Fantastyczne siedem minut. Swansea – Arsenal 1:2

OnlyAfc Aktualności 158 Komentarze

Pioronujace siedem minut drugiej polowy, nerwowa koncówka i Arsenal pokonuje na Liberty Stadium Swansea 2:1. Kanonierzy powiekszaja tym samym przewage nad swoimi rywalami i nadal przoduja w tabeli Premier League!

Oba zespoly zaczely spotkanie raczej spokojnie, ale to Arsenal byl strona atakujaca.

Kanonierzy oddali w tym czasie jeden strzal, ale uderzenie Mertesackera minelo slupek.

W 15 minucie ladnie pilke na lewej stronie rozprowadzil Arsenal. Gibbs wystawil pilke Ramseyowi a Walijczyk bardzo mocno uderzyl na bramke Vorma. Futbolówka minela lewy slupek bramki i nadal mielismy wynik bezbramkowy.

W 28 minucie Swansea niemal zdobylo prowadzenie. Bardzo zle podanie Ozila do Szczesnego i zle przyjecie Polaka dala szanse Michu na strzelenie gola. Na szczescie dla Kanonierów, Hiszpan przy odbiorze pilki wyszedl z nia za linie koncowa a sedzia liniowy to zauwazyl.

W tym fragmencie spotkania zarysowala sie przewaga gospodarzy, którzy dlugo utrzymywali sie przy pilce a gra toczyla sie glównie na polowie gosci.

Przez kolejne kilkanascie minut sytuacja w zasadzie sie nie zmienila. Swansea prowadzilo gre, Arsenal kontratakowal ale nic z tego nie przychodzilo.

W 45 minucie mielismy przykra sytuacje. W niegroznej sytuacji Giroud zderzyl sie z Canasem i nabawil sie kontuzji kostki. Na szczescie Francuz wstal i wrócil do gry.

Do konca pierwszej polowy nic sie juz nie zmienilo i po 45 minutach mamy remis.

Pierwsze 10 minut po rozpoczeciu drugiej polowy, to ataki Arsenalu, którzy wymieniali bardzo duza liczbe podan ale nie przynosilo to rezultatu.

Dopiero w 57 minucie ataki Kanonierów powiodly sie a koronkowa akcje zakonczyl Gnabry, który strzelil tym samym swoja pierwsza bramke w barwach Arsenalu. Asyste przy bramce zaliczyl Ramsey. Mamy 1:0.

Minute pózniej przed szansa na swojego pierwszego gola byl Ozil, piekna kontre wyprowadzil Ramsey, wystawil ladnie pilke Niemcowi, ale bramka nie padla.

Co za akcja!! Co za bramka!!! Fenomenalna akcja Kanonierów zapoczatkowana od Szczesnego, potem trzy zagrania pieta, swietna wymiana pilek, miedzy Giroud i Wilsherem i bramka Ramseya.

Taki Arsenal pamietamy z mistrzowskich lat i takich Kanonierów chcemy ogladac zawsze. 2:0!!

Swansea w 66 minucie mialo tez swoja szanse. Na strzal z 20 metrów zdecydowal sie Dyer, pilka zmierzala pod prawy slupek bramki, ale swietnie zachowal sie Szczesny i obronil to grozne uderzenie.

W 75 minucie przed szansa na zdobycie bramki stanal Bony. Nieodpowiedzialne zachowanie Wilshera i jego fatalne podanie spowodowaly, ze napastnik gospodarzy wyszedl sam na sam ze Szczesnym. Znów w tej sytuacji obronna reka wyszedl polski bramkarz i uratowal swój zespól.

W 78 minucie z boiska zszedl strzelec bramki, Gnabry. Zastapil go Arteta.

W 82 minucie gospodarze strzelaja bramke. Davies przedarl sie lewa strona, wymienil pilke z Bonym i wyszedl sam na sam ze Szczesnym. Uderzenie kolanem z powietrza zaskoczyl Polaka i mamy juz tylko 2:1 dla gosci.

Po strzelonej bramce do ostatniej minuty trwala walka Swansea o to, zeby wyrównac. Mimo doliczenia 4 minut nie udalo im sie to i Arsenal wygrywa po raz kolejny.

