Niepokonani w Azji! Urawa Reds 1-2 Arsenal (0-0)

Gerwazy Aktualności 94 Komentarze

Kanonierzy optymistycznym akcentem, za sprawa zwyciestwa 2-1 przeciwko Urawa Red Diamonds, zegnaja sie z Azja.

Od poczatku spotkania Arsenal narzucil rywalom swój styl gry, jednak to gospodarze jako pierwsi mogli powaznie zagrozic Kanonierom. W 3. minucie meczu, Umesaka ogral Wilshere’a w okolicach pola karnego, oddal strzal i gdyby byl on bardziej celny, zmusilby Fabianskiego do zaprezentowania swoich umiejetnosci.

W 8. minucie, Walcott kapitalnie ogral kilku graczy Diamonds, z impetem wpadl w pole karne i oddal strzal lewa noga, który trafil w slupek od zewnetrznej strony, przez co pilka pozostala w polu gry. Walcott po chwili, za sprawa podania Girouda z lewej strony, uderzal po raz kolejny, ale jego strzal zostal zablokowany.

W 10. minucie, wysmienita okazje zmarnowali gracze Urawa Reds. Po szybkiej wymianie podan i plaskiej centrze z prawej strony, Richardes tuz pod bramka próbowal pokonac Fabianskiego, ale ten sparowal uderzenie przed siebie, a Mertesacker w ostatniej chwili udaremnil próbe celnej dobitki zawodnikowi Diamonds.

W 25. minucie, doszlo do niepozornego faulu na Theo, przez chwile Anglik nie podnosil sie z murawy, a Ryo Miyaichi zaczal sie rozgrzewac. Walcott pozostal jednak na placu gry i po kilku chwilach mial wspaniala okazje na bramke. Po szybkiej wymianie podan z Giroudem, Anglik wpadl w pole karne z prawej strony, bedac w zasadzie sam na sam z bramkarzem, ale uderzyl bardzo niecelnie.

Przewaga Arsenalu zarysowala sie dosc wyraznie. W 28. minucie Giroud otrzymal podanie góra od Artety i od razu próbowal lobowac wysunietego golkipera, niestety minimalnie sie pomylil.

W 33. minucie Wilshere, w najznamienitszy sobie sposób, zwawo pociagnal z pilka kilka metrów i zostal sfaulowany w okolicy 20. metra. Rzut wolny próbowal bezposrednio wykorzystac Giroud, ale trafil w mur i pilka opuscila boisko, dajac Kanonierom rzut rozny, po wykonaniu którego nastalo zamieszanie w polu karnym Diamonds. Pilka trafila pod nogi Chamberlaina, który huknal zza pola karnego, ale trafil w poprzeczke!

W 45. minucie Fabianski musial zaprezentowac szczypte swojego kunsztu. Podanie nieopodal prawej strony pola karnego otrzymal Ugajin, wykonal zwód i oddal techniczny strzal w dlugi róg, Fabianski wyciagnal sie, przez moment zawisnal w powietrzu i z trudem uratowal graczy Arsenalu od utraty gola do szatni. Z rzutu roznego podpieczni Mihailo Petrovica takze nie osiagneli korzysci w postaci bramki, wiec sedzia zakonczyl ciekawa pierwsza polowe.

Po przerwie na placu gry zameldowali sie Miyaichi, Rosicky, Ramsey, Jenkinson i Podolski, a spotkanie zakonczyli Giroud, Mertesacker, Arteta, Gnabry oraz Wilshere.

W 48. minucie, Kanonierzy zdobywaja bramke! Ramsey podal do Walcotta, który znajdowal sie w samym srodku pola karnego, Anglik podbitka wystawil pilke Podolskiemu, a Niemiec odpalil strzal i wyprowadzil podopiecznych Wengera na prowadzenie!

Po chwili, Walcott mógl podwoic zaliczke bramkowa po podaniu od Rosickiego, ale strzal wyladowal prosto w rekawicach golkipera gospodarzy.

