U-18: Arsenal 1-2 Manchester United

Barciur Aktualności 1 Komentarz

Arsenal U-18 przegral 2-1 z Manchesterem United w sobotni poranek na London Colney. Kanonierzy otworzyli wynik w 16. minucie poprzez bramke Alexa Iwobi, ale kolejne bramki Ashleya Fletchera i Jamesa Wilsona pozwolily gosciom wywiezc trzy punkty z Londynu.

Gedion Zelalem zagral po raz pierwszy w zespole U-18. Do tej pory,nastolatek gral w druzynie do lat 21. Chuba Akpom i Glen Kamara równiez rozpoczeli mecz w pierwszej jedenastce.

Fletcher, zaledwie po dwóch minutach, trafil w slupek, jednak to Arsenal dominowal na poczatku spotkania. Dan Crowley i Zelalem mieli duzy wplyw na poczynania Kanonierów i po 16 minutach udalo sie strzelic pierwsza bramke.

Crowley i Iwobi gra kombinacyjna wypracowali okazje strzelecka dla Akpoma. Napastnik zostal faulowany przez Calluma Evansa i sedzia podyktowal rzut karny. Akpom strzelal, ale jego strzal zostal obroniony przez Deana Hendersona. Iwobi jednak trafil z dobitki.

United zremisowalo w 30. minucie. Wilson z lewej strony podal pilke po ziemi Fletcherowi, który tylko dopelnil formalnosci.

Crowley doznal kontuzji i zostal zmieniony przez Ainsleya Maitlanda-Nilesa. Ta zmiana miala duzy wplyw na gre Arsenalu. Czerwone Diably atakowaly czesciej i grozniej. Akpom otrzymal jeszcze zólta kartke za dyskusje z sedzia po tym, jak nie przyznal on karnego za domniemany faul na pilkarzu.

Druga polowa rozpoczela sie podobnie dla obu druzyn. Fletcher delikatnie nie trafil z duzej odleglosci, a Akpom potem pokonal dwóch obronców, ale jego strzal zostal zablokowany przez Hendersona.

W 58. minucie Manchester United strzelil ostatnia bramke spotkania. Byl to indywidualny gol Wilsona. Napastnik przyjal pilke w srodku polowy Arsenalu, pokonal czterech obronców i Maceya dobrym strzalem.

Arsenal mial duze posiadanie pilki przez reszte spotkania, ale Manchester United dobrze sie bronil. Kanonierzy mieli jedynie kilka okazji z dystansu, glównie dzieki strzalom Jacka Jebba. Akpom w 78. minucie próbowal podkreconym strzalem pokonac bramkarza, ale pilka powedrowala kilka centymetrów obok bramki.

Goscie równiez zagrazali, glównie okazjami z kontry, dzieki szybkosci Fletchera i Devonte Redmonda po lewej stronie. Harrop strzelal z rzutu wolnego, tym razem trafiajac ponad bramke, zaledwie piec minut przed koncem spotkania. Goscie ostatecznie obronili wynik i wywiezli trzy punkty.