali kontra, niemniej zostala ona w pore zatrzymana przez Jenasa, który otrzymal wtedy zólta kartke za faul na Rosickym.

Najgrozniejsza akcja QPR w tym meczu miala dopiero nadejsc. Stalo sie to w 83. minucie gry, kiedy to znakomitym strzalem popisal sie Loic Remy. Nie pomylil sie i uderzyl celnie, ale, na cale szczescie, miedzy slupkami bramki czuwal Wojciech Szczesny, który zdolal wybic pilke na rzut rozny.

Do konca spotkania, do którego zostaly doliczone jeszcze trzy minuty, pilkarze obu druzyn grali szybko, lecz nieskutecznie. Ataki nie byly zbyt grozne ani z jednej, ani z drugiej strony. Oznacza to zatem, ze The Gunners, majacy w tym sezonie na koncie 100 bramek we wszystkich rozgrywkach, wróca do Londynu z trzema punktami! Sezon tymczasem nieublaganie zbliza sie do konca – pozostaly jeszcze tylko dwa mecze, z Wigan i z Newcastle.

Bramki: Walcott (Arteta) 1′

Zólte kartki: Jenas, Derry – Monreal

Sklady:

QPR: Green, Traore (Fabio 90+3′), Hill, Park (Taarabt 79′), Onuoha, Jenas, Remy, Ben Haim, Zamora, Townsend, Mbia (Derry 46′)

Rezerwowi: Murphy, Derry, Taarabt, Mackie, Granero, Fabio, Bothroyd

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Arteta, Ramsey, Rosicky (Vermaelen 90+1′), Cazorla (Wilshere 89′), Walcott, Podolski (Oxlade-Chamberlain 85′)

Rezerwowi: Mannone, Vermaelen, Wilshere, Oxlade-Chamberlain, Coquelin, Jenkinson, Gervinho