W Dzakarcie bez kompromisu – 7:0 z Indonezja

Mieszko 20 Komentarze

Arsenal w pierwszym sparingu przed sezonem 2013/2014 pokonal druzyne Indonezji az 7:0. Biorac pod uwage, ze to pierwszy mecz od zakonczenia poprzednich rozgrywek – mozna byc zadowolonym z dyspozycji Kanonierów.

Na Gelora Bung Stadium pojawilo sie az 88.000 tysiecy kibiców. Oto sklad, w jakim na boisko wybiegla jedenastka Arsenalu: Fabianski, Mertesacker, Miquel, Gibbs, Jenkinson, Arteta, Ramsey, Oxlade-Chamberlain, Gnabry, Walcott, Akpom.

Od poczatku meczu, przy aplauzie publicznosci do ataku ruszyli Kanonierzy. W siódmej minucie po podaniu Walcotta dobra okazje zmarnowal Akpom. Cztery minuty potem z dystansu szczescia próbowal Ramsey. Chwile pózniej w niezlej sytuacji pilki nie zdolal przyjac Walcott.

19 minuta przyniosla pierwsza bramke w tym spotkaniu. Chamberlain po indywidualnym rajdzie wystawil pilke Walcottowi, który mierzonym strzalem otworzyl wynik meczu.

W 25 minucie Theo zagrywa pilke w pole karne. Starajacego sie umiescic pilke w bramce Akpomca uprzedza obronca rywali. Chwile pózniej bliski bramki samobójczej byl Igbanefo.

W trakcie spotkania bylo slychac przyspiewki kibiców wykonywane w jezyku angielskim. Jak widac, fani The Gunners sumiennie przygotowali sie na przywitanie swoich ulubienców.

34 minuta, wylozenie pilki, która przechodzi przez linie obrony, az do Kierana Gibbsa, który strzela z pierwszej pilki w boczna siatke. Dwie minuty pózniej Alex Oxlade-Chamberlain mija bramkarza, lecz wrzutka z ostrego kata byla o wiele za wysoka.

W 37 minucie miala miejsce pierwsza realna okazja Indonezji na zdobycie gola. Po bledzie Miquela strzelal Salasso, lecz Fabianski nie mial problemu z wylapaniem strzalu. Akcja wznowiona przez Polaka przyniosla okazje po stronie Arsenalu. Serge Gnabry obchodzacy swoje 18 urodziny mierzonym strzalem staral sie zaskoczyc bramkarza gospodarzy.

W 45 minucie pierwszej polowy z boiska zszedl Jufrianto, którego zastapil Pellu. Po zmianie stron na boisku pojawili sie: Kriss Olsson, Gedion Zelalem, Thomas Eisfeld, Chuks Aneke i Laurent Koscielny w miejsce: Walcotta, Chamberlaina, Gibbsa, Mertesackera i Artety.

54 minuta to druga bramka dla podopiecznych Wengera. Wrzutke Gnabry’ego wykorzystuje Akpom. Chwile potem nastapily dwie zmiany w ekipie Indonezji. Za Bonay’a wszedl Van Dijk, a Mofu zastapil Kabes.

10 minut pózniej Igbonefo zostal ukarany zólta kartka za ostre wejscie barkiem w Zelalema. W druzynie The Gunners Ramsey’a i Gnabry’ego zastapili Podolski i Rosicky.

Na boisku pojawili sie Sagna oraz Giroud w miejsce Jenkinsona i Akpoma. Wprowadzenie duetu Francuzów okazalo sie strzalem w dziesiatke. W 71 minucie po wrzutce prawego obroncy, rosly napastnik zdobyl trzecia bramke w tym meczu. Dwie minuty potem znowu podanie Sagny, Giroud przyjmuje pilke i blyskawicznym strzalem z pólobrotu umieszcza pilke w samym okienku bramki.

Duza przewaga Kanonierów mogla przyniesc honorowego gola dla gospodarzy. Jednak Mofu nie zdolal zachowac zimnej krwi bedac sam na sam z Martinezem.

W 83 minucie dwójkowa akcja Rosickiego i Podolskiego konczy sie golem Niemca. 5:0 dla londynczyków. Doslownie chwile potem fantastyczna wrzutke Rosickiego zamyka Kriss Olsson. Kanonierzy rozkrecali sie z minuty na minute.

87 minuta i ustalenie wyniku przez Thomasa Eisfelda, który przyjal pilke zgrana przez Girouda i pewnym strzalem pod poprzeczke umiescil pilke w siatce.

Pierwszy sparing w wykonaniu The Gunners wypadl bardzo obiecujaco. Siedem goli i dobra gra we wszystkich formacjach musi dobrze rokowac. Majac na uwadze, ze druzyna nie zostala wzmocniona przez zadnego zawodnika, a na boisku nie bylo glównych kreatorów gry (Cazorla, Wilshere) – z pierwszego spotkania Asia tour mozna byc w pelni usatysfakcjonowanym.