Tylko remis na The Hawthorns. WBA vs. Arsenal 1:1 (1:0)

Aktualności 371 Komentarze

Niestety, w dniu dzisiejszym Arsenal nie zdolal wywiezc trzech punktów z The Hawthorns. Kanonierzy zremisowali 1:1 z dobrze dysponowanym WBA. Bramke dla gospodarzy zdobyl Yacob, stan gry wyrównal Jack Wilshere. Mimo niekorzystnego wyniku, Arsenal utrzymal pozycje lidera Premier League, poniewaz West Ham United rozgromil Tottenham 3:0.

W spotkanie dosc dobrze weszli gospodarze. Pilkarze West Bromu utrzymywali sie przy pilce, a nawet wywalczyli dwa rzuty rozne. Zagrozenie dwukrotnie zostalo zazegnane przez obronców Arsenalu. Po kilku nerwowych minutach Kanonierzy przejeli inicjatywe i zaczeli budowac atak pozycyjny. W 13. minucie strzalu z rzutu wolnego spróbowal Ramsey, ale uderzyl za wysoko. 2 minuty pózniej swietna interwencja popisal sie Szczesny, który we wspanialym stylu obronil strzal Berahino.

W 18. minucie pierwsza, klarowna sytuacja dla Arsenalu. Swietnie zagral Ozil, który dostrzegl wbiegajacego w pole karne Gibbsa. Anglik opanowal pilke i z bliskiej odleglosci oddal fatalny strzal ponad bramka. Kanonierzy w koncu wzieli sie do roboty, dobra akcje trójkowa przeprowadzili Ozil, Ramsey i Giroud, ale w ostatniej chwili pilke spod nóg Francuza wygarnal obronca WBA. W 20. minucie zólta kartke otrzymal Flamini. Obraz gry znacznie sie zaostrzyl, widac bylo, iz pilkarze nie zamierzaja odpuszczac.

Kanonierzy próbowali stworzyc sobie okazje, ale swietnie bronili pilkarze gospodarzy.

Na 4 minuty przed koncem pierwszej polowy bramka dla West Bromwich Albion. Zagrozenie po rzucie roznym, wydawalo sie, zazegnane przez Girouda. Do pilki dopadl jednak Amalfitano, który z prawej strony wrzucil pilke wprost na glowe Yacoba. Argentynczyk z najblizszej odleglosci pokonal Wojciecha Szczesnego. 1-0 dla gospodarzy.

Pilkarze AFC rzucili sie do rozpaczliwej ofensywy, ale nie zdolali zdobyc wyrównujacej bramki. Przed przerwa zólta kartke obejrzal Wilshere.

Po przerwie swietna akcja popisal sie Berahino, który wpadl w pole karne uprzednio mijajac Jenkinsona. Anglik doskonale dogral do Anelki, ale Francuz fatalnie skiksowal. W chwile pózniej swietna okazja przed Wilsherem. Pomocnik Arsenalu znalazl sie w polu karnym, ale w genialnej sytuacji nie trafil w bramke gospodarzy. W 51. minucie kolejna, genialna sytuacja dla WBA. Anelka stanal oko w oko ze Szczesnym, ale pilka po jego strzale minela lewy slupek bramki Polaka.

3 minuty pózniej zólta kartke otrzymal Olsson. W 58. minucie Rosicky zastapil Ramseya.

W 64. minucie bramka dla Arsenalu! Pilke w srodkowej strefie przejal Ozil. Niemiec wyprowadzil futbolówke z wlasnej polowy i zagral dlugie podanie do Girouda. Francuz odegral do Rosicky’ego, który od razu odegral do Wilshere’a. Anglik uderzyl mocno, pilka odbila sie jeszcze od Olssona i wpadla do bramki WBA!

5 minut pózniej Anelka zostal zmieniony przez Longa. W 72. minucie Szczesny obronil bardzo grozny strzal Jonesa. 3 minuty pózniej genialna okazja dla Arsenalu. Jack Wilshere fenomalnie zagral do Girouda. Francuz zabral sie z pilka, ale swietnie zachowal sie Myhill, który zatrzymal snajpera Kanonierów. Tuz po tym zdarzeniu Morrison zastapil Sessegnona. W 86. minucie Bendtner wszedl za Girouda.

Na minute przed koncem regulaminowego czasu Brunt zastapil Amalfitano. Mimo doliczonych czterech minut, Arsenal nie strzelil zwycieskiego gola.

