Wilshere katem Francuzów. Arsenal vs. OM 2:0 (1:0)

Aktualności 107 Komentarze

Po emocjonujacym spotkaniu Arsenal pokonal Marsylie 2:0. Obydwie bramki dla Kanonierów zdobyl Jack Wilshere. W drugim spotkaniu grupy F Borussia Dortmund pokonala Napoli 3:1. Oznacza to, ze The Gunners nie moga przegrac w Neapolu trzema, lub wiecej, bramkami.

Juz w 27. sekundzie gol dla Arsenalu! Dobre podanie od Sagny otrzymal Wilshere, Anglik popedzil prawym skrzydlem, wpadl w pole karne i przelozyl Mendesa. Pomocnik nie zawahal sie i pieknym, technicznym strzalem pokonal Mandande.

Kanonierzy nie spoczeli na laurach i wciaz atakowali gosci. W 6.minucie Olivier Giroud odnalazl Wilshere’a, Anglik blyskotliwie podal do Ramseya, który bedac oko w oko z Mandanda fatalnie sie pomylil i uderzyl wprost w bramkarza. Po tej sytuacji tempo meczu znacznie spadlo, pilkarze Arsene’a Wengera lekko sie cofneli i wyczekiwali na kontry. Dosyc nieoczekiwanie dobra okazje stworzyli sobie gospodarze. W polu karnym znalazl sie Gignac, ale Szczesny popisal sie dobrym wyjsciem i zatrzymal snajpera.

W 30.minucie dosc kontrowersyjna decyzja arbitra. Zdaniem ekspertów i chyba wszystkich kibiców Mertesacker byl pociagany za koszulke, ale gwizdek sedziego milczal. 6 minut pózniej sedzia nie mial watpliwosci, N’Kolou sfaulowal Ramseya. Warto odnotowac, iz Walijczyk byl faulowany przed polem karnym. Do jedenastki poszedl Mesut Ozil, Niemiec zlekcewazyl bramkarza i uderzyl bardzo slabo, Mandanda nie mial problemów z obronieniem rzutu karnego. Sprawiedliwosci stalo sie zadosc.

Do konca pierwszej polowy wynik nie ulegl zmianie. Arsenal 1:0 Marsylia.

5 minut po przerwie, dobra okazja dla Girouda. Swietnym podaniem popisal sie Ozil, ale Francuz z woleja uderzyl wprost w Mandande. Gwizdek sedziego poinformowal jednak o pozycji spalonej, na której znajdowal sie Giroud. Kanonierzy rozkrecili sie, 4 minuty pózniej dobra okazja przed Giroudem, strzal Francuza zostal zablokowany przez obronce, a pilka minimalnie minela bramke. Kilkadziesiat sekund pózniej idealna okazja Ozila, ale Mandanda po raz kolejny obronil uderzenie.

W 57. minucie na boisku pojawili sie Valbuena i Thauvin, zastapili oni Ayewa i Imbule. Zmiany te nie zmienily niczego, caly czas napierali gospodarze, ale pilka nie mogla odnalezc drogi do bramki Francuzów.

W 65. minucie 2-0 dla Arsenalu. Ladna, prostopadla pilke do Ozila zagral Ramsey, Niemiec wylozyl futbolówke Wilshere’owi, a ten bez problemu podwyzszyl wynik.

9 minut pózniej moglo byc 2-1, ale Szczesny w sytuacji jeden na jeden obronil strzal Gignaca, pilka po swietnej interwencji zmierzala do bramki, ale Monreal wybil futbolówke z linii bramkowej. W 75. minucie Cazorla i Walcott zmienili Wilshere’a i Rosicky’ego. 2 minuty pózniej Szczesny po raz kolejny uratowal Kanonierów broniac grozne uderzenie Thauvina.

W 82. minucie Arteta zastapil Ozila. 6 minut pózniej doskonala okazja przed Cazorla, Hiszpan znalazl sie z pilka na jedenastym metrze, ale uderzyl za mocno i pilka poszybowala nad poprzeczka bramki Mandandy. W ostatniej minucie regulaminowego czasu Theo Walcott sam na sam z Mandanda, ale Anglik uderzyl obok bramki. Do konca meczu nic nie uleglo zmianie. Arsenal pokonal Marsylie 2:0.

Arsenal: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal – Ramsey, Flamini – Wilshere, Ozil, Rosicky – Giroud

Lawka rezerwowych: Fabianski, Vermaelen, Cazorla, Arteta, Gnabry, Bendtner, Walcott

Olympique Marsylia: Mandanda – Abdallah, N’Koulou, Mendes, Morel – Lemina, Romao – J. Ayew, Imbula, Khalifa – Gignac

Lawka rezerwowych: Samba, Cheyrou, Thauvin, Mendy, Valbuena, Diavara, Fanni

Zólte kartki: N’Kolou 37′, Morel 38′, Romao 81′

Niewykorzystani rezerwowi: Fabianski, Vermaelen, Gnabry, Bendtner – Diawara, Fanni, Mendy, Samba

adek504

Wreszcie milo sie na to patrzy. Pierwszy sklad mocny, z lawki mozna spokojnie zrobic 3 zmiany które na podmeczonych przeciwników beda wielkim zagrozeniem, a jak wróca wszyscy po kontuzjach i jeszcze jeden napadzior to juz w ogóle najlepsza kadra w Anglii. :D

EdekSilva9

#:o minimalnie juz powinno byc, a tak moze byc znowu nerwówka w koncówce…
    Aaron i Mesut powinni podwyzszyc prowadzenie.
    Mimo pozorów karny zasluzony. Fakt, Aaron byl faulowany przed polem karnym, ale wczesniej sedzia nie odgwizdal ewidentnej jedenastki po faulu na Giroud po dosrodkowaniu Mesuta.
    Licze, ze chlopaki po przerwie sie obudza i na jakims skromnym (bo w przypadku tylu okazji trzeba tak to nazwac) 3:0.

