Champions League powraca, czyli Olympique Marsylia vs Arsenal

Aktualności 16 Komentarze

16. rok z rzedu w Champions League podopieczni Arsene’a Wengera rozpoczna wyjazdowym starciem na Stade Velodrome z miejscowym Olympique Marsylia. Calkiem niedawno, bo w sezonie 2010/2011 obie druzyny równiez trafily na siebie w fazie grupowej. We Francji Arsenal wygral 1-0 po trafieniu Ramseya z 90. minuty, a w Londynie padl wówczas bezbramkowy remis.

Po 5 kolejkach Ligue 1 OM zajmuje 4. miejsce w tabeli z dorobkiem 10 oczek, lecz do liderujacego AS Monaco traca zaledwie 3 punkty. W poprzedniej kolejce Marsylczycy zaledwie zremisowali w wyjazdowym spotkaniu z Toulouse, a remis wydarli w ostatnich minutach spotkania. Z dotychczasowych 5 starc na krajowym podwórku podopieczni Eliego Baupa wygrali 3, a po jednym spotkaniu zremisowali oraz przegrali. Arsenal jest w calkiem niezlej formie, o czym swiadczy wyjazdowa wygrana z Sunderlandem (3-1) w ostatniej kolejce Premier League. Po 4 meczach rozegranych w lidze Arsenal jest na miejscu w tabeli ustepujac tylko Liverpoolowi, który zgromadzil jedno oczko wiecej niz gracze Wengera.

Jezeli chodzi o kontuzje, to po weekendowych meczach pojawili sie informacje, ze w srodowym meczu moze nie zagrac najskuteczniejszy napastnik Arsenalu – Olivier Giroud, który w koncówce meczu na Stadium of Light opuscil boisko z powodu kontuzji kolana. Francuz jednak znalazl sie w kadrze na mecz i prawdopodobnie zagra od pierwszej minuty na swojej ojczystej ziemi. Podobna sytuacja miala miejsce równiez w przypadku Mesuta Özila i prawdopodobnie zakonczy sie ona równiez pozytywnie dla Kanonierów. Ponadto do skladu wróci Per Mertesacker, który przegapil weekendowy mecz z powodu choroby. Do skladu wrócil juz takze Thomas Vermaelen, który wszedl z lawki na ostatnie kilka minut na Stadium of Light. Wciaz niedostepni beda Lukas Podolski oraz Mikel Arteta, ale na dniach maja oni powrócic do treningów z pelnym obciazeniem. Niestety sa równiez i dlugoterminowe kontuzje, a lecza je: Alex Oxlade-Chamberlain oraz Abou Diaby. Niedostepni beda Tomas Rosicky oraz Yaya Sanogo, a takze Santi Cazorla. W barwach OM niepewny wystepu jest Souleymane’a Diawara, który przegapil mecz poprzedniej kolejki Ligue 1.

Zanosi sie na bardzo ciekawe starcie, a faworytem, mimo licznych kontuzji w skladzie, wydaja sie goscie z Anglii. Spotkanie jak zawsze rozpocznie sie o godz. 20:45 czasu polskiego. Miejmy nadzieje, ze Arsenal podtrzyma dobra passe w wyjazdowych spotkaniach i przywiezie 3 punkty z goracego terenu.