Pewna gra i spokojne zwyciestwo. Fulham 1:3 Arsenal

OnlyAfc Aktualności 253 Komentarze

Kanonierzy pokonali dzis w miniderbach Londynu zespól Fulham pewnie i zasluzenie – w stosunku 3:1. Dwie bramki dla Arsenalu zdobyl Lukas Podolski, jedno trafienie dorzucil takze Olivier Giroud. Dla gospodarzy trafil dzis tylko Darren Bent, jednak bramka ta w koncowej fazie spotkania mogla posluzyc tylko otarciu lez.

Oba zespoly zaczely spotkanie w bardzo deszczowej atmosferze. W Londynie padalo od rana, a tuz przed meczem przeszla mocna ulewa.

Piec minut po rozpoczeciu Kanonierzy stworzyli pierwsza okazje do zdobycia bramki. Po ladnej wymianie pilki w srodku pola, na strzal zdecydowal sie Podolski. Na szczescie dla gospodarzy pilka zrykoszetowala i wypadla na róg.

W dziesiatej minucie genialnym podaniem popisal sie Rosicky. Czech z pierwszej pilki zagral górna prostopadla pilke do Walcotta, ten wyszedl bardzo dobrze zza obronców, ale jego uderzenie z pierwszej pilki trafilo prosto w bramkarza.

W 14. minucie mamy pierwsza bramke dla Kanonierów. Na strzal z 20 metrów zdecydowal sie Ramsey. Pilka odbila sie przypadkowo od Girouda, który znalazl sie w ten sposób sam na sam z Stockdalem i nie mial problemów z pokonaniem go. 1:0 dla Arsenalu.

Chwile pózniej gospodarze mogli odpowiedziec trafieniem. Ladnie w pole karne przedarl sie Riise, uderzyl na bramke, ale na miejscu byl Szczesny, który sparowal strzal. Na dobitke w tej sytuacji zdecydowal sie Taarabt, ale polski bramkarz znów byl na miejscu.

Kolejne 10 minut to przewaga gospodarzy, którzy co chwile próbowali strzelac z dystansu, wykorzystujac tym samym mokra murawe.

Siedem minut przed koncem pierwszej polowy Arsenal przeprowadzil bardzo dobra kontre. Niestety, Walcott w koncowym momencie za dlugo przytrzymal pilke, a potem podal do Gibbsa, który pogubil sie w polu karnym. Zmarnowana realna szansa na gola.

Dwie minuty pózniej Kanonierzy dopieli swego. Cazorla ladnie zagral na prawa strone do Walcotta, ten oddal strzal na bramke, ale jego uderzenie obronil Stockdale. Zrobil to tak niefortunnie, ze pilka spadla wprost pod nogi Podolskiego, który umiescil pilke pod poprzeczka. 2:0 dla The Gunners.

W 45. minucie Podolski mógl podwyzszyc wynik na 3:0. Kanonierzy wyszli z szybka kontra. Walcott zagral na lewo do Podolskiego. Niemiec niestety próbowal dogrywac pilke w momencie, kiedy powinien strzelac, tym samym zmarnowal dobra sytuacje.

Do konca pierwszej czesci gry nic wiecej sie nie wydarzylo. Arsenal schodzil do szatni z dwubramkowa przewaga.

Druga polowe od mocnego uderzenia zaczeli gospodarze. Ladna akcje przeporowadzil po prawej stronie Parker, potem pilka trafila do Taarabta, który zdecydowal sie na uderzenie. Pilka przeleciala miedzy obroncami, ale znów swietnie spisal sie Szczesny.

W 56. minucie Arsenal mial szanse na trzeciego gola. Ladnie z lewej strony dosrodkowal Gibbs, do pilki dopadl Walcott, zgral pilke do Ramseya. Walijczyk obrócil sie w strone bramki i uderzyl, na szczescie dla gospodarzy jego strzal zablokowali obroncy.

W 68. minucie mamy 3:0 dla Kanonierów. Arsenal wyszedl z ladnym kontratakiem z wlasnej polowy. Cazorla przedryblowal obronce na lewej stronie, wystawil pilke na szestnastke, a reprezentant Niemiec pieknym, plaskim strzalem pod sam slupek pokonal bramkarza.

W 76. minucie mamy pierwsza bramke do Fulham. Parker zagral z prawej strony do Berbatova. Bulgar przyjal pilke na piatym metrze, zagral ja wzdluz bramki, a tam czekal juz Bent i wpakowal pilke do bramki. 3:1.

Trzy minuty pózniej znów groznie bylo pod bramka Stockdale’a. Najpierw po rzucie roznym szanse mial Monreal, potem jeszcze strzelal Wilshere oraz Podolski, ale oba strzaly nie trafily do bramki.

W 81. minucie mamy debiut w barwach Kanonierów. Za Podolskiego wszedl Sanogo.

Tuz przed zakonczeniem spotkania szanse mial jeszcze Walcott. Cazorla ladnie rozprowadzil pilke, podal do Anglika, ale ten strzelil prosto w bramkarza.

Mimo doliczenia czterech minut, nic sie juz nie zmienilo. Arsenal odniósl pierwsze zwyciestwo w tym sezonie ligowym.

Fulham – Arsenal 1:3.