Özil w cieniu Ramseya. Sunderland 1-3 Arsenal (0-1)

Aktualności 322 Komentarze

Po nerwowej drugiej polowie Arsenal zdolal pokonac Sunderland 3:1! Dwie bramki dla Kanonierów zdobyl Aaron Ramsey, a wynik otworzyl Olivier Giroud. Zadebiutowal Mesut Özil, który zaliczyl fenomenalna asyste, a ponadto popisal sie kilkoma swietnymi, prostopadlymi zagraniami. Honorowego gola dla Czarnych Kotów zdobyl Gardner z rzutu karnego.

Spotkanie rozpoczelo sie w spokojnym tempie. Kanonierzy utrzymywali sie przy pilce i próbowali stworzyc sobie pierwsza okazje bramkowa.

W 12. minucie bramka dla Arsenalu! Genialnym podaniem do Mesuta Özila popisal sie Kieran Gibbs. Niemiec fenomenalnie opanowal futbolówke i zagral do Girouda, który plaskim strzalem w krótki róg pokonal bramkarza!

2 minuty pózniej moglo byc 1:1. Rzut rozny wykonywany przez gospodarzy, w dogodnej sytuacji znalazl sie Altidore, ale, na szczescie, uderzyl w poprzeczke. Chwile pózniej, na liste strzelców mógl wpisac sie Theo Walcott. Anglik otrzymal swietne podanie od Özila, ale w doskonalej sytuacji strzelil wprost w bramkarza Sunderlandu. Minute pózniej uderzenia z dystansu spróbowal Altidore, ale pewna interwencja popisal sie Szczesny.

9 minut pózniej strzalu z rzutu wolnego spróbowal Özil, ale pilka wyladowala w koszyczku Westwooda. Tuz po tym zdarzeniu kolejna okazja Walcotta, znowu cudownie podal Özil, ale Anglik nie potrafil pokonac golkipera gospodarzy.

Kolejna okazje Kanonierzy stworzyli sobie dopiero kwadrans pózniej. Pierwsza dobra akcja popisal sie Wilshere, który doskonal dogral do Walcotta. Niestety, skrzydlowy uderzyl obok bramki. Tuz przed przerwa, jeszcze jedna okazja dla Anglika. Genialnym podaniem popisal sie Giroud, ale Walcott po raz czwarty nie potrafil pokonac Westwooda. Próbowal dobijac Özil, ale jego uderzenie zostalo zablokowane przez obronców Sunderlandu.

W chwile potem sedzia zaprosil pilkarzy na przerwe.

Tuz po przerwie Gardner zmienil Vaughana.

W 47. minucie gol dla gospodarzy. Rzut karny sprokurowany przez Laurenta Koscielnego zostal zamieniony na bramke przez Gardnera.

4 minuty pózniej strzelec bramki dla Czarnych Kotów zostal ukarany zólta kartka. Po bramce wyrównujacej gospodarze uwierzyli w siebie i raz po raz zagrazali. W 60. minucie bramka dla Sunderlandu, na szczescie nieuznana; Fletcher znajdowal sie na spalonym. Zólta kartka dla Flaminiego.

Kanonierzy obudzili sie i po siedmiu minutach ciaglych ataków zdolali wyjsc na prowadzenie! Swietne dosrodkowanie Carla Jenkinsona na bramke zdolal zamienic Aaron Ramsey, który fenomenalnym wolejem pokonal Westwooda! 2:1!

W 71. minucie Borini zmienil Mavriasa.

W 73.minucie powinno byc 2:2. Wychodzacego na czysta pozycje Altidore’a faulem zatrzymal Francuz. Pilkarz Sunderlandu kontynuowal akcje i strzelil bramke na 2:2, ale sedzia zdecydowal sie odgwizdac rzut wolny i ukarac Sagne zólta kartka.

4 minuty pózniej 3:1 dla Arsenalu! Fenomenalna akcja Kanonierów, doskonalym zagraniem popisal sie Giroud, w swietnej okazji odnalazl sie Ramsey. Walijczyk plaskim pokonal Westwooda i zdobyl swoja druga bramke w tym spotkaniu.

Tuz po drugiej bramce Walijczyka, Wickham zastapil Fletchera. Takze zmiana w druzynie Arsene’a Wengera, Vermaelen zmienil Özila.

W 90. minucie kolejna, genialna akcja Ramseya. Walijczyk z dziecinna latwoscia ogral obronce gospodarzy, wpadl w pole karne i swietnie dogral do Girouda, który jednak sie pomylil.

