The Blues wyrzucaja Kanonierów za burte. Arsenal vs. Chelsea 0:2 (0:1)

Aktualności 245 Komentarze

Arsenal przegral z Chelsea 0:2 i odpadl z rozgrywek Capital One Cup. Bramki dla The Blues zdobyli dwaj Hiszpanie: Cesar Azpilicueta i Juan Mata. Spotkania dobrze nie bedzie wspominal Carl Jenkinson, który popelnil blad przy bramce prawego obroncy Chelsea. Po przerwie zawiodla skutecznosc, swoje szanse mieli Cazorla, Bendtner czy wprowadzony Giroud, ale pilka albo mijala bramke, albo dobrymi interwencjami popisywal sie Schwarzer.

Spotkanie rozpoczelo sie od ataków Chelsea. Przyjezdni wywalczyli dwa rzuty rozne, ale dwukrotnie zagrozenie zazegnal Ramsey. Mimo naporu gosci, to Arsenal oddal pierwsze uderzenie na bramke. Ladna wymiana pilek miedzy Bendtnerem i Rosickym, strzalu z dystansu spróbowal Dunczyk, ale Cahill dobrze zablokowal uderzenie.

Do glosu zaczeli dochodzic Kanonierzy. Gospodarze, w koncu, przeprowadzili kilka skladnych akcji. Strzalów próbowali Ryo i Ramsey, ale ich uderzenia byly blokowane przez stoperów The Blues. W 17. minucie z dystansu strzelal De Bruyne, ale pilka wyladowala w „koszyku” Fabianskiego. 4 minuty pózniej kontrowersyjna decyzja arbitra – po zagraniu Cazorli na czyste pole wybiegl Ryo, ale sedzia liniowy podniósl choragiewke i zasygnalizowal spalonego.

W 25. minucie gol dla Chelsea. Fatalne zachowanie Carla Jenkinsona, który na linii swojego pola karnego próbowal glowa zagrac do Fabianskiego. Polaka ubiegl Azpilicueta, który ladnym strzalem od slupka wyprowadzil The Blues na prowadzenie.

Juz 2 minuty pózniej byla szansa wyrównanie. Blad przy wyprowadzaniu futbolówki popelnil Mikel. Pilke przejal Monreal, który od razu spróbowal uderzenia. Niestety strzal okazal sie minimalnie niecelny.

Byla to jedyna grozna sytuacja Kanonierów po bramce Azpilicuety. Chelsea zdominowala srodek pola i nie dawala gospodarzom zbyt wielu okazji do kreowania akcji podbramkowych. Taki obraz gry utrzymywal sie do konca pierwszej czesci spotkania.

W 49. minucie pierwsza grozna akcja Chelsea po przerwie. Strzal Eto’o zza pola karnego minimalnie minal bramke Arsenalu. To uderzenie podzialalo motywujaco na Kanonierów. Pilkarze Arsene’a Wengera ruszyli do ataku, ale brakowalo szczescia. Pilka po uderzeniach albo zatrzymywala sie na nogach któregos z obronców, albo mijala bramke. Okropnie prezentowal sie Bendtner, który byl kompletnie niewidoczny, a jego kazdy kontakt z futbolówka konczyl sie strata.

W 63. minucie ladna, indywidualna akcja popisal sie Ramsey, który ogral De Bruyne’a i oddal grozny strzal. Standardowo jednak, pilka minela slupek. Kilkanascie sekund pózniej Ozil zmienil Miyaichiego.

Niewykorzystane sytuacje sie mszcza. Mimo ogromnej przewagi Arsenalu, bramke zdobyla Chelsea. Po wrzucie z autu pilka znalazla sie pod nogami Maty. Hiszpan nie zawahal sie i mocnym strzalem w górny róg bramki pokonal Fabianskiego. 2-0.

Arsene Wenger próbowal odwrócic losy meczu i zastapil Bendtnera Giroudem. Decyzje o zmianie podjal takze Mourinho. Ramires wszedl za De Bruyne’a. W 70. minucie snajper Arsenalu mógl zdobyc bramke kontaktowa, ale swietnie obronil Schwarzer. Kilkadziesiat sekund pózniej gola powinien byl strzelic Ramires, ale futbolówke z linii bramkowej wygarnal Koscielny.

