Dwie bramki Girouda i Arsenal – Southampton 2:0 (1:0)

OnlyAfc Aktualności 117 Komentarze

Po fatalnym bledzie Artura Boruca, rzucie karnym dla Kanonierów i dwóch bramkach Girouda, Arsenal pokonal Southampton 2:0. Zwyciestwo gospodarzy przy jednoczesnym remisie Liverpoolu umocnilo ekipe z Londynu na prowadzeniu w tabeli Premier League, a przewaga lidera to znów cztery punkty.

Mecz rozpoczal sie z pietnasto minutowym opóznieniem spowodowanym problemem z dojazdem na stadion sporej ilosci kibiców.

Prze pierwsze kilkanascie minut Arsenal nie mógl zlapac rytmu i to „Swieci” byli czesciej na polowie Arsenalu.

W 11 minucie mielismy swietna okazje dla Kanonierów. Wilshere po przypadkowej sytuacji znalazl sie na z prawej strony pola karnego. Nie do konca wiadomo co chcial zrobic mlody Anglik ale wyszedl strzal lobem nad Borucem. Pilka przeleciala nad polskim bramkarzem i trafila w slupek a potem trafila w rece Boruca.

W 18 minuta i fenomenalne uderzenie Ramseya. Z prawej strony ladnym podaniem popisal sie Özil, zagral pilke na 11 metr do Ramseya. Walijczyk uderzyl pilke pieta, ale niestety trafil w slupek i nadal mamy remis.

W 22 minucie mamy bramke dla Arsenalu. Beznadziejne zachowanie Boruca który wdal sie w drybling z Giroud i stracil pilke. Takich sytuacji sie nie marnuje i Giroud zdobywa chyba najlatwiejszego gola w tym sezonie. 1:0 dla Kanonierów!

Po dziesieciu minutach goscie otrzasneli sie troszke po stracie bramki. Szanse mial Lallana, ale jego strzal z 16-ego metra dobrze obronil Szczesny. W tym fragmencie spotkania pilkarze Southampton przejeli inicjatywe i czesciej atakowali bramke Arsenalu.

W 38 minucie swietna szanse mial Rodriguez, przyjal pilke na linii pola karnego i strzal z powietrza, ale znów bardzo dobrze spisal sie Szczesny i wybronil ten grozny strzal.

Do konca pierwszej polowy nic juz sie nie zmienilo i Arsenal schodzil do szatni, prowadzac 1:0.

Po wznowieniu gry w drugiej polowie, to Swieci przeprowadzili pierwsza grozna akcje. Po ladnej wymianie pilki miedzy Rodriguezem, Shawem i Lallana ten ostatni oddal strzal z przed pola karnego, ale uderzenie polecialo wprost w rece polskiego bramkarza i wynik pozostal bez zmian.

Przez kolejne pietnascie minut nie dzial sie nic. Gra byla powolna z obu stron i zaden zespól nie byl nawet blisko stworzenia sobie sytuacji podbramkowej.

Dopiero w 63 minucie ladna akcje przeprowadzil Arsenal. Pilke wymienili miedzy soba Sagna i Arteta, hiszpan potem podal do Cazorli a ten mijajac zawodnika w polu karnym oddal strzal na bramke. W tej sytuacji dobrze zachowal sie jednak Artur Boruc i zlapal pewnie strzal.

Ma dwadziescia minut przed koncem spotkania mamy pierwsza zmiane w Arsenalu. Za Cazorle wchodzi wracajacy pod dlugiej przerwie spowodowanej kontuzja, Theo Walcott. Cztery minuty pózniej mamy kolejna zmiane, tym razem wymuszona kontuzja. Za Artete wchodzi Rosicky.

W 78 minucie przed szansa stanal Lambert, najpierw przyblokowal Gibbsa, potem rozegral pilke na jeden kontakt z Rodriguezem i oddal strzal na bramke. Uderzenie to zostalo jednak zablokowane i goscie musieli zadowolic sie tylko rzutem roznym.

Na osiem minut przed koncem spotkania przed szansa stanal Walcott. Kanonierzy wyprowadzili dobra kontre, wymienili kilka podan i podanie dotarlo do Anglika. Theo przyjal pilke i uderzyl na bramke, niestety pilka przeleciala ok. Metra od bramki i nie zagrozila bramce Boruca.

W 85 minucie mamy rzut karny. Mertesackera sfaulowal w niegroznej sytuacji Fonte i sedzia sie nie zastanawial wskazujac na 11 metr. Do karnego podszedl Giroud i pewnym strzalem pokonal bramkarza gosci. 2:0 dla Kanonierów.

Do konca spotkania nic sie juz nie zmienilo i Arsenal pokonal Southampton 2:0 i umocnil sie na prowadzeniu w Premier League.

Oba zaspoly wystapily w nastepujacych skladach:

Arsenal: Szczesny – Sagna, Koscielny, Mertesacker, Gibbs – Wilshere, Ramsey, Arteta (74′ Rosicky), Özil (81′ Monreal), Cazorla (70′ Walcott) – Giroud

Rezerwy: Fabianski, Vermaelen, Gnabry, Bendtner

Southampton: Boruc – Clyde, Schneiderlin, Fonte, Lambert – Rodriguez, Wanyama, Ward-Prowse – Lallana (53′ Osvaldo), Shaw, Hooiveld

Rezewy: Gazzaniga, Yoshida, Davis, Chambers, Reed, Gallagher

Bramki: 22′, 85′ (karny) Giroud