2:1 i Arsenal powieksza przewage nad rywalami, pozostajac ciagle liderem Premier League

Oba zaspoly wystapily w nastepujacych skladach:

Swansea: Vorm, Tiendalli, Amat, Flores, Davies, Canas, Shelvey (60′ Bony), de Guzman, Dyer, Routledge (64′ Pozuelo), Michu.

Niewykorzystane rezerwy: Tremmel, Alfei, Taylor, Britton, Vazquez

Arsenal: Szczesny, Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs, Wilshere (90+2 Jenkinson), Ramsey, Flamini, Ozil (88′ Monreal), Gnabry (78′ Arteta), Giroud

Niewykorzystane rezerwy: Fabianski, Vermaelen, Ryo, Bendtner

Bramki:

Arsenal: 57′ Gnabry (Ramsey), 63′ Ramsey (Giroud)

Masz jak ja ,jak muly dostaja lub remisuja to u mnie w domu swieto:D
    Kiedy jak nie teraz budowac przewage przed ciezkimi meczami w listopadzie i grudniu.
    Musimy wygrac chocby dlatego,ze nie pamietam juz kolejki w której wszyscy pretendenci do majstra na raz tracili pkt.

Mozna powiedziec ,ze rachunek prawdopodobienstwa dziala dla nas.
    Av mnie rozwalilo.City pewne wygranej pykalo na luzie komentatorzy zalowali Av po stracie goli nie dajac im szans a tu chlopy bez Benteke i Agbolnahora pojechali:D

41. Zdjęcie profilowe Leonidas

Wiedzialem ze ten mecz bedzie ciezki, ale ze az tak to sie nie spodziewalem.
    Swansea ma chyba jeden z najlepszych pressingów na swiecie.

Zupelnie nic nie jestesmy w stanie wykreowac.
    Mecz mimo wszystko nudny, bo Swansea mimo przewagi w posiadaniu pilki i tym pressingu, nic wielkiego pod nasza bramka nie robi, a my za bardzo nie mamy z czego cos zrobic.

Trzeba liczyc na jakis genialny strzal z dystansu Ramsey’a, bo ostatnio On sie wgl nie myli, a i dzis ten strzal byl dosc grozny.

Powoli zaczyna mnie martwic Giroud, gdyz coraz czesciej zaczyna powracac do tych swoich "gestykulacji", zamiast ambitnie walczyc do konca.
    Dziwi mnie, ze nie patrzy na swoja gre tak troche z boku, bo wtedy zauwazylby ze gdy zapiernicza w te i na zad, to wtedy padaja gole, padaja asysty i Arsenal lepiej gra.

Trzeba podkrecic tempo i wygrac chocby 1:0, bo takiej okazji jak mamy teraz mozemy juz nie miec.
    Remis i tak daje nam lidera, tyle ze znów ex aequo z Tottenhamem i z mala przewaga nad reszta, wiec czy nie lepiej wygrac?

42. Zdjęcie profilowe
    Pablo

Jak najszybciej musi wejsc Arteta. Sensownie wyglada tez wpuszczenie Monreala za Wilshera bo Gibbs moze pomieszac na skrzydle. Pierwsza polowa nudna, wiadomo bylo, ze latwo nie bedzie. W drugiej polówce trzeba po prostu szarpnac, przyspieszyc gre.

43. Zdjęcie profilowe
  44. Zdjęcie profilowe master698
  45. Zdjęcie profilowe
  46. Zdjęcie profilowe
  47. Zdjęcie profilowe
    halerst

Nie mamy skrzydel. Popieram wprowadzenie Monreala za Wilshera, albo jeszcze lepiej za Gnabry’ego, Gibbs na lewe skrzydlo, Wilshere do srodka, a Ozil na prawe. Ewentualnie wpuscic Bendtnera na lewe skrzydlo. W koncu w Arsenalu tam gral najczesciej…

Clayton

Ale swietny mecz sie zrobil w drugiej polowie. Ramsey jest genialny, kolejny gol i asysta wedruja na jego konto. Poza tym zagral mega dobrze w obronie, duzo przechwytów i pewna gra. Wilshere troche gorzej, a ta wpadka pod koniec sie nie popisal. Najwazniejsze, ze 3 pkt wedruja do Londynu, zasluzenie, ale równie zasluzenie Swansea strzelilo kontaktowa bramke.

