Kolejne pewne zwyciestwo Kanonierów! Arsenal 2-0 Napoli (2-0)

Aktualności 199 Komentarze

W drugiej kolejce fazy grupowej Champions League Arsenal bez zadnych problemów pokonal Napoli 2:0. Premierowego gola dla Kanonierów zdobyl Mesut Özil, Niemiec popisal sie tez piekna asysta przy trafieniu Oliviera Girouda. W drugiej polowie Kanonierzy wyraznie spuscili z tonu, ale mimo to mieli kilka okazji na podwyzszenie rezultatu. Arsenal objal samodzielne prowadzenie w grupie F. W nastepnej kolejce The Gunners podejma u siebie Borussie Dortmund.

Arsenal juz od pierwszych minut staral sie kontrolowac przebieg boiskowych wydarzen. Kanonierzy utrzymywali sie przy pilce. Pierwsza skladna akcje gospodarze przeprowadzili w 5. minucie, szybka wymiana pilek pomiedzy Gibbsem a Ramseyem. Futbolówka wyladowala pod nogami Rosicky’ego, ale dosrodkowanie Czecha zostalo zablokowane.

W 8. minucie gol dla Arsenalu! Dlugie podanie Sagny w kierunku Girouda. Napastnik opanowal pilke i swietnie odegral do Ramseya. Walijczyk przebiegl kilkanascie metrów i genialnie zagral do Özila, a Niemiec w cudownym stylu zdobyl swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu!

Po strzeleniu bramki obraz gry nie ulegl zmianie. Wciaz ogromna przewage mieli Kanonierzy.

Na drugiego gola nie musielismy dlugo czekac! Juz 7 minut pózniej Flamini odebral pilke blisko pola karnego Napoli. Kapitalna dwójkowa akcja Girouda i Özila. Niemiec wpadl w pole karne i cudownym podaniem obsluzyl Francuza, który z najblizszej odleglosci pokonal Reine.

Po bramce Girouda do ataku rzucili sie Wlosi. Pierwsza okazje stworzyli sobie po rzucie roznym, grozny strzal glowa oddal Britos, ale pilka minela bramke Szczesnego. Sil na zmasowane ataki starczylo na zaledwie kilka minut. Natomiast The Gunners nie zamierzali poprzestawac na dwóch trafieniach, pilkarze gospodarzy przeprowadzili jeszcze kilka pieknych akcji, ale obroncy Napoli ratowali sie rozpaczliwymi interwencjami.

W 41. minucie moglo byc 3:0, ale po raz kolejny, w ostatniej chwili, obroncy Napoli zablokowali uderzenie Ramseya. 4 minuty pózniej sedzia zaprosil pilkarzy na przerwe.

Po przerwie Kanonierzy nie zmienili stylu gry. Arsenal wciaz napieral na gospodarzy i wydawalo sie, ze kwestia czasu bedzie trzecia bramka. W 61. minucie Mertens zmienil niewidocznego Pandeva. W druzynie Arsenalu takze nastapila pierwsza zmiana, Wilshere zastapil Rosicky’ego.

Mimo usilnych staran, pilkarze Napoli nie potrafili zdobyc kontaktowego gola. Kilkukrotnie, z dystansu, próbowal Insigne. Swoich sil próbowal tez Zuniga.

W 76. minucie rzut rozny dla Kanonierów. Obroncy Napoli uporali sie z pierwszym dosrodkowaniem Özila i wybili pilke poza pola karne. Po raz kolejny wrzucal Özil, pilka spadla pod nogi Koscielnego, ale Francuz nie potrafil pokonac Pepe Reiny. Minute pózniej Zapata zastapil Callejona. Natomiast w 83. minucie Fernandez wszedl za Albiola.

Na 3 minuty przed koncem regulaminowego czasu gry Aaron Ramsey zostal zmieniony przez Nacho Monreala.