WBA: Myhill, Jones, McAuley, Olsson, Ridgewell, Yacob, Mulumbu, Amalfitano, Sessègnon, Berahino, Anelka

Lawka rezerwowych: Daniels, Popov, Morrison, Brunt, Lugano, Long, Rosenberg

Arsenal: Szczesny, Jenkinson, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Flamini, Arteta, Ramsey, Wilshere, Ozil, Giroud

Lawka rezerwowych: Fabianski, Monreal, Rosicky, Vermaelen, Gnabry, Ryo, Bendtner

domin

nie rozumiem, tego dopier… sie do wilshera, chyba kazdy kto oglada mecze powinien zauwazyc ze wilshere ma obecnie inne zadania w druzynie niz strzelanie bramek i wg. mnie wypelnia je w 100%.
    EdekSilva9 nie wiem na podstawie czego stwierdzasz ze monreal odstaje poziomem od gibbsa, skoro nie ma porownania, bo ten pierwszy nie gra regularnie

master698

podsumowanie 1 polowy: zawodnicy sa jacys dzis nieogarnieci, atak jest powolny, czesto proboja atakowac prawa strona co jest zlym rozwiazaniem patrzac na to co carl wyprawia, wilshere to nie wiem czy mial chocby jakies dobre zagranie, same straty upadki i machanie rekoma w strone sedziego jak dla mnie od razu do zmiany. ogolnie wenger powinien zrobic zjebe w szatni zeby wyszli na 2 polowe godnie powalczyc o wygrana

101. Zdjęcie profilowe blaxs
  102. Zdjęcie profilowe
    Pablo

Nie ma co przesadnie plakac – prawie cala 1 jedenastka grala w srode a West Brom nie. Do tego dobrze sie bronia. Po prostu trzeba przyspieszyc i zrobic dobre zmiany, mysle, ze wygramy to spotkanie 2-1 lub 3-1.

Co do calosezonowej formy, poczekajmy na maraton trudnych spotkan, bo póki co mamy bardzo latwy terminarz i wstyd byloby nie byc w czolówce.

Arshavin

nie no spoko, szkoda tylko, ze wiekszosc uzytkowników tej strony jeszcze niedawno uwazala, ze Giroud to jeden z najlepszych napadów swiata i spokojnie moze wygrac korone króla strzelców. Ci sami znawcy uznali kupno napastnika za zbedne… bo przeciez Oli wymiata.

M4rcek

z taka gra majstra nie zdobedziemy, wygladalo to troche tak jakby Arsenal chcial wygrac to jak najmniejszym nakladem sil a WBA jest na fali (zwyciestwo z MU) mam nadzieje ze ten mecz to byl wlasnie nasz kryzys formy i po reprezentacji beda przynajmniej wygrywac choc co z lepszymi mogli by grac jak z Napoli ;)

blaxs

wiecej nie dalo sie wyciagnac. Mozemy sie cieszyc z tego wyniku, bo ten mecz moglismy przegrac w pierwszym kwadransie drugiej polowy, gdyby Anelka wykazal sie lepsza skutecznoscia.
    Fotel lidera zachowany, Spurs przegrali, zle nie jest.
    Szkoda ze boss nie wpuscil Benia predzej.

EdekSilva9

Wlasciwie to sa dwie strony patrzenia na wynik.
    1) Pomijajac juz te wyczyny sedziny, a patrzac na sama gre, to wynik dobry, bo w pierwszej polowie WBA nas zniszczylo.
    2) Jesli chodzi o ambicje klubu, to taki wynik mozna nazwac porazka, bo co jak co, ale myslac o mistrzostwie trzeba ogrywac takie zespoly jak WBA.

trudnego przeciwnika na swoim terenie.

Wszyscy sie podniecali ziru w pierwszych meczach a ja mowilem ze sie wystrzela i skonczy :P nie mamy napastnika, oby sanogo szybko wrocil, bo juz wole jego niz bendtnera

331. Zdjęcie profilowe Leonidas

Ja to zawsze pomysle sobie cos nie w pore.
    Mecz zaczalem ogladac chwile przed naszym golem(jedyne pocieszenie), bo bylem na meczu Wisla-Legia, i jak sobie tak wracalem do domu na mecz Arsenalu to pomyslalem sobie, ze Arsenal dawno nie stracil jako pierwszy gola. Mecz przegrac moglismy, ale to my zawsze pierwsi strzelalismy(jak z AV).
    Wrócilem do domu, patrze a tu bach! WBA prowadzi z Arsenalem 1-0 :/
    Na pocieszenie ten gol Wilshere’a, bo dalej jestesmy niepokonani od tych ostatnich 11 bodaj spotkan(no i ilus tam z rzedu na wyjezdzie) i dalej mamy lidera, tyle ze razem z Live(trzeba bedzie znowu odskoczyc).