W 50. minucie, Fabianski byl zmuszony do instynktownego wybicia pilki zmierzajacej „za kolnierz”.

W 53. minucie, Walcott ponownie mógl dolozyc cos od siebie do wyniku meczu, gdyz znalazl sie w sytuacji sam na sam z bramkarzem, jednak próba ominiecia golkipera spalila na panewce, gdyz intencje napastnika zostaly latwo odczytane.

W 58. minucie, Urawa Reds doprowadzili do wyrównania! Podanie z rzutu roznego, przedluzone rykoszetem dotarlo do Yukiego Abe, który pewnym wolejem pokonal Fabianskiego z kilku metrów.

Zdobywca bramki zostal natychmiast zastapiony przez Sakano, a Yamada zmienil Shinzo Korokiego.

W 63. minucie, niezdecydowanie obronców Arsenalu moglo skonczyc sie strata kolejnego gola, ale Yajima poslal strzal w trybuny.

W 65. minucie, celne dosrodkowanie w pole karne glowa na rzut rozny wybil Koscielny. Gospodarze poczuli krew w tym momencie meczu i widac bylo, ze mieli ochote dobic rozkojarzonych Kanonierów.

W 70. minucie, Gedion Zelalem zastapil na boisku Chamberlaina.

W 74. minucie, na boisku zameldowal sie Chuba Akpom, zmieniajac Theo Walcotta, a Okamoto zastapil Ugajina.

W 76. minucie, niekryty w polu karnym Lukas Podolski mógl zdobyc bramke, ale pilka poszybowala ponad poprzeczka.

W 79. minucie, Podolski sfaulowal Richardesa. Sam poszkodowany próbowal pokonac Fabianskiego strzalem z rzutu wolnego, ale Polak nie dal sie zaskoczyc.

Kilka chwil pózniej, Koscielny popisal sie wspanialym wslizgiem, który uratowal Arsenal przed niechybna strata bramki.

W 82. minucie, Kanonierzy ponownie uzyskali prowadzenie! Dlugie Podanie do Akpoma próbowal wybic glowa Yamagishi, ale zrobil to tak niefortunnie, ze pilka wpadla w rece szarzujacego bramkarza, który jeszcze instynktownie sparowal ja na bok, ale czujny Akpom tylko dopelnil formalnosci strzalem w krótki róg na pusta bramke!

W 87. minucie, po krótkiej przerwie spowodowanej urazem Nagaty, strzalem z 20. metrów szczescia próbowal Ramsey, ale chybil.

Do konca spotkania, Kanonierzy nie dali sobie juz wydrzec zwyciestwa, zatem niepokonani pozegnaja Azje.

Bramki: 58′ Abe – 48′ Podolski, 82′ Akpom

Juz niebawem rozpocznie sie ostatni mecz Kanonierów w ramach Asia Tour. Podopieczni Wengera zmierza sie z Urawa Red Diamons. Poczatek meczu o godzinie 12:30.
Arsenal: Fabianski, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Miquel, Arteta, Wilshere, Oxlade-Chamberlain, Walcott, Giroud, Gnabry
Lawka rezerwowych: Szczesny, Martinez, Jenkinson, Gibbs, Rosicky, Ramsay, Olsson, Aneke, Miyaichi, Eisfeld, Zelalem, Podolski, Akpom

Arsenal: Fabianski, Sagna, Mertesacker (46′ Jenkinson), Koscielny, Miquel, Arteta (46′ Ramsey), Wilshere (46′ Rosicky), Oxlade-Chamberlain (70′ Zelalem), Walcott (74′ Akpom), Giroud (46′ Podolski), Gnabry (46′ Miyaichi)

Urawa Red Diamonds: Yamagishi, Tsuboi, Nasu, Abe (58′ Sakano), Ugajin (74′ Okamoto), Kojima, Kashiwagi, Umesaki, Richardes, Yamada, Koroki (58′ Yamada)

Lawka rezerwowych: Kato, Otani, Yamada, Noda, Nagata, Okamoto, Hirakawa, Nozaki, Yajima, Sekiguchi, Sakano