W 74. minucie zólta kartke obejrzal Essien. 3 minuty pózniej kolejna próba Wilshere’a i po raz kolejny pilka minela bramke Schwarzera. Na 10 minut przed koncem regulaminowego czasu Eto’o zostal zmieniony przez Dembe Ba, a Park zastapil Ramseya. W 90. minucie rajd zakonczony uderzeniem przeprowadzil Cazorla. Nikogo na Emirates nie zdziwil fakt, iz pilka minela bramke. W doliczonym czasie Kalas zmienil Mate.

Do konca meczu nic nie uleglo zmianie. Arsenal przegral z Chelsea 0:2.

Arsenal: Fabianski, Jenkinson, Koscielny, Vermaelen, Monreal, Rosicky, Ramsey, Wilshere, Cazorla, Ryo, Bendtner

Lawka rezerwowych: Viviano, Sagna, Hayden, Yennaris, Ozil, Giroud, Park

Chelsea: Schwarzer, Azpilicueta, Cahill, Luiz, Bertrand, Mikel, Essien, Willian, Mata, De Bruyne, Eto’o

Przyznam, ze nie spodziewalem sie.
    Z jednej strony fajnie, bo gracze tacy jak Rosa, Jack, Aaron, Santi to sa pilkarze którzy spokojnie moga napsuc krwi Chelsea, przez co ze zbyt slaba skutecznoscia nie powinno byc problemu, bo ma kto strzelac.
    Ale z drugiej strony moze byc luka w pomocy przy atakach Chelsea, bo nie ma zadnego DM.
    Zobaczymy jak bedzie.
    Ja dalej trzymam sie wersji, ze ten mecz mozemy wygrac, przegrac i dla mnie róznicy nie bedzie.
    Szkoda byloby jedynie utraty szansy na jedno z trofeów, ale przyklad meczu z Bradford pokazuje, ze w tego typu pucharach nie sa wazne umiejetnosci, a szczescie.
    Bo gdyby bylo to pierwsze, to FA Cup nie wygraloby Wigan, a w finale CC nie graliby Swansea z Bradford tylko Manchestery, albo Chelsea. A takto wystarczy jeden maluski blad i Cie nie ma.
    Dlatego albo sklad jaki wybiegnie(bez wzgledu na umiejetnosci i doswiadczenie) wygra, albo nie. Koniec.

Arshavin

od 2 lat mówie, ze Cienkilson jest cienki, ale od 2 lat slyszalem od jego fanów "stara sie, jest fanem Arsenalu". Gdzie sa wasze argumenty teraz? Naprawde trzeba czekac, zeby ktos odjebal cos takiego, zeby sie przekonac, ze ktos jest cienki? To samo co do Bentnera, niech to drewno odejdzie i nie robi wstydu sobie i kibicom Arsenalu.

92. Zdjęcie profilowe
  93. Zdjęcie profilowe
    EdekSilva9

Tak serio to tez mysle to co mahjong. Gosc potrzebuje ogrania, a rzucenie go po kilku meczach przerwy na Chelsea to spore wyzwanie. Fakt, zawalil bramke, ale to nie koniec swiata. Kazdemu zdarza sie gorszy okres, a chyba wszyscy pamietamy czas, w którym Bac gral na poziomie dzisiejszego Carla i wiekszosc z nas sie oburzala, ze Jenkinson siedzi na lawie. Troche cierpliwosci i z Carla bedziemy mieli pocieche ;)

94. Zdjęcie profilowe
  95. Zdjęcie profilowe
  96. Zdjęcie profilowe Leonidas

@t0my

Nie prawda. W zeszlym sezonie gral naprawde przyzwoicie i nie potrzebnie zostal odeslany na lawke kosztem beznadziejnego wówczas Sagny.
    Moze gdyby gral caly czas teraz by sie wyrobil?
    Ja mimo wszystko w niego wierze bo jest mlody i moze byc jeszcze lepszy.
    Rozumiem tych co uwazaja go za beznadziejnego i za slabego na Arsenal(bo faktycznie teraz gra slabo), ale powtarzam -> nie przypomina wam to cos?
    Jeszcze w trakcie tego okienka byly propozycje by zrobic wymiane Ramsey+kasa za Fellainiego.
    Ciekaw jestem kto z tych co za ta opcja byli, dalej sie tej opcji trzyma, ze byloby to lepsze dla Arsenalu?