Gnabry dzisiaj rozegral bardzo dobry mecz, zwlaszcza w drugiej polowie. Straty Walcotta na razie nie widac, a Serge potrafi tez dynamicznie zejsc do srodka i namieszac. Gorzej z drugim skrzydlem, bo Wilshere tam sobie kompletnie nie radzi, choc i tak zaliczyl dzisiaj kilka blyskotliwych podan. Cazorla wróc!

115. Zdjęcie profilowe master698
    master698

idealny dzien dla arsenalu my zdobywamy 3 pkt, glowni rywale traca…ramseya ktos w lecie chyba podmienil bo to co teraz wyprawia to jest nie do pomyslenia…jestesmy liderami mamy 2 pkt przewagi nad kurami 4 nad chelsea i reszta i 8 nad manurami a jak popatrzec na nasz sklad to mamy troche kontuzji a i tak potrafimy wygrywac. pytanie teraz takie: co bedzie sie dzialo pod koniec pazdziernika zakladajac ze nikt nie zlapie kontuzji? wraca rosa cazorla kot i poldi…wtedy bedzie miazga ze az strach…btw to jest piekne malpa przechodzi do srealu za 100 mln a ramsey swoimi wystepami kolesia i caly ten transfer osmiesza. piekne :D

116. Zdjęcie profilowe
    Ars1

Domin
    Wiedziales kiedy avatar zmienic:)
    Gnabry kozak w odbiorze i w obronie i w ataku.
    Rozpycha sie skurwiel jakby od zawsze w PL gral.

Giroud z poprzedniego sezonu jest z nami drugi mecz.Zamiast walczyc po niedokladnych zagraniach macha lampami i jezyk wystawia,jak mnie to wkurza…

117. Zdjęcie profilowe Leonidas

No zaskoczyli mnie :D
    Przede wszystkim tymi akcjami z golami.
    Wygladalo to tak, jakby nie chcieli strzelic, albo bali sie wziac na siebie te odpowiedzialnosc, bo podan miliony :D
    Ale za to piekne gole z tego wyszly.
    Oczywiscie tradycji musialo stac sie zadosc, bo Arsenal nie bylby soba jakby nie stracil gola :D

Do Aarona to ja juz nie mam slów. Co ten gosciu w tym sezonie robi to poezja.
    Walecznosc i skutecznosc godna pochwaly i jeszcze ta statystyka odbiorów o której mówili komentatorzy, ze ma najwiecej w lidze. To tym bardziej szacun, bo mimo iz ta statystyka mówi jasno ze haruje w defensywie az milo, to jeszcze ma czas na znalezienie sie w odpowiednim miejscu w polu karnym rywala by strzelic gola(i to nie jednego), oraz asystowac.
    Obecnie to chyba najlepszy zawodnik Arsenalu.
    Przyjscie Özila bardzo dobrze podzialalo na zespól a przede wszystkim na pomoc, gdyz ktos bedzie musial grzac lawe od tej ilosci zawodników, a przez to kazdy daje z siebie 100%.

Pochwala równiez nalezy sie Gnabry’emu.
    I to co mówilem po meczu z WBA zeby go nie skreslac, bo gdy gra z pokora, a nie z przekonaniem o wlasnej wyzszosci nad reszta to gra swietnie i dla druzyny.
    Tak bylo ze Stoke i tak bylo ze Swansea.
    A ze z WBA grali obok niego pilkarze z U-iles tam, to poczul sie lepszy od nich i zaczal sie bawic i grac strasznie egoistycznie.
    Beda z Niego ludzie i na czas nieobecnosci na prawym skrzydle Theo czy Oxa, mysle ze godnie ich zastapi.

Giroud ogólnie slabszy mecz, ale w drugiej polowie powalczyl bardziej i to co powiedzialem w przerwie, ze jak Oli ambitnie powalczy o pilke, pobiega i nie bedzie machal rekami tylko walczyl, to Arsenal moze to wygrac. A i przy okazji zaliczyl asyste.

Wilshere slabo ale to wynik pozycji na której gra. Skrzydlo to nie jest jego pozycja, ale przy absencji Santiego i Rosy ktos tam musi grac. A Özil czy Ramsey, bardziej przydadza sie w srodku, wiec na bazie eliminacji Jack musi tam grac, albo dawac szanse Nacho.

