Arsenal w kolejnej fazie Capital One Cup. WBA vs Arsenal 3:4k. (AET 1:1, FT 1:1, HT 0:0)

Aktualności 302 Komentarze

Arsenal wyeliminowal West Bromwich Albion po serii rzutów karnych. Zarówno 90 minut jak i dogrywka nie wylonily zwyciezcy. Kluczowe okazaly sie jedenastki wykonywane przez Dawsona i Amalfitano; obaj pilkarze gospodarzy fatalnie spudlowali. Bramke dla Kanonierów w 61. minucie zdobyl Eisfeld, po dziesieciu minutach wyrównal Berahino. The Gunners w nastepnej rundzie Capital One Cup zmierza sie z Chelsea. Spotkanie odbedzie sie na Emirates Stadium.

Juz 3 minuty po rozpoczeciu gry, pierwsza akcje przeprowadzili pilkarze gospodarzy. Z prawej strony swietnie dosrodkowal Reid, ale dobra interwencja Jenkinsona przeszkodzila Longowi. Kanonierzy próbowali utrzymywac sie przy pilce, ale kilka razy niedokladnie zagrywal Arteta. Po kwadransie gry ogladalismy pierwszy rzut rozny dla WBA, jednakze zagrozenie zostalo oddalone.

W 23. minucie dobrym prostopadlym zagraniem popisal sie Nicklas Bendtner. Niestety, pilki nie opanowal Serge Gnabry. 3 minuty pózniej pierwszy raz musial interweniowac Fabianski. Po rzucie roznym z prawej strony do sytuacji doszedl Michael Dawson, ale Polak przerzucil pilke nad poprzeczka. W 33. minucie zólta kartka zostal ukarany Isaac Hayden. Pilkarz Arsenalu brutalnie sfaulowal Mulumbu.

Tuz przed przerwa swietnie z wolnego uderzyl Steven Reid. Pilka po strzale obroncy odbila sie od poprzeczki i wyszla za boisko. Chwile potem sedzia zaprosil pilkarzy na przerwe.

Po przerwie, Arsenal wygladal nieco lepiej. Strzalu zza pola karnego spróbowal Eisfeld, ale pilka poszybowala wysoko ponad bramka WBA. W 60. minucie dobry strzal Mulumbu wybronil Fabianski.

2 minuty pózniej bramka dla Arsenalu. Bendtner swietnie dogral do wchodzacego w pole karne Eisfelda. Niemiec zachowal zimna krew i pokonal Danielsa.

Po strzeleniu bramki gra Arsenalu wyraznie sie uspokoila. Goscie utrzymywali sie przy pilce i dazyli do zdobycia drugiego gola.

Mimo lepszej gry Arsenalu to West Bromwich strzelilo gola. Nikt nie przecial dosrodkowania z rzutu roznego. Do pilki dopadl Shane Long, którzy wrzucil pilke w pole bramkowe, tam swietnie odnalazl sie Berahino, który z bliskiej odleglosci zdobyl wyrównujacy bramke.

Gospodarze zaczeli naciskac, ale nie mogli stworzyc sobie ani jednej dogodnej sytuacji. W 82.minucie Akpom zastapil Eisfelda. Natomiast ukaranego wczesniej zólta kartka Haydena zmienil Olsson. 3 minuty pózniej zólta karte obejrzal Mikel Arteta. W 88.minucie Lugano sfaulowal Mertesackera, za co zostal ukarany zóltkiem. The Gunnes do konca atakowali i starali sie zdobyc zwycieska bramke, ale zabraklo czasu i sedzia zarzadzil dogrywke.

Na poczatku dogrywki podwójna zmiana w ekipie West Bromu. Rosenberg i Morisson zmienili Mulumbu oraz Longa. W 95.minucie Arsene Wenger wykorzystal limit zmian wprowadzajac Bellerina za Artete. Doslownie kilkadziesiat sekund po tej zmianie, swietna okazje zmarnowalBendtner. Dunczyk otrzymal znakomite podanie od Gnabry’ego, znalazl sie w sytuacji sam na sam z bramkarzem ale tak dlugo zwlekal z oddaniem strzalu, ze wyprzedzil go obronca.

W 99.minucie zólta kartke obejrzal Reid. Kolejna zmiane przeprowadzil trener gosci. Amalfitano zmienil strzelca bramki – Berahino.

W drugiej czesci dogrywki obraz gry nie zmienil sie. Pilkarze obydwu zespolów byli niedokladni, a jedyne zagrozenie stanowily rzuty rozne egzekwowane przez zawodników WBA. W 112.minucie strzal Bellerina zostal z latwoscia wylapany przez golkipera gospodarzy. 4 minuty pózniej pilka meczowa dla gospodarzy! Pilka znalazla sie pod nogami Amalfitano, który z bliskiej odleglosci trafil w poprzeczke. W 119.minucie jeszcze jedna szansa dla WBA! Po wrzutce Sessegnona, Sinclairowi pozostalo jedynie skierowac pilke do bramki, ale fatalnie skiksowal.

Monreal: Gol

Arsenal pokonuje West Bromwich Albion po rzutach karnych i przechodzi do nastepnej rundy Capital One Cup.

West Bromwich Albion: Daniels, Reid, Dawson, Lugano, Popov, Mulumbu, Dorrans, Sessegnon, Sinclair, Berahino, Long

Lawka rezerwowych: Wkrótce

Arsenal: Fabianski, Jenkinson, Mertesacker, Vermaelen, Monreal, Hayden, Arteta, Eisfeld, Ryo, Bendtner, Gnabry

Lawka rezerwowych: Viviano, Bellerin, Flamini, Olsson, Iwobi, Akpom, Park