Mecz slaby to prawda. A przynajmniej ta druga polowa bo tylko ja widzialem, jednak czytajac komentarze moge sie domyslic, ze pierwsza byla podobna.
    Czuc bylo ten chaos i taki "dziwny" brak taktyki.
    Tak jak w poprzednich meczach kazdy wiedzial gdzie jest jego miejsce, tak tutaj pelen chaos, jeden drugiemu w droge wchodzi, zero jakis ladnych skladnych akcji jak z Napoli czy Swansea.
    No ale kiedys taki mecz musial nastapic.
    Czy dobrze ze teraz? To wyjdzie w praniu.
    Teraz mamy przerwe, a po niej OBOWIAZKOWE 3pkt. z Norwich u siebie.
    WBA pokonalo MU i gra calkiem solidnie przeciw dobrym markom, wiec ten remis ostatecznie jestem w stanie przyjac(choc czlowiek jednak nastawial sie na zwyciestwo).

Dobrze ze na Norwich wraca m.in. Santi, wiec jakis powiew swierzosci moze byc, a to tylko na dobre nam wyjdzie.

Ogólnie podsumowujac: nie jest zle, ale moglo byc lepiej :)

332. Zdjęcie profilowe
  333. Zdjęcie profilowe MartiniKS
  334. Zdjęcie profilowe
  335. Zdjęcie profilowe domin
    domin

EdekSilva9 chyba ci sie w bani poprzestawialo, myslisz ze druzyny ktora ledwo w zeszlym sezonie osiagnela miejsce pozwalajace na gre w LM, z dwoma transferami, plaga kontuzji i kilkoma pseudopilkarzami w kadrze odrazu wywalczy tytul mistrza galaktyki?? chlopie zejdz na ziemie

336. Zdjęcie profilowe
  337. Zdjęcie profilowe Leonidas

@Clayton

O, to moze nawet lepiej ze nie ogladalem :D

Nie ma co rozstrzasac tego meczu, czy tez srac w gacie przed innymi tylko z racji stylu w jakim rozegralismy ten mecz, gdyz nie wiadomo w jakiej bedziemy formie na Liverpool, MU, Borussie itp.
    Jak bedziemy grac tak jak z Napoli to mozemy pokonac doslownie kazdego.
    A jak zagramy tak jak dzis to mozna przezgrac z kazdym(nawet z Sunderlandem).

Wg mnie to byl taki wypadek przy pracy, bo w koncu kiedys nastapic musial. Dobrze tylko, ze akurat remis a nie porazka, bo dzieki temu dalej mamy lidera.

338. Zdjęcie profilowe domin
  339. Zdjęcie profilowe
  340. Zdjęcie profilowe
  341. Zdjęcie profilowe
    Ars1

Wykrakalem rano ten remis i zaciecie Zwirka…:(
    Jesli z kanarkami zagramy tak jak dzisiaj a oni z nami jak ze smerfami to nastepna strata pkt.murowana.
    Nie przejmuje sie ta strata ale stylem gry.
    Niech juz kontuzjowani wracaja,bo bez skrzydel nawet kukuryznik daleko nie uleci zwlaszcza w tej angielskiej mgle:D

342. Zdjęcie profilowe Leonidas

@domin

W sumie mnie to samo.
    Az z ciekawosci zobaczylem kto gra w tym meczu, bo nie wiedzialem, i jak zobaczylem Artete w skladzie laczac to z padaka w naszej grze, to pomyslalem sobie wlasnie ze cos jest nie halo.
    Zdecydowanie za duzo chaosu i nerwowosci w naszej grze bylo jak na obecnosc Artety na boisku.

343. Zdjęcie profilowe
  344. Zdjęcie profilowe
    Clayton

Arteta byl niestety przecietny, wolny i gral bardzo asekuracyjnie. Duzo lepiej wypadl Flamini, którego bylo pelno na boisku, ale kilka razy troche ryzykownie faulowal. Na srodku obok Flaminiego powinien grac Ramsey, nie wiem po co Wenger wstawial go na skrzydlo. Dobrze, ze wraca Cazorla po przerwie.