Dlatego uwazam, ze Jenkina nalezy wypozyczyc do slabszego klubu z PL(tak samo jak uwazalem w przypadku Ramsey’a, bo wtedy gdy byl jeszcze slabszy, to jego czeste wystepy byly niekorzystne dla Arsenalu), by nabral doswiadczenia i ogrania, a postarac sie kupic np. Richardsa, bo wtedy mielibysmy roszady na PO, gdyz i Micah i Bac moga grac jako SO i PO, a wiec 2w1 i sprawa z obrona zalatwiona.

97. Zdjęcie profilowe
  98. Zdjęcie profilowe Mich4ll
  99. Zdjęcie profilowe oldgunner
  100. Zdjęcie profilowe
    Arshavin

mateusz
    bo umiejetnosci ma wyzsze od patalachów pokroju cienkilson, z tymze mu sie biegac nie chcialo. po prostu nie staral sie co sie bardzo fanom arsenalu nie podobalo;/ jak dla mnie lepiej niech on gra niz jakis idiota podajacy do najblizszego gracza badz do rywali;/

101. Zdjęcie profilowe domin
    domin

ja nie wiem jak trzeba byc slepym zeby uwazac ze cos moze z cienkinsona byc?? no moze, ale w siatkowce, bo na dobrego pilkarza to nawet nie ma budowy, zero dryblingu, dosrodkowania na poziomie polskich orlikow, brak znajomosci obslugi mozgu, ten koles to totalne nieporozumienie i jak ktos mowi ze sagna tez taki kiedys byl to proponuje sie przebadac … sagna zawsze byl dobrym obronca, jedynie nie mial dobrego dosrodkowania, teraz to poprawil

102. Zdjęcie profilowe
  103. Zdjęcie profilowe arekkks
    arekkks

Bardzo chetnie bym go wypozyczyl tylko czy znajdzie sie ktos chetny z PL bedzie ciezko moze faktycznie dostanie wiecej minut + mniejsza presja i odpali jak Ramsey kto wie. Wiem ze w Arsenalu jak narazie nie chce go widziec grajacego bo wstyd przed ludzmi ze ktos taki biega w naszej koszulce

Clayton

Przestancie tyle srac. W zasadzie… nie gralismy zle, a przegralismy przez to, ze gralismy bez napastnika i z obronca, który gral na korzysc Chelsea. Jenkinson powinien wyleciec za ten mecz, na roczne wypozyczenie, cokolwiek, byle nie wystepowac w barwach tej druzyny.

Brakowalo nam ostatniego podania, wykonczenia, czesto chcielismy chyba wejsc do bramki z pilka zamiast strzelic z dystansu. Chelsea wykorzystala nasze bledy i strzelala kiedy mogla to robic, przyklad Maty.

Na plus zagral na pewno Vermaelen, poza tym z niezlej strony pokazal sie Monreal, waleczny byl jak zawsze Rosicky, pare dobrych rajdów zaliczyl Wilshere, no i solidnie zaprezentowal sie Ramsey. Wiec dlaczego przegralismy? Mielismy dzisiaj najgorszego obronce swiata i napastnika, który nie byl w stanie nic zdzialac, wiec nie mielismy wykonczenia. Choc gola w drugiej polowie strzelic powinnismy, bo okazje byly.

Z Liverpoolem bedzie ciezko. Arteta potrzebny.

