Manchester City 1:3 Arsenal

OnlyAfc Aktualności 137 Komentarze

Po zacietym meczu w pierwszej polowie i porywajacej drugiej polowie spotkania Arsenal pokonal Manchester City 3:1 i pokazal tym samym, ze jest w niezlej formy u progu nowego sezonu, który zaczyna sie juz za tydzien.

Mecz rozpoczal sie od groznych ataków rywali Arsenalu. Lewa strona naszej obrony przedarl sie Silva, wylozyl pilke do Negredo a nowy nabytek pieta próbowal pokonac Szczesnego. Szczesliwie dla Kanonierów, sedzia odgwizdal spalonego, jak pózniej pokazaly powtórki, nieslusznie.

spalony

Kilka minut pózniej znów przed szansa na zdobycie gola stanal Negredo, w tej sytuacji swietnie spisal sie Sagna, który przepchnal zawodnika rywali.

W 7 minucie to Arsenal przeprowadzil swietna akcje i od razu strzelil gola. Fantastyczna prostopadla pilke w pole karne poslal Ramsey, ze skrzydla zbiegl Walcott i bardzo spokojnie przelobowal Harta dajac swojej druzynie prowadzenie. 1:0 dla Arsenalu.

Dwie minuty pózniej City stworzyli sobie dobra okazje. Pilke z prawej strony zgral przed pole karne Silva, do futbolówki dopadl Milner i z pierwszej pilki uderzyl na bramke Szczesnego. Pilka poleciala jednak ponad bramka.

W 16 minucie Arsenal mógl stracic bardzo glupia bramke. Niegrozna wrzutka z prawej strony. Do pilki wyszedl Szczesny ale przegral walke z Negredo. Hiszpan podbil pilke glowa i chwile pózniej strzelil w strone bramki, nad asekurujacym Mertesackerem. Szczesliwie na linii bramkowej stal Koscielny i wybil futbolówke. To byla by bramka zaliczona na konto polskiego bramkarza.

W 23 minucie Kanonierzy wyszli z grozna kontra. Na prawej stronie pilke rozegral Walcott i Sanga.

Francuz zszedl do srodka i bardzo mocno uderzyl zza pola karnego lewa noga. Pilke zdazyl tracic Hart i ta po slupku wyszla za linie koncowa. Byla realna szansa na drugiego gola.

5 minut pózniej City mialo najlepsza szanse na zdobycie gola. Swietna pilke w pole karne poslal Toure, przed szansa stanal Dzeko, ale uderzyl prosto w nogi Szczesnego i zmarnowal bardzo dobra okazje.

Przez kolejne pietnascie minut nic sie nie dzialo. Arsenal bronil sie bardzo dobrze, City nie mialo za bardzo pomyslu jak sie przebic do bramki. Gra stala sie troszke ostrzejsza. Zobaczylismy pierwsza karte, która otrzymal Kompany. Bylo tez kilka agresywniejszych fauli.

Piec minut przed koncem pierwszej polowy, popis swoich umiejetnosci dal Negredo. Bedac w trudnej sytuacji przy linii bocznej fantastycznie minal Mertesackera, zakladajac mu „siatke”, wbiegl w pole karne i wylozyl pilke na piaty metr. Tam bardzo dobrze znalazl sie Koscielny wybijajac pilke. Francuz nie po raz pierwszy pokazal, ze jest w bardzo dobrej formie.

Do konca pierwszej polowy nic juz sie nie wydarzylo i Kanonierzy zakonczyli ta czesc spotkania prowadzac z Manchesterem City 1:0 po bramce Theo Walcotta.

Tuz po rozpoczeciu drugiej polowy City moglo wyrównac stan spotkania. Toure zagral bardzo dobrze w pole karne do Negredo. Hiszpan wyszedl sam na sam z Fabianskim, ale polak poradzil sobie bardzo dobrze, rzucajac sie pod nogi napastnika wygarnal pilke i uratowal swój zespól przed strata gola.

Dziesiec minut pózniej znów Negredo zagrozil bramce Kanonierów. Prostopadlym podaniem obsluzyl go Silva ale Hiszpan uderzyl obok prawego slupka bramki.

W 57 minucie Arsenal wychodzi na dwubramkowe prowadzenie. Trójkowa akcja Girouda, Walcotta i Ramseya. Anglik podal prostopadla pilke do Walijczyka, ten minal Harta i spokojnie umiescil pilke w bramce. 2:0 dla podopiecznych Arsene Wengera.

Piec minuty pózniej mamy juz 3:0. Walcott zagral fenomenalna 40 metrowa pilke z prawej strony boiska, Giroud wyszedl swietnie na pozycje, przyjal pilke i przelobowal wychodzacego z bramki Harta. Mamy juz 3:0.

W 72 minucie Arsenal zdobyl czwartego gola. Z prawej strony dosrodkowal Walcott, do pilki dopadl Giroud i pokonal bramkarza rywali. Niestety byl na minimalnej pozycji spalonej i sedzia nie uznal tego gola.

Dopiero w 79 minucie wicemistrzowie Anglii zdobyli bramke. Negredo przepchnal Koscielnego i plaskim strzalem pokonal Fabianskiego. Juz tylko 3:1

Kolejne minuty przebiegly bardzo spokojnie. Trenerzy glównie dokonywali zmian, chcac jeszcze przetestowac niektórych zawodników, tuz przed startem sezonu. Do konca nic juz sie jednak nie zmienilo i Arsenal pokonuje w ostatnim przedsezonowym spotkaniu Manchester City 3:1 a kibice po takiej grze moga byc spokojniejsi o nadchodzace wazne spotkania.