Arsenal zainkasuje kolejne 2 mln za Cesca

Aktualności 6 Komentarze

Cesc Fabregas juz od prawie dwóch lat nie jest pilkarzem Arsenalu, ale teraz Kanonierzy dostana od FC Barcelona kolejne dwa miliony funtów za to, ze w 2011 r. Kanonierzy zdecydowali sie pozwolic Fabregasowi na odejscie do Dumy Katalonii.

 

Umowa, która zawarly wówczas oba kluby zakladala, ze w przypadku zdobycia przez Barce mistrzostwa Hiszpanii z Fabregasem w skladzie katalonski klub bedzie musial zaplacic dodatkowe dwa miliony do sumy 35 mln funtów, które Barca zaplacila za sam transfer.

 

W pierwszym sezonie Fabregasa w Barcelonie Blaugrana musiala zadowolic sie jedynie wicemistrzostwem Hiszpanii, ale w ostatnia niedziele slowo cialem sie stalo i po zwyciestwie 2:1 nad Atletico Madryt Barcelona odzyskala prymat w Hiszpanii, z Fabregasem w skladzie.

 

Wedlug informacji Daily Mail w ten sposób uruchomila sie klauzula w umowie miedzy Arsenalem i Barcelona i teraz konto klubu z Barcelony musi sie uszczuplic o dwa miliony funtów, które trafia do Londynu. Gazeta twierdzi tez, ze to nie jedyny zastrzyk pieniedzy, który Arsenal teraz dostanie dzieki roztropnosci przy sprzedawaniu pilkarzy do innych druzyn.

 

Otóz pól miliona funtów musi Arsenalowi przelac Hull City. Ekipa, która niedawno wywalczyla awans do Premier League posiada w skladzie Jaya Simpsona, pilkarza, który w 2010 r. odszedl z Arsenalu do popularnych „Tygrysów”. Daily Mail donosi, ze umowa miedzy Arsenalem a Hull przewidywala, ze jesli druzyna z KC Stadium wywalczy awans do Premier League z Simpsonem w skladzie, to Arsenal otrzyma dodatkowe 0,5 mln funtów.

Komentarze 6

  1. Zdjęcie profilowe jarek_galazka
  2. Zdjęcie profilowe Creperdorpoto
  3. Zdjęcie profilowe
  4. Zdjęcie profilowe
  5. Zdjęcie profilowe
  6. Zdjęcie profilowe

Dodaj komentarz