208. Zdjęcie profilowe MattiAFC
  209. Zdjęcie profilowe Veifecesfiple
    Veifecesfiple

Jenkinson dzisiaj bardzo slaby mecz, ale to nie jest zawodnik, ktorego trzeba sie pozbyc. Byl w formie, wrocil Sagna i trafil nieslusznie na lawe. Niektorzy z Was zachowuja sie jak pajace kibicujace od wczoraj. Nie bylismy w tym meczu faworytem. Chelsea ma szersza lawke, a Capital One Cup nie jest priorytetowe. Spodziewalem sie, ze przegramy i ze nawiazemy. Nie zdobylismy zadnego gola, ale stworzylismy sobie kilka sytuacji. Wazniejsze od tego mecz jest jak zagramy z Liverpoolem w Sobote.

210. Zdjęcie profilowe
  211. Zdjęcie profilowe Kanonier_14
  212. Zdjęcie profilowe
  213. Zdjęcie profilowe
  214. Zdjęcie profilowe
    sqnkol

Ogólnie wali mnie ten puchar. Nie jestesmy w stanie grac na tylu frontach takim skladem, mysle ze nawet dobrze sie stalo bo nie bedziemy katowac najwazniejszych pilkarzy. Jedynie wstyd troche tego ze w drugiej polowie gralismy praktycznie podstawowym skladem i nie bylismy nawet w stanie strzelic jednej cholernej bramki. Ogral nas zespól który raczej zdobedzie mistrzostwo z takim skladem

215. Zdjęcie profilowe
    Ruciak

W sumie musze Wam przyznac racje, bo Jenkinson dzisiaj spierdzielil mecz dla Arsenal’u, wystarczyl jeden gol dla Chelsea i koniec. Troche brak wiary w siebie przy bramce rywali wedlug mnie, moglismy czesciej strzelac. Mam szczera nadzieje, ze na mecz z Liverpool’em wróci jak juz mówilem Podolski i Walcott, bo na Flamini’ego nie ma na razie co liczyc.

216. Zdjęcie profilowe
    halerst

Teraz to jest widoczne jak na dloni, czego brakuje nam do zdobywania tytulów – prawdziwego defensywnego pomocnika. Trzeci przegrany mecz i trzeci bez Flaminiego.
    Bez darmowego transferu… Oczywiscie podejrzewam, ze gdyby Sagna gral, to na 99% byloby 0:0. Jenkinson zagral na -10/10. To byl jakis koszmar. Ogólnie gralismy dobrze, ale Chelsea swietnie sie bronila. Nasi srodkowi obroncy tez zagrali obaj bardzo dobrze.

217. Zdjęcie profilowe Leonidas

@mateusz

Dokladnie.
    Ja jedynie mam zal do Wengera, ze wystawil tak mocny sklad.
    Skoro i tak przegralibysmy, to lepiej zeby Ramsey, Wilshere itp. odpoczeli przed meczem z Live skoro najprawdopodobniej i tak wyjda w pierwszym.
    Jak przed meczem tak i po meczu dalej uwazam, ze powinnismy wyjsc dokladnie takim samym jak przeciw WBA.
    Wtedy to bylo super posuniecie bo mimo iz awansowalismy dopiero po karnych, to jednak poza Mertesackerem wszyscy na kolejne spotkanie byli wypoczeci.

Swoja droga gdybysmy grali na SB to z palcem w d..e i zamknietymi oczami bysmy ten meczy wygrali nawet z 11 Jenkinsonami w tej formie.
    14 ostatnich spotkan wyjazdowych i… 13 wygranych i 1 remis :D

218. Zdjęcie profilowe
  219. Zdjęcie profilowe
    lukaszo85

Troche bez sensu gra Arsenalu, chodzi mi o to, ze jak juz podchodza pod pole karne to zaczynaja podawac do boku i z powrotem, odgrywac z klepki do tylu, po przyjeciu obrót i podanie albo dlugie ukladanie pilki do strzalu a brakuje takiego czegos jak przy bramce na 2:0 dla Chelsea – podanie, przyjecie, jest troche miejsca, to zawodnik nie zastanawia sie tylko strzela mocno na bramke i pilka laduje w siatce. Natomiast Arsenal tak dlugo i powoli rozgrywa pilke, ze wszyscy zawodnicy rywala zdaza sie ustawic w obronie i nie ma juz miejsca, zeby wcisnac gdzies podanie, rozegrac szybka akcje na jeden kontakt ani nawet oddac strzalu z dystansu.