Po zakonczeniu doliczonych trzech minut sedzia zakonczyl zawody.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Flamini, Arteta, Ramsey, Rosicky, Ozil, Giroud

Lawka rezerwowych: Fabianski ,Vermaelen, Monreal, Jenkinson, Wilshere, Bendtner, Gnabry

Napoli: Reina, Mesto, Albiol, Britos, Zuniga, Inler, Behrami, Callejón, Hamsik, Insigne, Pandev

Lawka rezerwowych: Cabral, Fernandez, Armero, Cannavaro, Dzemaili, Mertens, Zapata

Dla Ciebie kazdy mecz z Arteta w skladzie jest tragiczny w skutkach -.-

Czekam az podazysz droga @domina i za jego przykladem walniesz sobie na avatar najbardziej znienawidzonego przez Ciebie gracza Arsenalu ;)

Swoja droga odkad @domin dal Ramsey’a na avatar, ten gra jeszcze lepiej.
    Wiec zrób to samo z Arteta i juz nie bedziesz musial sie bac o wynik ;)

@Alfer

Problem polega w tym, ze ich zadania sa nieco inne.
    Dzieki temu, ze Arteta(podobnie jak Flamini) kryje tyly, to taki Ramsey moze sobie hulac na ataku.
    Wiec ciezko bedzie NAWET w 1/3 zrobic to co Aaron, skoro z ustalen taktycznych Mikel ma niejako ZAKAZ podchodzenia wyzej.

A co do meczu.
    Fajnie byloby wygrac, tym bardziej ze gramy u siebie i dobrze byloby dac z siebie 100%, gdyz potem tylko(albo i az) WBA w weekend w lidze i… przerwa na reprezentacje.
    Takze tylko te dwa mecze i nasi sa "free".
    Wygrac obydwa i z niezlymi humorami mozna isc na ta "przerwe", gdyz bylibysmy liderami i w lidze i w LM.

@grzybek

Przeanalizowal sytuacje z reprezentacjami i powiem szczerze, ze jestem spokojny. Czemu?
    Ano dlatego, ze sa reprezentacje które juz maja z glowy(albo awansuja, albo juz nie maja szans) wiec wystawianie najlepszych nie ma sensu, dlatego tez niektórzy nasi powinni odpoczac. Sa tez ci którzy dalej lecza kontuzje takze nowej juz nie zlapia :D
    A tych którzy jeszcze beda musieli powalczyc jest naprawde malo.
    Jedyny strach jest o Giroud, bo Fracja jeszcze musi powalczyc, a Oli obecnie jest pierwszym wyborem i jest lepszy od Karima. Ale w sumie twardy z niego gosc i rzadko ma kontuzje, takze powinno byc dobrze :)

1:0
    Aaron wbiega prawym skrzydlem w pole karne i wycofuje na szesnastke do niekrytego Mesuta, który strzalem przy blizszym slupku pokonuje Reine.
    2:0
    Mesut wbiega prawym skrzydlem w pole karne i podaje do Girouda, który jest 2 metry od bramki. Pokonuje Reine z najblizej odleglosci

MattiAFC

Narazie mecz jest niezly i jestem optymista na ten mecz ale nie zeby oni byli optymistami na ten mecz, zeby nie wyszli z nastawieniem ze ten mecz jest juz wygrany. Wszystko sie jeszcze moze zdarzyc, mam nadzieje ze nic Ramsey’owi nie ma i bedzie nadal gral w drugiej polowie, chociaz niech Willshere tez wyjdzie w drugiej polowie.

GENIALNA polowa w naszym wykonaniu!!
    Jezeli utrzymamy to tempo, pressing i kontrole nad meczem, to bedzie zdecydowanie najlepszy nasz mecz w tym sezonie.
    A podobno Napoli jako ten pierwszy powazniejszy rywal mial byc naszym testem czy faktycznie jestesmy silni czy tez byl to wynik slabych przeciwników i stad te wygrane, no i jak pokazuje obecny mecz… jestesmy naprawde silni i jak chcemy to potrafimy podkrecic tempo :)
    btw. cos tak czulem, ze w tym meczu Giroud strzeli, natomiast Aaron juz nie. Choc zycze mu tego by bramke jednak zdobyl, ale po takiej serii czulem ze moze przyjsc "spadek" formy w postaci nie strzelonej bramki.
    Za to Özil… klasa!!! Gol, asysta. Miodzio. A ta bramka genialna. Oddac tak precyzyjny strzal, z tak niewygodnej pilki(a to ci niedobry Ramsey! :D ), to po prostu uklony mistrzu!!!