Ogólnie jest super i wlasnie TAKA gra oznacza mentalnosc zwyciezców. Styl jest nie wazny. Mozna zagrac ladniej, mozna zagrac brzydziej.
    Ale mimo slabego stylu, mimo mniejszego posiadania pilki i bycia np. slabszym od rywala, ale mimo to kolekcjonuje sie punkty i wykorzystuje potkniecia bezposrednich rywali to jest oznaka mentalnosci i mistrzowskich aspiracji.
    Sezon dlugi wiec jeszcze nie mozna niczego ferowac, ale jedno jest pewne: z czystym sercem mozna juz mówic, ze Arsenal walczy o mistrza. I jest to FAKT, a nie pobozne zyczenia.

118. Zdjęcie profilowe
  119. Zdjęcie profilowe master698
    master698

@Leonidas
    "A kolejnym faktem jakim jest sprawa kontuzji, gdzie to musimy z koniecznosci grac nawet 18-latkami a i tak dalej WYGRYWAMY, to swiadczy o naszej sile."
    Dokladnie to jest najbardziej zabawne, tyle kontuzji mamy, zastepujemy ich 18-latkami a i tak potrafimy wygrywac w przeciwienstwie do manu ktore maja rooneya rvp itd a sa na pieknym 12 miejscu :D

120. Zdjęcie profilowe
  121. Zdjęcie profilowe domin
    domin

ziru wlaczyl sie wiatrak z poprzedniego sezonu :/ macha lapami jak jakis kretyn z barcelony. mam nadzieje ze siwy z lysym zima wzmocnia atak, bo bentner hmmm nie oszukujmy sie, to karykatura napastnika :/
    Postanowilem dzis ze jak jakism cudem zdobedziemy mistrza, to jade do Londynu swietowac ;)

122. Zdjęcie profilowe Leonidas
  123. Zdjęcie profilowe
    Clayton

Ja nie pojade do Londynu, tylko polece, nie wiem jak Wy tam chcecie jechac :D

Ale w tym momencie proponuje skupic sie na kolejnym meczu, bo na razie mamy jakosc, ale za nami tylko 6 kolejek, a przed nami 32, wiec nie gadajmy o zadnym mistrzu :)

124. Zdjęcie profilowe
  125. Zdjęcie profilowe Leonidas
  126. Zdjęcie profilowe
    EdekSilva9

Serge jest po prostu swietny! Kilka indywidualnych akcji, w których mijal doswiadczonych obronców Swansea… No i ta bramka, precyzyjny, pewny, bardzo madry strzal po dlugim slupku. Szkoda, ze takie gwiazdy jak Mesut i Giroud nie mieli tyle spokoju pod bramka przeciwnika co Gnabry ;)
    Kolejka dla nas niesamowicie udana. Porazka obu druzyn z Manchesteru, remis Tottenhamu z Chelsea, no po prostu nie moglo byc lepiej. Jezeli jutro Sunderland wywalczylby remis (w co niestety watpie, ale jezeli WBA potrafi wygrac na Old Trafford, to czemu nie?) to juz calkiem cud, miód, malina :D
    To czy idziemy po mistrza bede okreslal po meczu z L’poolem na Emirates. Na razie za wczesnie na jakiekolwiek rokowania.

127. Zdjęcie profilowe Centurion
  128. Zdjęcie profilowe
    Clayton

@Leonidas czysta logika :D

Nastepny mecz mamy teoretycznie latwiejszy, ale tylko teoretycznie, bo West Brom jest ostatnio grozny, maja dobra passe. Niby gramy u siebie, ale ostatnio jestem bezpieczniejszy o nasze pojedynki na wyjazdach. Mam nadzieje, ze wygramy, 1:0 wystarczy. Choc znajac zycie stracimy jakiegos gola. Do tego czasu powinien wrócic juz Rosa, wiec postawilbym na niego zamiast Wilshere’a. Mozart bedzie zachecal do pressingu i moze Giroud skupi sie na bieganiu za pilka a nie wymachiwaniu lapami po stracie. Ale co ja sie martwie, przeciez mamy Ramsey’a… i Gnabry’ego :D