345. Zdjęcie profilowe Leonidas

To nalezy wziac za wzór.
    Narazie o 1pkt. mamy wiecej niz MU rok temu.
    Natomiast kluczowe w zdobyciu mistrza jest przykladowa forma MU miedzy 13 a 30 kolejka.

Jezeli przykladowo wygramy z Live(zeby im odskoczyc bo póki co mamy tyle samo pkt.), a z reszta tych lepszych min. zremisujemy, wygrywajac jednoczesnie z dolem tabeli wtedy bedzie mozna byc pewnym mistrzostwa.

Póki co te wymagania spelniamy, gdyz wygrywamy mecz za meczem, ale poczekajmy wlasnie na te 3 maratony jakie w tym sezonie mamy(listopad, grudzien i najgorszy z najgorszych marzec/kwiecien)

346. Zdjęcie profilowe
  347. Zdjęcie profilowe
  348. Zdjęcie profilowe
    Ars1

Co do to reki to karnego nie bylo,bo co prawda strzal z jakiejs tam odleglosci ale nie bylo ani ruchu reki do pilki ani celowego zwiekszenia pow.ciala.
    Co do drugiej syt. to w mysl nowych zaostrzonych przepisów nawet jesli faulujacy pierwszy dotknie pilki to jesli zbyt ostro wejdzie w przeciwnika trzeba to gwizdac.Jak poskladano Jacka widzielismy wiec co tu dyskutowac.
    Przepis ma chronic przed kolejnymi ciezkimi urazami,jak widac ma a nie chroni.

349. Zdjęcie profilowe
    Clayton

@Leo statystyke Muly mieli godna, trzeba przyznac. Nam taka powtarzalnosc bedzie bardzo potrzebna, ale jezeli gramy na PO takim Jenkinsonem to nasze szanse spadaja. Trzeba sie wzmocnic zima, szczególnie na pozycjach- napastnik i PO wlasnie, bo jezeli Sagna dostanie kolejnej kontuzji to dupa, w dodatku Giroud czasami gra jak pokraka.

Cieszy, ze moglismy ten mecz przegrac spokojnie, a jednak tak sie nie stalo. Rok temu i dwa sezonu wstecz tracilismy glupio punkty od samego poczatku, teraz jest inaczej, wiec ten aspekt napawa optymizmem.

350. Zdjęcie profilowe Vebber
  351. Zdjęcie profilowe domin
  352. Zdjęcie profilowe
    mateusz9966

ciekaw co z aaronem.. od tak wenger go nie zdjal a juz wczesniej sygnalizowal uraz.. z innej strony z jenkinsem to prawda ale czasami jakis mecz mu wyjdzie.. pamietam jak sie nim tu zachwycano ze jest nie do przejscia..
    co do 2giej sytuacji moim zdaniem blad sedziego.. od tylu->nogi-> pilka chyba nie trzeba nic dodawac.. kosa tez tak robil i co sie dzialo chyba wszyscy pamietamy.. do tego faul jacka na zólc.. bylo od tylu? bylo w pilke przez nogi? no wlasnie.. bylo
    Ale powinnismy przyjac ten remis.. bo wba moglo wygrac ten mecz i bardziej by zaslugiwalo niz my na 3 pkt.. lecz remis wydaje sie byc sprawiedliwym wynikiem.

353. Zdjęcie profilowe
  354. Zdjęcie profilowe
    sqnkol

fakty sa takie ze od poczatku sezonu gramy bez lawki rezerwowych. Kiedy druzyna grala dobrze i zdobywala gole do 70 minuty, dowozilismy wynik do konca. Wlasnie w tym meczu okazalo sie ze wlasnie pod koniec, kiedy trzeba przycisnac to nie mamy zadnej opcji na lawce rezerwowych. Kazda dobra druzyna która przegrywa wpowadza jakosciowych zmienników pod koniec meczu u nas takich nie ma. Rosicky sie konczy a o skrzydlowym czy o napastniku tez mozemy pomarzyc. Mamy czterech podstawowych pilkarzy kontuzjowanych i dobrze ze niebawem wracaja bo to sie moze wtedy zmieni. Z drugiej jednak strony nie wiem czy to sie nie bedzie powtarzac ciagle bo przeciez jak kontuzjowani wróca to kontuzji nabawia sie kolejni.