Strzelaja napastnicy – Arsenal wygrywa 7:1

Mieszko Aktualności 148 Komentarze

Spotkanie Arsenalu z reprezentacja Wietnamu zakonczylo sie wynikiem 7:1. Styl i tempo Kanonierów w przekroju calego meczu stalo na nizszym poziomie, niz w poprzednim sparingu. Swoja dobra forme potwierdzil Olivier Giroud, który po 45 minutach skompletowal hat-tricka. Chuba Akpom, który zmienil Francuza zdobyl dwie bramki. Pozostale gole strzelali Oxlade-Chamberlain oraz Miquel.

Mecz rozpoczal sie od przewagi gospodarzy, jednak to Arsenal szybko objal prowadzenie. Giroud otrzymal piekne podanie od Rosickiego. Majac obok siebie obronce zdecydowal sie na strzal z lewej strony pola karnego. Pilka odbila sie jeszcze od reki bramkarza i wpadla do siatki.

Napastnik The Gunners rozochocony golem próbowal szczescia z dystansu, jednak jego strzal okazal sie niecelny. W 19 minucie Serge Gnabry wykonal dokladne dosrodkowanie ‘z miejsca’. Uderzenie glowa Podolskiego przelecialo nad bramka. 10 minut pózniej znowu dal o sobie dac duet Gnabry-Podolski. Ten pierwszy znów swietnie podawal, Poldi ,,przelozyl” dwóch obronców wylozyl pilke Giroudowi, który nie zrozumial intencji Niemca i nie wykonal ruchu do pilki.

Wiecej spiec mialo miejsce dopiero w koncówce pierwszej polowy. W 40 minucie Podolski przyjal podanie od Rosickiego i uderzyl z woleja w slupek. Zaraz po tej akcji mielismy okazje dla Wietnamu. Zawodnik ‘Zlotej Gwiazdy’ zdolal oddac strzal glowa na bramke Szczesnego.

Trzy minuty potem bylo juz 2:0. Obronca gospodarzy zle wybil pilke, za linie pola karnego, gdzie byl nie pilnowany Giroud. Byly gracz Montpellier pieknie zlozyl sie do strzalu i mocno uderzyl w okienko bramki.

Wietnam mial jeszcze swoja okazje w pierwszej polowie. Wrzutka z prawej strony nie wybita przez zadnego obronce, doleciala az do pilkarza miejscowych, który zle zamknal akcje pudlujac z pieciu metrów.

Niewykorzystana sytuacja natychmiast sie zemscila. Giroud wyszedl sam na sam z bramkarzem, który przewidywal, iz napastnik wda sie z nim w drybling. Olivier widzac zachowanie golkipera z olimpijskim spokojem podcial pilke nad bramkarzem kompletujac tym samym hat-tricka.

Po przerwie na boisku zameldowali sie: Mertesacker, Zelalem, Ramsey, Ryo, Walcott i Akpom.

Tuz po wznowieniu gry mielismy powiekszenie prowadzenia. Walcott wylozyl pilke Oxlade-Chamberlainowi, który przelobowal Ngoca.

Cztery minuty po rozpoczeciu drugiej polowy swoja okazje mial Akpom, jednak oddany przez niego strzal powedrowal zbyt blisko bramkarza.

W 56 minucie napastnik zdolal sie zrehabilitowac. Anglik wykorzystal swietne podanie od Ramsey’a i ze spokojem umiescil pilke w siatce. Chwile potem bylo juz 6:0. Zelalem wykonal otwierajace podanie do Chamberlaina, ten wylozyl pilke do Akpoma, któremu pozostalo wbic pilke do pustej bramki.

62 minuta to okazja na siódma bramke, jednak pojedynek z Ngoc’em przegrywa Walcott. Chwile pózniej grozny strzal glowa po rzucie roznym oddaje Mertesacker.

Na boisku pojawil sie równiez Jack Wilshere zastepujac Oxlade-Chamberlaina. Piec minut po Angliku na murawie zameldowali sie: Martinez, Aneke, Olsson i Eisfeld. Kolejna szanse zmarnowal Walcott, który znowu musial uznac wyzszosc bramkarza.

W 75 minucie padl siódmy gol dla Kanonierów. Eisfeld wykorzystal przewage, jaka stworzyl Miquel, podal do bedacego w polu karnym obroncy, który mierzonym strzalem w dlugi róg strzelil bramke.

78 minuta to pierwszy stracony gol podczas tournee. Pilke wrzucana z prawego skrzydla w ekwilibrystyczny sposób uderzyl Tran Manh Dung. Pilkarz Wietnamu za zdjecie koszulki po zdobytym golu zostal ukarany zólta kartka.

Niesieni honorowym trafieniem gospodarze mieli jeszcze okazje z rzutu wolnego. Nieprzewidywalnie zakrecajaca pilke zdolal zatrzymac Martinez.

Minute przed zakonczeniem regulaminowego czasu gry sam na sam wychodzil Jack Wilshere. Bramkarz, wyszedl za pole karne, co jednak nie przeszkodzilo mu w interwencji rekoma. Oczywiscie taki wybryk zostal ukarany czerwona kartka, co wprowadzilo wesolosc na calym stadionie. Miedzy slupkami stanal gracz z pola – Phong.

W ostatniej minucie druga bramke mógl strzelic Wietnam, jednak pilke na rzut rozny odbil Martinez.

Drugi sparing w Azji pokazuje, iz do poprawienia jest jeszcze pare elementów. Paradoksalnie, podczas pierwszego meczu druzyna wygladala na lepiej przygotowana. Cieszy dobra dyspozycja mlodego Gnabry’ego i Zelalema. Najwiekszy plus zdecydowanie idzie w strony Oliviera Girouda. Najlepiej natomiast nie wygladali Aneke i Miquel. Nastepne spotkanie – za piec dni w Japonii.