Krzepiaca wizyta we Francji – 1:2 na Velodrome

Mieszko 133 Komentarze

Zachowawcza gra Arsenalu na Velodrome nie przeszkodzila Kanonierom w wywiezieniu kompletu punktów. Podopieczni Wengera odnosza wazne zwyciestwo w kontekscie awansu do fazy pucharowej Ligi Mistrzów.

Spotkanie rozpoczelo sie od dwóch akcji gospodarzy. Najpierw niegrozny strzal pieta z powietrza oddal Gignac. Chwile potem z dystansu uderzal Valbuena.

Arsenal odpowiedzial dobrym wyprowadzeniem na pozycje Ozila, który z bocznej linii pola karnego zagral pilke do Walcotta. Strzal Anglika glowa zatrzymali obroncy Marsylczyków.

W 21. minucie miala miejsce najgrozniejsza akcja meczu. Andre Ayew byl bliski wykorzystania wrzutki w pole karne. Jego próba przeszla tuz obok bramki.

Pietnascie minut pózniej Payet plasko wrzucal w pole karne. Na posterunku byl Mertesacker i wybil pilke na rzut rozny. Chwile pózniej glowa ponad bramka strzelal Gignac.

Do konca polowy nie wydarzylo sie juz nic godnego wspomnienia.

Po zmianie stron Marsylia byla o wlos od zdobycia bramki. Romao, który nie zdazyl wrócic sie po stalym fragmencie podawal do Faniego, którego potezny strzal z woleja przeszedl tuz obok bramki. Pare chwil pózniej Ozil znakomicie podal pieta do Gibbsa. Uderzenie Anglika z trudem wybronil Mandanda. Zaraz potem zólta kartke otrzymal Ramsey.

Dwie minuty pózniej strzal Payeta obronil Szczesny. Na odpowiedz Arsenalu nie trzeba bylo czekac. Sagna dosrodkowal pilke do niepilnowanego Wilshere’a, jednak bramkarz OM nie dal sie zaskoczyc.

Za akcje z 60. minuty Per Mertesacker powinien postawic Gibbsowi duzy, bawarski prezent. Niemiec nie porozumial sie z Wojciechem Szczesnym i przepuscil pilke kopnieta z lewego sektora boiska. Futbolówka zmierzala wprost do siatki. Na szczescie Gibbs zachowal koncentracje i do konca ubezpieczal kolegów z zespolu, wybijajac pilke glowa z przed linii bramkowej.

W 64. minucie pada pierwsza bramka w meczu. Dosrodkowanie Gibbsa fatalnie wybija Morel, górna pilka nie zdazyla nawet spasc pod nogi Walcotta, który natychmiast zdecydowal sie na uderzenie.

Cztery minuty pózniej niebezpieczny strzal oddal aktywny w tym spotkaniu Payet. Nastepna grozna akcja to minimalnie niecelna próba Girouda po rzucie roznym.

W 78. minucie boisko opuscil Walcott, a na jego miejscu pojawil sie Monreal. W ekipie Marsylii szanse dostal Thauvin kosztem Imbuli.

Bardzo aktywny byl Mesut Ozil. Oprócz otwierajacych podan, Niemiec mógl zaskoczyc Mandande z ostrego kata. Niestety, uderzyl minimalnie niecelnie.

Jesli ktos jednak sadzil, ze to passy Ozila beda glówna rzecza do zapamietania po meczu z Marsylia – nic z tego. Widowisko znowu skradl Ramsey. Na trzy minuty przed koncem spotkania Walijczyk fenomenalnie wykorzystal luke w ustawieniu obronców i podwyzszyl prowadzenie The Gunners !

W koncówce za Valbuene wszedl Khalifa, a Flaminiego zastapil Miyaichi.

W ostatniej minucie blad w przyjeciu popelnil Aaron Ramsey. Na nieszczescie druzyny mial on miejsce w polu karnym. Walijczyk próbujac naprawic zly kontakt z pilka, faulowal Jordana Ayewa. Sam poszkodowany podszedl do jedenastki i pewnym strzalem nie dal szans Szczesnemu.