@Alfer

60% posiadania pilki, mnóstwo podan, szybkie, ladne akcje, pelna kontrola i 2 bramki.
    Juz rozumiesz role Artety w tym zespole?
    Flamini jest dobry w destrukcji, ale przeciez przez caly mecz nie mozna sie bronic. A mimo iz wielkiego zagrozenia ze strony Swansea nie bylo, to jednak to oni mieli przewage. Malo tego. Nawet takie Stoke, mialo wiecej posiadania pilki niz my, a podan wymienili podobna ilosc co my. STOKE!!!!
    Arteta daje ta róznice, przez co nie musimy byc zepchnieci do defensywy i liczyc na kontry, tylko sami mozemy cos stworzyc i spowodowac by to rywal biegal za pilka.

Przyjrzyj sie dokladnie w drugiej polowie grze Mikela. Zobacz, jak jednym podaniem z pierwszej pilki pozbywa sie zagrozenia dla Arsenalu ze strony Napoli. Jednym, szybkim i co wazne DOKLADNYM podaniem, tam gdzie nie ma zadnego zawodnika Napoli, zapewnia spokój i mozliwosc spokojnego ataku, po wyjsciu z pressingu rywala.
    Ze Swansea go nie bylo i te nasze podania byly chaotyczne, ze wzgledu na doskakiwanie przeciwnika do zawodnika przy pilce. Arteta z zimna krwia, ze spokojem, oddaje pilke temu, kto kryty nie jest i Arsenal moze zaatakowac.

Jacwil

super mecz, najmniejszy wymiar kary dla Napoli. Widac teraz róznice klas obu zespolów. Jak Napoli stracilo 1 kluczowego zawodnika to nie jest soba, a jak Arsenal stracil 3/4 to gra jak za dawnych dobrych lat.
    Brawo Ozil, brawo Ramsey :) Chcemy wiecej takich wystepów.

155. Zdjęcie profilowe
  156. Zdjęcie profilowe MartiniKS
  157. Zdjęcie profilowe
  158. Zdjęcie profilowe MattiAFC
    MattiAFC

Cieszy zwyciestwo i przede wszystkim zwyciestwo po bardzo dobrej grze. Porywajacej w pierwszej polowie i na uspokojenie w drugiej polowie :)
    Nie bylo praktycznie slabego ogniwa, jak to komentator powiedzial nawet Rosicky, najslabszy w meczu w Arsenalu jest lepszy niz caly srodek Napoli, to swiadczy ze bylismy lepsi i to zdecydowanie.
    Wszyscy zawodnicy zasluguja zdecydowanie na wyróznienie, bo wszyscy robili to co mieli robic i byc tam gdzie mieli byc :)
    Ten mecz mial byc testem dla naszych pilkarzy, ukazujacy w jakiej tak naprawde dyspozycji jestesmy i ukazuje jedno: Nasza silna pozycja w lidze to nie jest przypadek :)
    Oby tak dalej i na Borussie wyjsc z jeszcze wieksza pewnoscia siebie :)

domin

Giroud walczyl, nie machal lapami, ramsey kapitalnie chociaz jak zlapal podjarke to samolubnie, ozil – magia, sagna i reszta obrony po profesorsku, wojtek pewnie fruwal an przedpolu, arteta poniewierany jak smiec, ale to tylko swoadczy o tym jak wlaczyl, wilshere bardzo dobrze wszedl w mecz, rosa slabo, ale to pierwszy mecz po kontuzji wiec mozna wybaczyc, Flamini – <3 hehehe
    a teraz ide myc gary i grac w GTA V ;) adios

165. Zdjęcie profilowe Leonidas

Naprawde swietny mecz.
    Poczekajmy jeszcze na mecze z Live czy MU, oraz wgl na ten caly maraton(Chelsea, Liverpool, Borussia, MU) i jezeli wyjdziemy z niego naprawde z tarcza to juz mozna ze 100% spokojem patrzec w przyszlosc.

Teraz dopelnic formalnosci z WBA i lider w PL oraz lider w LM na dwutygodniowa przerwe :)

166. Zdjęcie profilowe Leonidas

"grac w GTA V"

Jak Ci zazdroszcze :D
    Ja jednak twardo stoje przy PC i czekam az wyjdzie na piecyki.
    Jakos nie lubie grac w tego typu gry na konsoli.
    FIFA itp. to tak. Pad do tego najlepiej pasuje i nawet uzywam go do kompa, ale gry typu GTA to przyzwyczailem sie do klawiatury i myszki i niech tak zostanie :D

