Calkowita dominacja, rewanz tylko formalnoscia. Fenerbahce vs. Arsenal 0:3 (0:0)

Matt Aktualności 268 Komentarze

Taki Arsenal chcemy ogladac w kazdym meczu. Kanonierzy po calkowitej dominacji pokonali na Sukru Saracoglu Stadium tamtejsze Fenerbahce 3:0. Wynik doskonale odzwierciedla przebieg spotkania – gospodarze z trudnosciami wychodzili z wlasnej polowy, co dopiero myslec o stwarzaniu sobie bramkowych sytuacji. Oprócz obrony, nie zawiodla takze skutecznosc w druzynie Arsene’a Wengera. Bramki strzelali dzis: Kieran Gibbs, Aaron Ramsey oraz Olivier Giroud z rzutu karnego. Rewanz na Emirates jest juz tylko formalnoscia.

Arsenal dzis w oryginalnej kombinacji strojów – czerwone koszulki i granatowe spodenki. W pierwszych minutach dwukrotnie szanse na bramke mial Theo Walcott. Dwa razy góra jednak byli obroncy Fenerbahce. Póki co strona przewazajaca sa Kanonierzy. Gospodarze nie potrafia wyprowadzic wlasnej akcji. The Gunners próbuja rozgrywac efektownie, ale nie zawsze efektywnie, stad w pierwszym kwadransie meczu nie mielismy zadnej stuprocentowej sytuacji pod oboma bramkami.

W 18. minucie powazne ostrzezenie otrzymal Volkan Demirel. Najpierw do dogodnej sytuacji doszedl Theo Walcott. Jego uderzenie turecki bramkarz zdazyl wybronic. Kilka sekund pózniej swietna wrzutka Rosickiego w pole karne spadla dokladnie na glowe Oliviera Girouda. Francuz byl o centymetry od szczescia, tym razem obylo sie bez interwencji golkipera rywali.

Kilka minut pózniej mamy dluzsza przerwe w grze, gdyz w starciu z Webo mocno ucierpial Laurent Koscielny. Francuz dostal solidnego kopa w okolice luku brwiowego i przez kilkadziesiat sekund lezal na murawie opatrywany przez medyków Arsenalu. Kontuzja okazala sie powazniejsza i juz w 33. minucie nastepuje pierwsza zmiana w druzynie Arsene’a Wengera. Kontuzjowanego Koscielnego zastepuje Carl Jenkinson. To oznacza, ze pozycje srodkowego obroncy zajmie Bacary Sagna.

W pierwszej polowie gospodarze sa tylko tlem dla gosci. Nie wypracowali sobie absolutnie zadnej okazji, czego nie mozna powiedziec o przeciwnej stronie. Kanonierzy sa znacznie blizej objecia prowadzenia w tym meczu, jednak jak dotychczas na ich drodze stawali obroncy Fenerbahce.

W doliczonym czasie gry do kolejnej okazji doszedl Giroud. Bedacy pod kryciem napastnik nie zdolal jednak oddac celnego strzalu z okolo 11 metrów. Do przerwy wynik sie nie zmienil – 0:0.

W 48. minucie pierwszy strzal Fenerbahce na bramke Arsenalu. Dirk Kuyt zdecydowal sie na uderzenie z okolo 20 metrów. Wysoko ponad bramka.

I wreszcie w 50. minucie gol dla Arsenalu! Przepiekne podanie Ramseya do niepilnowanego Theo Walcotta w polu karnym. Ten znakomicie odnalazl na lewej stronie Kierana Gibbsa, a Anglikowi nie pozostalo nic innego, jak tylko wpakowanie pilki do pustej bramki. Fenerbahce – Arsenal 0:1!

Chwile pózniej moglo byc 2:0, ale grozna akcje zakonczona przez Theo Walcotta wybronil Volkan Demirel. W nastepnych minutach ponownie zaangazowany zostal sztab medyczny Arsenalu. Tym razem pomocy potrzebowal Wojciech Szczesny. W 60. minucie w polu karnym Turków znalazl sie Jack Wilshere. Reprezentant Anglii zdolal oddac celny strzal, ponownie góra najlepszy dzis zawodnik Fenerbahce – Volkan Demirel.

3 minuty pózniej mamy juz 2:0! Aaron Ramsey zdecydowal sie na plaskie uderzenie z dystansu. Na jego szczescie Demirel tym razem popelnil fatalna gafe i pilka laduje w siatce! Walijczyk wyrasta na bohatera tego spotkania.

W 70. minucie blysnal Moussa Sow. Jego dobry strzal z okolo 20 metrów tylko o centymetry minal bramke Wojciecha Szczesnego.

Kolejny gol dla Arsenalu! Tym razem faulowany w polu karnym byl Theo Walcott, a sedzia nie mial watpliwosci i wskazal na „wapno”. Do pilki podszedl Olivier Giroud i pewnym strzalem pokonal Demirela. 78. minuta i juz 3:0 dla The Gunners!

W 80. minucie z boiska schodzi Olivier Giroud. W jego miejsce wbiega Lukas Podolski. Chwile pózniej fenomenalna interwencja popisal sie Wojciech Szczesny. Polak niesamowicie wybronil strzal Michala Kadleca. Na ostatnie 4 minuty na boisko wszedl takze Nacho Monreal. Na lawce siada Theo Walcott. Przed koncem meczu po raz kolejny blysnal polski bramkarz. Bardzo groznie z okolic pola karnego uderzal Emenike. Szczesny udanie sparowal pilke na rzut rozny.

Tuz przed koncowym gwizdkiem ciekawy strzal w wykonaniu Carla Jenkinsona z problemami wybroniony przez golkipera wicemistrzów Turcji. Przy akompaniamencie gwizdów tureckich kibiców arbiter zakonczyl to spotkanie! Arsenal wygrywa pewnie i zasluzenie i w zasadzie moze juz czekac na rywali w fazie grupowej Champions League!

Bramki: Gibbs 51’, Ramsey 64’, Giroud 77’

Zólte kartki: Webo, Bruno Alves, Kadlec – Szczesny

Sedzia: Gianluca Rocchi

Fenerbahce: Volkan – Bruno Alves, Yobo, Bekir (Gonul 46’), Kadlec – Mehmet Topal, Emre, Meireles (Potuk 82’) – Kuyt, Sow, Webo (Emenike 62’).

Lawka rezerwowych: Gunok, Korkmaz, Baroni, Potuk, Emenike, Gonul, Erkin.

Arsenal: Szczesny – Sagna, Mertesacker (C), Koscielny (Jenkinson 33′), Gibbs – Wilshere, Ramsey, Rosicky – Cazorla, Walcott (Monreal 86’), Giroud (Podolski 82’).

Lawka rezerwowych: Fabianski, Monreal, Frimpong, Gnabry, Jenkinson, Podolski, Sanogo.