Chwile po rozpoczeciu gry od srodka boiska sedzia zakonczyl widowisko. Kanonierzy zdobywaja trzy punkty na goracym terenie. Biorac pod uwage klase rywala i ilosc kontuzji – z takiej wygranej mozna byc z pewnoscia zadowolonym.

zimon

niech mi ktos to wytlumaczy bo nie rozumiem jak to mozliwe ze zawsze tylko my mamy tyle kontuzji? czy kupujemy pilkarzy ze szkla, a moze mam tak kiepski sztab medyczny czy zle prowadzone treningi? Bo to cos jest nie tak ze jest polowa wrzesnia a niedlugo wiecej wartosciowych pilkarzy jest kontuzjowanych niz gra na boisku.

EdekSilva9

Graja padake gorsza od Puszczy Niepolomice…
    Musi Arsene cos im krzyknac w szatni bo pachnie mi tu blamazem. Akcje sa konstruowane za wolno, wszystko jest przewidywalne, nie ma kreatywnosci. Licze, ze cos drgnie w The Gunners w drugiej polowie.

Veifecesfiple

Mam nadzieje, ze im cos siwy w szatni szepnie bo po pierwsze dawno nie widzialem takiej niedokladnosci w podaniach, po drugie dawno nie widzialem tak malo okazji bramkowych, a po trzecie nie pamietam kiedy nasi obroncy wykopywali pilke byle dalej, zamiast ja spokojnie rozegrac. PS. Ciekawie sie dzieje w meczu BvB vs Napoli. Nie mowie nic wiecej zeby nie zepsuc komus niespodzianki, gdyby chcial ogladac skroty.

Clayton

Ale zjebany sedzie, nie bylo karnego, co prawda Ramsey wlozyl ryzykownie noge, ale wybil pilke. Za takie nurkowanie nie dyktuje sie karnych. Cieszy, ze mimo ze po slabej grze, pewnie wygrywamy. W zasadzie nic innego sie tu nie liczylo, od poczatku bylo widac, ze nastawienie nie jest to samo co w PL, gra sie nie kleila, duzo strat i niecelnych podan. W nastepnych kolejkach bedzie ciezej.

96. Zdjęcie profilowe
  97. Zdjęcie profilowe
  98. Zdjęcie profilowe
  99. Zdjęcie profilowe
    sqnkol

Szczesny bardzo pewny mecz, do tego na plus gibbs, mertesakier (lol) flamini i ramsey. na minus kompletnie bezproduktywny wilshere i brak lawki rezerwowych! widac kolo 70 minuty ze byli zmeczeni, w takim momencie zabraklo dobrej zmiany, kogos szybkiego na skrzydlo, lub napastka. Dzialaj Pan Panie Wenger zima bo bedzie kupa

100. Zdjęcie profilowe
  101. Zdjęcie profilowe
  102. Zdjęcie profilowe master698
    master698

podsumowanie meczu:
    1 polowa byla nudna poza pierwszym kwadransem
    oba zespoly nie chcialy za duzo ryzykowac grali swoje obserwujac rywala.
    2: polowa pierwszy kwadrans znow nuda ale potem zaczelo sie cos dziac, walcott partacz wreszcie strzelil gola, moze sie odblokuje albo zyska pewnosci siebie oby bo ostatnio to piach i dno w jego wykonaniu…a teraz ramsey: 6 gol w tym sezonie normalnie nie chce mi sie wierzyc ze to ten ramsey z ktorego wszyscy ( w tym ja ) szydzilismy i jechalismy jak po burej suce…ten sezon zaczyna genialnie jak dla mnie choc dopiero ten sezon sie zaczal ramsey zagral najlepiej w swojej karierze…mam nadzieje ze tak bedzie gral dalej, choc naprawde nie sadzilem ze on tak potrafi i powiem szczerze hejtowalem go rowno ale jednak pokazuje swoje mozliwosci. ozil przecietny mecz z 2 przeblyskami geniuszu ale do niego nie ma prawa nikt sie przyczepic. niepotrzebny tez stracony gol z karnego ale najwazniejsze 3 pkt.