mateusz9966

hmm domin nie wiem jak ty ale ja wole by za np 40mln wenger kupil 2 po z prawdziwego zdarzenia.. takiego gibbsa i monreala.. niz kupowal napastnika, ziru daje rade.. ale jesli mamy grac w 10 to piach:/ moim zdaniem priorytetem po.. potem mozna myslec o napastniku który móglby konkurowac z ziru.. benio cóz 10 lat za ziru:D

226. Zdjęcie profilowe domin
  227. Zdjęcie profilowe Creperdorpoto
  228. Zdjęcie profilowe domin
  229. Zdjęcie profilowe Leonidas
  230. Zdjęcie profilowe
    Przemolinho

juz tak nie najezdzaje na tego Jenkinsona…bywaly czasy, ze ziomek kilka razy byl motm, a ze teraz nie ma formy to trudno( to samo bylo z Ramsey’em ). Ten puchar jest wlasnie po to, zeby ogrywac mlodziez ;p szkoda, ze Wenger nie postawil na Hayden’a, bo niezly z niego rzeznik, a przydalby sie dzisaj taki :D Na plus w zasadzie wiekszosc, a Koscielny kolejny raz mnie utwierdza w przekonaniu, ze jest czolówce swiatowej na swojej pozycji. Gdyby gral w jakiejs Barcelonie, Bayernie, czy Realu, to daje reke ciac, ze ludzie by sie nim zachwycali ;] ewidentnie widac brak Flaminiego -.-

231. Zdjęcie profilowe domin
  232. Zdjęcie profilowe
    Ars1

Po za wstydem z tego 2:0, to pierwszy mecz od kilku lat,ze jakos wcale nie boli mnie ta porazka:D
    Zawsze bylem za Wengerem ,Aronem i Girou jak byla jazda po nich,ale Carl nigdy nie byl i nie bedzie wedlug mnie graczem na miare Arsenalu.
    Fakt mial kiedys jakies przeblyski,ale ja w nim po prostu nie widze potencjalu.

oldgunner

Koziol ofiarny w osobie Jenkinsona znaleziony, ale wystarczy popatrzec na powtórke i ewidentnie widac, kto powinien te pilke wybic, a tak wlasciwie Jenkinson zostal"skazany" na takie zagranie:)
    Tyle, ze byla to dopiero 25 min meczu i byl czas na to, by chocby wyrównac, ale wlasciwie nie bylo komu.
    No i gwózdz na 0-2 to cegielka ulubienca ostatniego miesiaca, bo któz przy wznowieniu gry z autu opiekowal sie Mata?
    Jenkinson zagral bardzo slabo, zaliczyl "asyste", ale to gra zespolowa i kazdy mógl sie wykazac lepsza gra. Niestety przez caly mecz jedyny celny strzal oddal Giroud, no ale to jest niewazne, bo przegralismy przez "Cienkisona"
    Niebiescy dzis nas wypunktowali i byli po prostu lepszym zespolem, oby do soboty przyszlo natchnienie, ze na wlasnych smieciach trzeba lepiej grac i wygrywac!

239. Zdjęcie profilowe
  240. Zdjęcie profilowe
    mateusz9966

Jak wspomnialem przegralismy dzieki duzo wyzszej klasie zawodników rezerwowych jaka mieli rywale, nie ukrywajmy.. na takich pozycjach jak obrona/atak maja oni o kilka klas lepszych zawodników, szczególnie teraz kiedy mamy szpital sredniej wielkosci jak na Arsenal.
    warto sie zastanowic w jakich klubach PL w wyjsciowej 11 graliby normalnie benio i cienki.. bo ja nie wiem.

Widac bylo po Ryo ze brakuje mu prawdziwego rytmu meczowego.. bertrand? go lykal prawie jak chcial, widac ze gra/ a przynajmniej gral duzo czesciej niz ryo.
    srodek pomocy ofensywnie niezle zagral ale jak wbil essien to sory grigory sila wyzsza (doslownie) :P
    na + moim zdaniem PARK dlaczego? Wenger pokazal ze Park zyje:P a tak na powaznie to cieszy przynamniej fakt ze pomimo "anonimowosci" rozwinal sie.. nie powiem ze zagral slabo bo gdy wszedl, ciagl byl pod pilka, duzo ruchu, nawet ciekawe zagrania.. jedno z pierwszych chujowe.. ale potem nagral calkiem.