3 minuty pózniej kontuzjowany Giroud zostal zastapiony przez Akpoma.

Tuz po tym, sedzia zakonczyl zawody.

Sunderland: Westwood, Celustka, Colback, Roberge, Diakite, Vaughan, Mavrias, Ki, Johnson (c), Fletcher, Altidore

Lawka rezerwowych: Mannone, Brown, Larsson, Gardner, Wickham, Cuellar, Borini

Arsenal: Szczesny, Jenkinson, Sagna (c), Koscielny, Gibbs, Ramsey, Flamini, Wilshere, Özil, Walcott – Giroud

Lawka rezerwowych: Fabianski, Vermaelen, Monreal, Frimpong, Ryo, Gnabry, Akpom

Komentarze 322

2. Zdjęcie profilowe
  3. Zdjęcie profilowe karo94
  4. Zdjęcie profilowe domin
  5. Zdjęcie profilowe Leonidas

Jak bedzie sie "ukladac" to licze, ze Wenger wpusci Verme, Gnabry’ego i Akpoma.
    Tak zeby poczuli "krew".

A jak sie nie bedzie ukladac, to pewnie bedzie jak z Tottenhamem, ze wejda obroncy czyli Verma i Monreal.

Podsumowujac lawka nie miazdzy(w sensie pozytywnie), ale najgorsza tez nie jest.

86. Zdjęcie profilowe Leonidas

Kurde, podoba mi sie ten Arsenal :D Szczerze.
    Özil daje duzo druzynie mimo iz to dopiero debiut i móglbyc "nie zgrany".
    Czesto przypominalo to stary dobry Arsenal.
    Pelna kontrola nad meczem, akcje z pierwszej pilki, klepka.
    Przydaloby sie jeszcze wiecej sytuacji podbramkowych, bo z tym dzisiaj troche marnie.

Zgadzam sie co do Walcotta. Osobiscie uwazam, ze nie gra jakos tragicznie, ale sytuacje jakie mial to w zeszlym sezonie z zamknietymi oczyma zamienial na bramki.
    Teraz troche cienizna z ta skutecznoscia.

Ogromne brawa za to dla Giroud.
    Po pierwsze bramka. Czwarty mecz i czwarty gol. Cos niesamowitego!
    A po drugie nawet zaczac udzielac sie w akcje, a nie tylko wymachiwac rekoma.

Oby tak dalej, choc przydalaby sie jeszcze jedna bramka, tak dla spokoju.

87. Zdjęcie profilowe kyryl15
  88. Zdjęcie profilowe
  89. Zdjęcie profilowe
  90. Zdjęcie profilowe stahuu
    stahuu

Theo 3 asysty od Ozila i jedna – super technika Giroud na którego mówicie zawsze "drewno"! – z reszta mial dzisiaj kilka takich zagran – m.in. jak pieta wystawil pilke Wilsherowi, który ladnie dorzucil Kotowi no ale ten ma dzisiaj zwichrowany celownik. Ozil powinien miec juz 3 asysty i trzba dorzucic piekny strzal z rzutu wolnego po którym takze mogla wpasc bramka!

To jest Arsenal, który uwielbiam! Oby tak dalej! :)

Brawa naleza sie tez Flaminiemu.
    Jak tak sie przyjzec jego grze to widac jak wszystkich ustawia, kontakt werbalny jest. Potrafi krzyknac kiedy trzeba, wprowadza duzy spokój do defensywy.

To jest przyklad jak kasa dziala na psychike.
    Zawodnik za darmo? bez klubu? eee musi byc slaby. Lepszy juz Capoue bo Tottenham wydal na niego 9mln, albo Paulinho bo jeszcze drozszy, 20mln. A tutaj guzik prawda.
    Flamini to stara szkola pilkarska, gosc z mentalnoscia. Takich wlasnie nam potrzeba.

Prawda jest taka ze mentalnosc>>umiejetnosci.
    Mozna miec swietna technike, idealnie ulozona noge do strzalów, ale jak sie nie ma mentalnosci to w najwazniejszych momentach czlowiek sie "spala".

Patrz MU. Zawodnicy drewna, ale z mentalnoscia i trofea sa.

