Brutalny pokaz sily. Arsenal vs. Norwich 4:1 (1:0)

Aktualności 226 Komentarze

Po drugiej, genialnej polowie Arsenal pokonal Norwich 4:1. Kanonierzy zaprezentowali niesamowity, widowiskowy futbol. Do bramki Ruddy’ego trafiali kolejno: Wilshere, Ozil, Ramsey i po raz kolejny Ozil. Kibice na Emirates mogli podziwiac cudowne widowisko. Chyba kazdy fan europejskiej pilki nie moze doczekac sie wtorkowego meczu z Borussia Dortmund.

Spotkanie rozpoczelo sie od ataków gospodarzy. Juz w 2. minucie groznie dosrodkowywal Sagna, ale zagrozenie zostalo zazegnane przez obronców Norwich. 3 minuty pózniej trójkowa akcja Ozila, Wilshere’a i Cazorli. Hiszpan sprzed pola karnego uderzyl z lewej nogi, ale pewnie obronil Ruddy.

W 17. minucie bramka dla Arsenalu! Po przepieknej akcji Cazorli, Girouda i Wilshere’a (kilkukrotna wymiana futbolówki z pierwszej pilki), Anglik znalazl sie w sytuacji sam na sam z Ruddym i spokojnie strzelil bramke. Mamy kandydatke na trafienie sezonu!

Kanonierzy prezentowali cudowny futbol. Ich akcje byly plynne i, w wiekszosci, grane na jeden lub dwa kontakty. Goscie nawet nie próbowali kontratakowac. W 23. minucie z dystansu próbowal Giroud, ale pilka przeleciala nad bramka. 14 minut pózniej Francuz stanal przed doskonala okazja po podaniu Gibbsa, ale fenomenalnie obronil Ruddy. Tuz po tej interwencji Ramsey zastapil kontuzjowanego Flaminiego.

Koncowe 10 minut nalezalo jednak do gosci. Arsenal ograniczal sie do obrony i prób kontrataku. Dobrze w bramce spisywal sie Wojciech Szczesny. Po dwóch doliczonych minutach sedzia zakonczyl pierwsza czesc spotkania.

W 50. minucie pierwsza okazja dla Arsenalu. Z prawej strony wrzucal Sagna, Giroud uderzyl glowa, ale po raz kolejny niecelnie. Pilkarze Norwich ruszyli do ataku. W 56. minucie strzal Snodgrassa wylapal Szczesny.

Jednakze dwie minuty pózniej to Kanonierzy zdobyli bramke. Kontratak gospodarzy rozpoczal Cazorla, Hiszpan zagral do Girouda. Francuz popisal sie cudownym dosrodkowaniem, a bramke glowa zdobyl Mesut Ozil! Brawo Arsenal!

W chwile po bramce dla Arsenalu Rosicky zmienil Cazorle. Mimo zejscia Hiszpana, Kanonierzy nie stracili animuszu.

W 70. minucie bramka dla Norwich. Katastrofa w defensywie Arsenalu, pilke przejal Howson, który ogral Gibbsa, uderzyl w krótki róg i strzelil gola kontaktowego.

Od razu po bramce nastapila zmiana w ekipie Norwich. Redmond zastapil Pilkingtona.

Kanonierzy raz po raz zagrazali bramce Norwich, ale Ruddy bronil strzaly Ramseya, Girouda i Ozila. Takze wprowadzony chwile wczesniej za Girouda Bendtner zostal zatrzymany przez golkipera Norwich.

W 83. minucie kolejna, piekna bramka dla Arsenalu. Do ustawionego w polu karnym Ramseya podal Wilshere. Walijczyk opanowal pilke, minal dwóch bezradnych obronców Norwich i spokojnym strzalem pokonal Ruddy’ego.

4 minuty pózniej kolejny pokaz sily Kanonierów. Rosicky pieknie dosrodkowal na dlugi slupek, pilke zgral Aaron Ramsey, a akcje spokojnie wykonczyl Mesut Ozil. 4-1!

W doliczonym czasie Arsenal mógl strzelic piatego gola, jednak okazje zmarnowali kolejno Wilshere i Ozil. Spotkanie zakonczylo sie wynikiem 4:1 dla Arsenalu.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs, Wilshere, Arteta, Flamini, Cazorla, Ozil, Giroud

Lawka rezerwowych: Vermaelen, Rosicky, Ramsey, Monreal, Fabianski, Bendtner, Jenkinson

Norwich: Ruddy; Martin, Bassong (c), Turner, Olsson; Tettey, Fer, Howson; Snodgrass, Pilkington, Hooper

Lawka rezerwowych: Bunn, Whittaker, Johnson, Hoolahan, Becchio, Redmond, R Bennett