Nie rozumiem jedynie podejscia ludzi myslacych ze walcott rozrusza atak.. ze w meczu widac brak walcotta.. wybaczcie ale walcott biega tylko do przodu i do tylu.. zapomina ze do boku tez mozna z pilka zbiegac.. wsparcie w obronie konczy sie na tym ze najczesciej robi w chuja Sagnie (krycie.. podbiega i 40-30m przed bramka..konczy krycie)i ten musi sobie radzic 2 na 1. Wole gnanbrego.. oxa.. zawodników którzy potrafia sklepac, zejsc do srodka z pilka, zawodników walczacych i myslacych na boisku.

241. Zdjęcie profilowe
    sqnkol

Tak sobie mysle ze zaleta Wengera jest jego najwieksza wada. Co to jest? To ze tworzy pilkarzy wybitnych którzy potem zdobywaja trofea i sa kompletni. Ale problem polega na tym ze zanim do tego dojdzie, zanim owy pilkarz stanie sie gwiazda musi minac 5-6 sezonów, do tego czasu rozegra X chujowych meczów, zawali, multum sytuacji, i strzeli grad goli samobójczych. Przez takiego pilkarza nic nie wygrywamy. Ale papcio twardo w niego wierzy, twardo daje mu szanse niczym kochajacy ojciec. I ten mu to wynagradza ale za 5 lat. Celem Wengera jest ciagle i ciagle i ciagle budowanie druzyny i ciagle rozwijane talentów które na poczatku graja totalny piach i powoduja ze nie zdobywamy trofeów. A potem jak sie jeden z drugim rozwinie to spierdala i tak w kolo. W tym sezonie rozwinie sie dwóch zaraz jeden odejdzie, za sezon rozwinie sie dwóch, to ten poprzedni odejdzie. I zabawa zaczyna sie od nowa. Wierze ze Carl Jenkinson bedzie dobrym pilkarzem ale za 5 sezonów. Do tego czasu przyprawi nas o sto zawalów serca i przegra 30 meczy. Ale stary jak to stary wierzy w syna bo go kocha. On uwielbia mówic a nie mówilem? patrzcie przekreslaliscie tego pilkarza a co ja z niego zrobilem? Zapomina tylko o tym ze pilka nozna polega na zdobywaniu trofeów a nie tylko na rozwijaniu pilkarzy, bo to jest dalszym celem. I tym samym Carl Jenkinson za 2-3 tygodnie znowu bedzie biegal po prawej flance i potykal sie o wlasne nogi, tylko po to azeby Arsene Wenger udowodnil ze ma racje…

242. Zdjęcie profilowe czapczak
    czapczak

Kolejny ch*jowy mecz! Ramsey przestal strzelac i nagle Arsenal gra piach. Jestesmy na równi pochylej i nie zanosi sie, ze bedzie lepiej. Za chwile LFC, BVB, MU i rewelacyjny So`ton. 12 pkt nierealne! 6 pkt mozliwe ale… nie po takiej grze jak w 3 ostatnich meczach z BVB, CP i Chelsea. Arsene pobudz ten zespól bo bedzie bardzo zle!

243. Zdjęcie profilowe
    mateusz9966

"Zapomina tylko o tym ze pilka nozna polega na zdobywaniu trofeów a nie tylko na rozwijaniu pilkarzy, bo to jest dalszym celem." zalamales tym chyba praktycznie wiekszosc kibiców Arsenalu…

ale panikujecie.. eh wszyscy wiedzieli ze to bedzie ciezki mecz.. wszyscy wiedzieli ze chelsea ma o 3-4 nieba lepsza lawke.. a wy mimo wyrównanej gry panikujecie.. wystawilismy rezerwe porównywalna do chelsea tj wystawilismy to co mielismy mieszajac to z zawodnikami 1szego skladu.