Veifecesfiple

Wku*wiaja mnie ci komentatorzy canal+. Ja wyraznie slyszalem gwizdek jeszcze przed polem karnym, a po gwizdku NIE MOZNA kontynuowac akcji. Gdyby nie gwizdnal i puscil gre to spoko, ale on ku*wa GWIZDNAL wczesniej. Sagna mogl rownie dobrze po uslyszeniu gwizdka stanac w miejscu, a ze poszedl za murzynem to sie komentatorom w glowach pop*erdolilo.

blaxs

Mecz juz moglismy wygrac w pierwszej polowie. Natomiast w drugiej czesci spotkania zagral zupelnie inny Sunderland i gdyby nie blad sedziego ten mecz mógl by potoczyc sie z korzyscia dla Czarnych Kotów, ale 3 pkt. jada do Londynu.
    Co do Theo to radze mu przez najblizsze tygodnie nie wypowiadac sie na temat jego pragnienia gry na szpicy.

sqnkol

Dziwny mecz. Sunderland wcale dobrze nie gral, wiekszosc sytuacji wynikala z zamieszania, a ich bramka zdekoncentrowala naszych pilkarzy. ja nie wiem jak Wenger mógl dopuscic do sytuacji ze mamy tylko jedno skrzydlo, w momencie kiedy Walcot gra chujnie, zostajemy bez skrzydlowych. Do tego tragiczny Jenkinson, ja nie wiem co on tu robi, poza jednym dobrym dosrodkowaniem kompletnie nic nie wnosi do zespolu, wiekszosc podan do tylu albo wrzutki z dupy. Giroud pewnie wypadnie i nie mamy napastnika

256. Zdjęcie profilowe Leonidas

Z nieba do piekla i z powrotem.
    Apetyt po pierwszej polowie wzrósl, natomiast to co gralismy w drugiej troche zalamalo.
    Oczywiscie dalej byly super-momenty(akcja z drugim golem Ramsey’a to po prostu mistrzostwo jak powiedzial @domin), ale Sunderland coraz odwazniej atakowal.
    Odpuscili nasi po prostu.

Mam troche niesmak z tym drugim golem dla Sunderlandu bo nie wiadomo jakby mecz sie potoczyl gdyby go uznal.
    No chyba, ze faktycznie byl gwizdek(nie zwrócilem uwagi wiec nie wiem za bardzo), a czytam tutaj ze byl, no to spoko. Nie ma problemu.

Oby z Giroud nie bylo nic powaznego, bo bedzie przerabane.
    I nie koniecznie chodzi o Benia, bo od biedy to i Walcott moze zagrac, no ale jak widac z jego skutecznoscia w tym sezonie nie jest za dobrze, wiec nawet Özil nic nie da, jak Walcott tak bedzie 100% i 200% sytuacje marnowal.

Wraca Verma, za niedlugo bedzie Mikel(do 2 tyg. max), Santi ma byc na srode, takze tragicznie nie jest, choc czekamy teraz na wiesci o Olim, bo jak wypada na tyle co Poldi(tfu, tfu) to nie bedzie za wesolo.
    Choc Giroud to twardy gosc i nie przypominam sobie by w zeszlym sezonie mial dluga kontuzje, takze moze nie bedzie to nic powaznego.

Na duzy plus zasluguja Özil, Giroud, Ramsey, Flamini.
    Na mniejszy Wilshere, Sagna, Gibbs i Szczesny.

268. Zdjęcie profilowe Leonidas

Szkoda tych straconych goli bo bilans nie wyglada przez to imponujaco. Tylko 8:5.
    Ale tak jak mówilem, mecz z AV bedzie sie nam obijal czkawka bo zakladajac, ze w meczu tracilibysmy tylko 1 bramke, to tylko w tym jednym z AV stracilismy tyle co w trzech innych. A to ten bilans psuje.

Cieszy za to ilosc strzelonych.
    Bo bez rozegranych spotkan Chelsea i Liverpoolu jestesmy liderem razem z City.
    A chyba nie trzeba przypominac, ze my mamy na szpicy "tylko" Girodu, a City takich i lepszych od ch..a.

Mimo wszystko jak tak popatrzec chlodnym okiem, to na prawde zle nie jest. A wrecz jest bardzo dobrze.

Ostatnich 5 spotkan i… 5 zwyciestw.

17 ostatnich oficjalnych spotkan:
    -14 zwyciestw
    -2 remisy
    -1 porazka

Czyz to nie pieknie wyglada? A jakby tak nie bylo tej wpadki z AV a np. chocby remis, to do tej pory od ostatniej porazki z Tottenhamem, od marca bylibysmy nie-po-ko-na-ni.