Galatasaray zwycieza i triumfuje w Emirates Cup! Arsenal 1-2 Galatasaray (1-0)

Allmysenses Aktualności 113 Komentarze

Emirates Cup 2013 wlasnie przeszedl do historii. Zwyciezyla w nim druzyna Galatasaray, która w ostatnim meczu turnieju pokonala gospodarzy 2-1 dzieki dwóm bramkom Didiera Drogby. Trafienie dla gospodarzy zanotowal Theo Walcott.

Tak jak wczoraj, tak i dzis to Kanonierzy zaczeli od ataków. Juz w pierwszej minucie pilke od Felipe Melo swietnie przejal a asyscie Alexa Oxlade-Chamberlaina Yaya Sanogo, który spróbowal szczescia strzelajac. Pilka wyladowala jednak pewnie w rekach Muslery.

Po szybkim ataku, sytuacja sie uspokoila. Nastepne kilka minut gry to dobrze znane kibicom ataki pozycyjne dospodarzy, konczace sie blizej lub dalej pola karnego i bardzo czesto pozbawione strzalów. Zespól z Turcji próbowal grac pressingiem, lecz dosc nieudolnie.

Pierwszy strzal ze strony Galatasaray padl dopiero w 16 minucie gry. Wówczas to po nieudanym zagraniu Artety, który chcial podac do Gibbsa, pilke przejal Elmander. Zdecydowal sie na strzal, który byl zbyt lekki, zeby mógl osiagnac cel.

Odpowiedz ze strony Arsenalu byla dosc szybka. Wspanialym podaniem z polowy popisal sie Aaron Ramsey, który wówczas poslal górna pilke w kierunku bramki. Tuz przy polu karnym dopadl do niej Walcott, ale jego lob okazal sie niecelny. Byla to do tej pory najlepsza sytuacja w calym meczu.

Na nastepny naprawde ciekawy atak trzeba bylo czekac do 37 minuty spotkania. Podanie Ramseya, dosrodkowanie Oxlade-Chamberlaina i… Pilka wybita na rzut rozny. Wykonal go Theo Walcott, jednak w polu karnym nikt nie doszedl do pilki i ta wrócila do Anglika, który bez namyslu poslal ja tam ponownie i… Tak padl gol! 1-0!

Od momentu strzelenia bramki, podopiecznym Arsene’a Wenger gralo sie o wiele latwiej. Przy pilce byli czesciej juz wczesniej, lecz teraz grali mniej nerwowo, a co za tym szlo – stwarzali sobie wiecej okazji strzeleckich. W tych swój udzial mial miedzy innymi Yaya Sanogo, który kilkakrotnie próbowal pokonac Fernando Muslere. Z dotychczasowych prób jednak nie wyniknelo zupelnie nic.

Obie duzyny wybiegly na boisko po 15-minutowej przerwie. Do ataku znowu rzucil sie zespól AFC, jednak to rywale stworzyli sobie dogodniejsza okazje. Na prawym skrzydle pojawil sie bowiem Amrabat, któy zaraz otrzymal pilke od Emmanuela Eboue. Spróbowal strzelac, ale Wojciech Szczesny byl na posterunku i wybil pilke na rzut rozny.

Wraz z rozpoczeciem drugiej polowy, na boisku pojawil sie Didier Drogba, który bezkompleksowo zmienil oblicze gry swojego zespolu. Z kilku sytuacji, jakie z latwoscia sobie wypracowal, najgrozniejsza byla ta z 59 minuty meczu, kiedy to oddal strzal z linii pola karnego. Ten zostal jednak pewnie wybroniony przez Wojciecha Szczesnego.

W 66 minucie, po szybkim ataku pozycyjnym, na strzal tuz przed polem karnym zdecydowal sie Olivier Giroud. Sam zamysl byl swietny, a i wykonanie mu nie umniejszalo. Francuz pewnie odwrócil sie z pilka w kierunku bramki i bez namyslu uderzyl, aczkolwiek w sam srodek bramki i Muslera zlapal pilke bez najmniejszego wysilku.

Chwile pózniej The Gunners mieli kolejna okazje, a Riera wyraznie sfaulowal w polu karnym Oxlade-Chamberlaina. Gwizdek sedziego niestety milczal, nie podyktowano jedenastki. To jednak nie zniechecilo pilkarzy z Emirates, którzy spróbowali podwyzszyc prowadzenie z rzutu wolnego. Dosrodkowal Theo Walcott, strzelil Olivier Giorud. Gdyby nie dobra interwencja bramkarza gosci, Miquel z pewnoscia wykorzystalby mozliwosc dobitki.

Druzyna Galatasaray nie zamierzala skladac broni mimo przewagi przeciwników. Udowodnil to chociazby Wesley Sneijder, który po 72 minutach gry oddal przepiekny strzal z 25 metrów. Wojciech Szczesny popisal sie w tej sytuacji skuteczna parada.

Na kwadrans przed koncem spotkania, Didier Drogba postanowil przypomniec sie kibicom Arsenalu ze strony, z której znali go juz kilka lat wczesniej. Nie chodzilo bynajmniej o piekne strzaly. Pilkarz nabral sedziego nurkujac, a ten dlugo sie nie zastanawial, podyktowal po prostu rzut karny. Iworyjczyk sam wykonal jedenastke. 1-1.

Remis nie wystarczal, by to AFC wygralo swój wlasny turniej. W zwiazku z tym, pilkarze od razu rzucili sie do ataku, chcac przechylic szale zwyciestwa na swoja strone. Gra jednak tak sie zaostrzyla, ze czesciej niz piekne akcje, ogladalismy mniej lub bardziej brutalne faule.

Na kolejnego gola przyszlo wszystkim czekac do 87 minuty. Jakkolwiek podyktowanie rzutu karnego przez sedziego bylo bardzo naciagane, tak tym razem byly napastnik Chelsea zwyczajnie pokazal swoja klase. Po przyjeciu swietnego podania od Sneijdera, wyminal bez trudu Pera Mertesackera i uderzyl pilke z taka sila, ze Szczesny nie mial nic do powiedzenia. 1-2!

Gospodarze nie mieli juz praktycznie szans na odrobienie strat. Nie minela jeszcze 90 minuta, a sedzia juz zakonczyl mecz. Zwyciezca Emirates Cup 2013 Galatasaray!

Bramki: Walcott 39′ – Drogba 78′, 87′

Arsenal: Szczesny, Jenkinson, Sagna, Mertesacker, Gibbs(Mique; 68′), Arteta, Ramsey (Akpom 81′), Oxlade-Chamberlain, Cazorla (Zelalem 61′), Walcott (Podolski 81′), Sanogo (Giroud 61′)

Rezerwowi: Martinez, Miquel, Koscielny, Zelalem, Podolski, Giroud, Akpom

Galatasaray: Muslera, Melo (Sarioglu 65′), Altintop (Colak 46′), Elmander (Drogba 46′), Riera, Bulut (Sneijder 46′), Chedjou, Kaya, Eboue, Baytar (Gulselam 33′), Amrabat (Noukeu 87′)

Rezerwowi: Gulselam, Sneijder, Drogba, Noukeu, Balta, Kazim-Richards, Kilic, Kurtulus, Colak, Sarioglu, Iscan