103. Zdjęcie profilowe Leonidas

Plan w 100% wykonany.
    Mecz zagrany tak naprawde na stojaco, bez emocji, bez ryzyka, ale zwyciestwo jest.

Ramsey. Co tu duzo mówic. To chyba bedzie jego sezon. 6 goli w 7 meczach Arsenalu, a w calym tym sezonie liczac takze reprezentacje to juz 7 goli.
    Wenger mial racje. Jak Aaron zacznie strzelac to nie przestanie.
    Szkoda tego karnego, bo na spokojnie moglo byc 2:0, ale jak powtórki pokazywaly nie powinno jego byc, bo Aaron trafil w pilke.
    Inna sprawa, ze mu najpierw odskoczyla, czym doprowadzil do tej groznej sytuacji.

MOTM to wg mnie Gibbs. Harowal w defensywie az milo(a ta interwencja przy wybiciu pilki z bramki, gdzie to za przeciwnika mial o glowe wyzszego Gignaca, to mistrzostwo).
    W ofensywie tez pieknie. Dwie asysty, oraz prawie bramka po pietce Özila.
    Jeden z najlepszych(jak nie wlasnie najlepszy) wystep jego w Arsenalu.

Kolejna sprawa. Flamini. Goscia coraz bardziej uwielbiam i po tych 3 meczach u mnie juz odkupil swe "winy".
    Uwielbiam go tym bardziej, ze jest on jednym z niewielu TWARDZIELI w tym obecnie aktorskim swiecie pilki noznej.
    Marsylia kopie go po glowie(sytuacja z pierwszej polowy), a ten nic sobie z tego nie robi, tylko wstaje i zapiernicza dalej(w farsie to juz by zawodnik przeturlikal cale boisko, a Valdes przez pól boiska by biegl do sedziego o czerwo). Ciagna go za koszulke, szarpia, wywracaja, a ten… nic. Wstaje jakby nigdy nic i walczy dalej.
    Ostatnim takim w Arsenalu to byl chyba Campbell.
    @domin mial racje co do Mathieu.
    Moze nie ma juz wielkich umiejetnosci, ale nadrabia walecznoscia i daje duzy spokój w defensywie, oraz pomaga takze innym w odbiorze pilki a nie trzyma sie kurczowo swojej pozycji.
    Ogromny plus dla Wengera, ze zakontraktowal wlasnie jego a nie Cabaye’a bo jestem pewien, ze ten drugi takim "twardzielem" by nie byl.

Ogólnie jednak nie ma co sie rozwodzic nad tym meczem zbytnio, gdyz cel byl tylko jeden. Wygrac jak najmniejszym nakladem sil, tak by móc sie skupic na lidze.
    Cel zostal osiagniety i wystarczy.

104. Zdjęcie profilowe MattiAFC
  105. Zdjęcie profilowe master698
    master698

aha zapomnialem dodac w 1 polowie byl ewidentny karny dla arsenalu za kopniecie mertesackera w twarz…normalnie noz sie w kieszeni otwiera jak zdarza sie taka akcja na dodatek 5 metrow od sedziego bramkowego…jak dla mnie ci dodatkowi sedziowie to porazka i bardziej szkodzi futbolowi niz pomaga

106. Zdjęcie profilowe
  107. Zdjęcie profilowe
  108. Zdjęcie profilowe
    Ars1

To byl taki mecz jakie sie powinno rozgrywac w LM majac za plecami tak ciezka lige jak PL.

Wszyscy ewidentnie grali na pól gwizdka,nie walczyli o pilke nie ryzykujac kontuzji.

Aron klasa i w ataku i w odbiorze,mimo karnego trzeba przyznac,ze jego gol uspokoil gre i Marsylczykom odechcialo sie grac.
    Bylo by ciezko w koncówce gdyby tego nie wcisnal.