167. Zdjęcie profilowe Veifecesfiple
  168. Zdjęcie profilowe
  169. Zdjęcie profilowe master698
    master698

mecz genialny w naszym wykonaniu szczegolnie 1 polowa cud miod i orzeszki, jak za czasow henrego bergkampa itd klepka akcja gol i wykurw na maksa, ramsey znow bardzo dobry mecz, flamini o ile bylem zly na ten transfer i uwazalem ze wenger znow bierze bezuzytecznego placka z powrotem tak musze przyznac ze sie grubo pomylilem (jak mam sie tak mylic to ja chce caly czas sie tak mylic), powinnismy wygrac ten mecz przynajmniej 4:0 ale i tak zmiazdzylismy napoli.
    @domin
    wierz mi wydawac sie moze po dzisiejszym meczu ze napoli to jakies ogorki ale naprawde ogladalem niejeden ich mecz i naprawde bardzo dobry zespol a ze dzis tak slabo zagrali to i mnie nawet zadziwilo spodziewalem sie tu ostrego meczu napoli a trzesli porami az milo :) . jeszcze wygrana z wba i po przerwie reprezentacyjnej wraca santi i jest moc :D

170. Zdjęcie profilowe master698
  171. Zdjęcie profilowe
  172. Zdjęcie profilowe Leonidas

@yay

Nie musisz mi mówic ;)
    Po samych filmikach róznych youtuberów jak np. jezdza po miescie czy filmik(geniusz!), gdzie to pokazal mozliwosci w GTA 5 typu nawet zastrzelenie golebia(!!), czy zabicie go smiglem helikoptera. Masakra.
    Nie gralem, a juz ja kocham. A to przeciez tylko 1% mozliwosci.

W dodatku te krajobrazy i grafa. Gra roku jak nic. DiabloIII(choc nie lubie i nigdy nie gralem w zadna czesc) moze sie schowac(opieram sie na "przezyciach" graczy jakie odniesli w stosunku do jednej i drugiej gry)

@master

"ma wyjsc 22 listopada badz kilka tyg pozniej ale patrzac na historie gta stawiam na kwiecien/maj 2014"

Nie koniecznie. GTA IV tez pierwotnie miala nie wyjsc na PC a juz w grudniu byla, nie mówiac o kupnie przed premierowej.
    Pewnie bedzie tak jak chodza pogloski czyli albo ten listopad, albo poczatek/srodek grudnia.
    I dobrze, bo troche Rockstar straszyl ze nie bedzie na PC.
    Ale pewnie tez nie spodziewali sie takich zysków, wiec postanowili ostatecznie wydac ja na piecyki :D

173. Zdjęcie profilowe
  174. Zdjęcie profilowe domin
  175. Zdjęcie profilowe
    Ars1

Mecz rozegrany po profesorsku,szybkie dwie bramy i pelna kontrola meczu.
    Gdyby w drugiej polowie zaczeli napierac jak w pierwszej uznal bym Wengera za psychola a ich za oszolomów.
    Przy tak ciezkiej lidze i tylu kontuzjach jjestem w szoku,ze wlozyli w ten mecz tyle serca i sil.
    Przeciez walczyli o kazda pilke i klepali niemilosiernie:D

To wszystko wyglada tak jakby wszystkie niepowodzenia z zeszlego sezonu siedzialy tylko w glowach ,bo jak wytlumaczyc fakt,ze bez podstawowych grajków gramy taka pilke…

Dzisiaj wzialem na tapete Girouda.
    Okazalo sie,ze to inteligentny i techniczny grajek.majac 3grajków przy lini spokojnie ich kiwa i podaje gdzie trzeba.
    Poza tym,ze jest zdecydowanie najsilniejszym graczem jesli chodzi o zastawianie sie i odbiór pilek z powietrza,to po odbiorze szuka trudnych kombinacyjnych zagran .
    W polu karnym tez fajnie sie ustawia i wlasciwie jest zawsze tam gdzie byc powinien.
    Jedyne co zaciera jego sylwetke snajpera to niezgrabne ruchy,bo wcale wolny nie jest tylko biega jakby z podwiazanymi workami.

176. Zdjęcie profilowe
  177. Zdjęcie profilowe Leonidas

@domin

Jak sie uprzesz to kompa do 42 cala(tez mam, nie chwal sie :P ) tez podepniesz.
    Nowsze(a nawet i nieco starsze) telewizory maja wejscia na monitory.
    Gorzej tylko z przenoszeniem tego "pudla" calego i bawieniem sie w takie glupoty(przepinanie, podpinanie), ale jak ktos koniecznie chce na wielkim ekranie zagrac to da sie zrobic :D