Japonia zdobyta. Nagoya Grampus 1-3 Arsenal (0-2)

Allmysenses Aktualności 87 Komentarze

Koniec. W swoim trzecim meczu na Asia Tour, pilkarze Arsenalu pokonali zespól Nagoya Grampus . Tak jak mozna bylo sie spodziewac, w kadrze meczowej zabraklo Laurenta Koscielny’ego i Wojciecha Szczesnego, którzy zakonczyli niedzielne treningi kontuzjowani. Strzelcami bramek dla AFC byli Giroud, Ryo i Walcott.

Wynik zostal otwarty juz w trzeciej minucie gry przez niezawodnego póki co w okresie przygotowawczym Oliviera Girouda, który swietnie wykorzystal swietne dosrodkowanie nie gorzej spisujacego sie Tomasa Rosicky’ego z prawej strony. 1-0!

Chwile pózniej prowadzenie Kanonierów moglo byc jeszcze wyzsze. Po swietnej zespolowej akcji, Theo Walcott zostal zahaczony w polu karnym przez jednego z rywali. Sedzia jednak nie zareagowal, pozwalajac grac dalej. To tylko zwiekszalo dominacje gosci. Ryo, który otrzymal pilke od Kierana Gibbsa, spróbowal pokonac bramkarza rywali uderzajac z pierwszej pilki. Zabraklo szczescia.

Przez pierwsze 20 minut prym w druzynie Arsenalu wiedli dwaj zawodnicy – Rosicky i Miyaichi. Ten pierwszy co rusz popisywal sie wspanialymi zagraniami, a drugi próbowal przebijac sie przez szeregi defensywy przeciwników.

Grajacy poza swoja nominalna pozycja Bacary Sagna okazywal sie calkiem solidnym stoperem. Popisal sie umiejetnosciami przede wszystkim w 20. minucie, kiedy to bezblednie wygarnal pilke Kennedy’emu, który dzieki podaniu kolegi znalazl sie w dogodnej pozycji do oddania strzalu.

25 minut gry za nami, Giroud i Walcott przeprowadzali wlasnie dobrze zapowiadajaca sie akcje dwójkowa. Anglik odegral do grajacego na srodku ataku Francuza, a ten padl na murawe zahaczony przez rywala. Sedzia bez wahania wskazal na rzut karny, który wykorzystal Ryo Miyaichi. 2-0.

Tempo gry nie bylo wcale imponujace, lecz przewaga Arsenalu rosla z kazda minuta. Od momentu strzelenia drugiego gola, podopieczni Arsene’a Wengera stworzyli sobie przez 10 minut trzy dogodne sytuacje. Najpierw Walcott dosrodkowal z rzutu roznego, a bramkarz Nagoyi nie zlapal pilki, czego nie wykorzystal Ryo. Potem szanse z kontry stworzyl Gibbs, który wypuscil pilke do Girouda, lecz jego podanie zostalo zablokowane przez defensora. Najlepsza okazje mial jednak Walcott, który dzieki znakomitemu podaniu Rosicky’ego znalazl sie sam na sam z bramkarzem, ale nie zdecydowal sie podac do niepilnowanego Oliviera Girouda i zmarnowal te sytuacje.

Pod koniec pierwszej polowy powinno byc 2-1. Ogawa jednak najpierw przestrzelil glowa z bardzo bliska, a pózniej nie wykorzystal okazji sam na sam z Lukaszem Fabianskim. Po pierwszych 45 minutach mielismy zatem 2-0.

Druga czesc gry o maly wlos nie rozpoczela sie tak samo jak pierwsza, czyli od bramki dla Arsenalu. Akcja Podolskiego i Gnabry’ego nie znalazla jednak pozadanego zakonczenia.

Od tego momentu, inicjatywe o dziwo przejeli gospodarze. Mieli okazje z rzutu roznego, lecz ten zostal zle wykonany. Chwile pózniej pojawila sie szansa na dosrodkowanie, jednak wylapal je Fabianski. Kilka pózniejszych strzalów zostalo zablokowanych przez obronców z Londynu.

Co za szansa! Rozpedzony Walcott prowadzil pilke w typowym dla siebie rajdzie, majac w zanadrzu trzech dobrze ustawionych partnerów. Co zrobil Anglik? Podal pilke do obroncy. Co wiecej, chwile pózniej ponownie znalazl sie w dobrej sytuacji, jednak i te zmarnowal.

Niewykorzystane okazje sie mszcza, ale nie w sparingach. Mlodziutki Zelalem bez obaw podal pilke Walcottowi, który akurat wbiegl w pole karne. Tym razem obylo sie bez pomylek i mielismy 3-0!

Komfortowo prowadzacy The Gunners nie spieszyli sie ze strzelaniem kolejnych bramek, szukajac raczej okazji po wymienianiu serii podan. Jedna z nich zapowiadala sie bardzo, bardzo dobrze. Przeprowadzilo ja dwóch graczy – Podolski i Ramsey. Niestety, panowie chyba przekombinowali i nic z tego nie wyszlo.

Tanaka i Tomada postanowili tymczasem sprawdzic czujnosc Lukasza Fabianskiego. Ten pierwszy poslal piekne dosrodkowanie w pole karne, zas drugi wyskoczyl do strzalu glowa. Polak byl jednak na posterunku i nie pozwolil pilce wpasc do bramki.

Sytuacja uspokoila sie, przyjezdni znów przejmowali pelna kontrole nad wydarzeniami boiskowymi. Szczescia przy strzalach próbowali miedzy innymi Wilshere i Walcott, jednakze nic z tego nie wychodzilo. Albo uderzali niecelnie, albo bramkarz byl tam, gdzie byc powinien.

Fabianski pokonany! W 71. minucie gry, po dosrodkowaniu z prawej strony, pilke w siatce umieszcza glowa Yano. 3-1.

Zelalem – to nazwisko godne zapamietania. Ten 16-latek pokazywal sie w drugiej polowie po prostu fenomenalnie. Nie dosc, ze swietnie odnalazl w polu karnym Theo Walcotta i zanotowal asyste, to jeszcze bez kompleksów dyrygowal pomoca Arsenalu i podawal pilki popisujac sie takim przegladem pola, jakiego nie powstydzilby sie sam Cesc Fabregas. To dzieki niemu do okazji strzeleckiej doszedl Akpom, który jednak nie strzelil wówczas bramki.

Przez ostatnie dziesiec minut tempo przygaslo i pilkarze nie starali sie juz az tak strzelic gola. Co prawda bylo troche strzalów, lecz zaden z nich nie znalazl drogi do bramki. Kolejny sparing w Azji za nami.

Bramki: Yano (Taguchi 72′) – Giroud (Rosicky 3′), Ryo (Giroud 26′), Walcott (Zelalem 55′)

Arsenal: Fabianski, Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs (Miquel 59′), Rosicky (Gnabry 45′), Arteta (Wilshere 45′), Ramsey (Aneke 67′), Ryo (Zelalem 45′), Giroud (Podolski 45′), Walcott (Akpom 67′)

Rezerwowi: Martinez, Miquel, Wilshere, Olsson, Aneke, Gnabry, Eisfeld, Zelalem, Podolski, Oxlade-Chamberlain, Akpom

Nagoya: Narazaki, Tanaka M, Masukawa, Abe, Tanaka H, Nakamura, Fujimoto, Ogawa, Danilson, Tamada, Kennedy

Rezerwowi: Takagi, Muta, Daniel, Ishibutsu, Jakimovski, Isomura, Tanabe, Taguchi, Tanaka T, Yano