44. Zdjęcie profilowe blaxs
    blaxs

Jack gra swietnie, a Ozil wrecz odwrotnie. Rozumiem gdyby wzial konkretny rozped i przestrzeli, ale to co zrobil to zenada.
    OM nie gra optymalnym zestawieniem, kontuzje, a inni czolowi gracze na lawce o czym wspomnial komentator przed meczem.

Clayton

@Leo mimo wszystko nie kazalbym wychodzic zawodnikom na boisko z zalozeniem, ze moga sobie przegrac, byle nie 2:0, bo takie ustawki Arsenalowi nigdy nie wychodzily. Trzeba isc na calosc, wystawic dobry sklad, ewentualnie zrotowac jedna, dwie pozycje na boisku. Napoli u siebie jest grozny, a Borussia raczej bankowo wygra.

Theo

Theo potrzebuje teraz co najmniej 60 minut zeby zaczal powracac na wlasciwe tory. W przypadku niepowodzen (w co watpie) mozemy wprowadzic z lawki Oliego, Mesuta czy Serge’a ;)

86. Zdjęcie profilowe Leonidas

@Clayton

No tak, zgadzam sie. Jednak podobnie jak w tym meczu, tak z Napoli dalbym szanse rezerwie. Nacho, Theo(musi wracac do formy), Flamini, a przede wszystkim wielki nieobecny dzisiejszego spotkania Vermaelen.
    Jezeli chcemy by u nas zostal to wlasnie w takich meczach powinien grac. Plus jakies epizody w innych wazniejszych meczach, skoro jest tylko 3. w hierarchi.
    Cos na zasadzie Monreala, który gra dosyc czesto, a jest tylko rezerwowym.

87. Zdjęcie profilowe arekkks
  88. Zdjęcie profilowe
    Zel

Nie zakladajmy, ze mozemy w Neapolu przegrac. Jasne, do awansu to wystarczy, ale jesli chcemy powalczyc w tym sezonie na kilku frontach trzeba nie popelnic bledu z poprzednich lat i awansowac z pierwszego miejsca.
    Dawkujmy sobie przyjemnosci i mecze z Bayernem, Barca czy Realem zostawmy na dalsza faze LM niz 1/8 finalu. Bo choc w tym sezonie absolutnie kazdy w Europie moze sie nas bac i nie byc pewnym swego to zawsze – szczególnie z klasowym rywalem – mozna miec nieco gorszy dzien i przegrac.

W Neapolu nalezy wystawic szybkich graczy i dobra obrone. Wlosi beda musieli sie rzucic do huraganowych ataków, a to powinno nam dac wiele okazji do kontry i wykorzystania szybkosci Theo czy przebojowosci Gnabry’ego.

89. Zdjęcie profilowe Leonidas

Miesiac co prawda jeszcze nie zakonczony, ale zostal tylko jeden mecz. I jakby nie patrzec na "strachu" sie skonczylo(nie pierwszy raz z reszta juz w tym sezonie). Listopad to jeden z najslabszych miesiecy Arsenalu, a tu takie ekipy pokonane.
    Liverpool, Borussia czy Southampton(Marsylia to juz tylko z nazwy).
    Jedna tylko porazka, a bilans bramek 7:1.
    Calkiem niezle ;)

Teraz tylko postarac sie o jak najkorzystniejszy wynik z Cardiff i wlasnie po tym meczu mozemy pokazac swoje mistrzowskie aspiracje, gdyz zdobywalibysmy wtedy punkty tam gdzie inni je traca.

90. Zdjęcie profilowe
  91. Zdjęcie profilowe
    sqnkol

Fakt dziwny mecz, przeciwnik z tych co oczekuja zeby im wsadzic 6 bramek. Po golu Jacka w pierwszej minucie wydawalo sie ze ich rozniesiemy. Szkoda ze wychodzilo, a do tego wiecej goli przyczyniloby sie do zwiekszenia pewnosci siebie niektórych, szczególnie Ozila, Cazorla, Ramsey, oni powinni strzelac gole. Z drugiej strony zawsze w sezonie trafiaja sie takie sytuacje ze druzyna pudluje strzal za strzalem, moze lepiej ze to stalo sie teraz niz w wazniejszym meczu? Przypomne ze np. z Borussia mielismy dwie sytuacje ;) Jak Ozil podchodzil do strzalu po prostu czulem ze nie bedzie gola, to jakos byla logiczna konsekwencja jego slabszej formy. Lecz potem widac byla jak walczyl z zaciekloscia pare razy, moze po prostu to pudlo bylo mu potrzebne równie mocno co gol. Szkoda mi troche ze. Cazorla slabo sie prezentuje, nie wiadomo co mu jest, czy to ten mecz reprezentacji czy spadek formy, brakuje mi jego gry z poprzedniego sezonu. Dobrze ze co mecz jest ktos kto ciagnie druzyne, dzisja to byl Jack

92. Zdjęcie profilowe
  93. Zdjęcie profilowe
  94. Zdjęcie profilowe MattiAFC
    MattiAFC

Cieszy dobry mecz Wilshere’a :) to na pewno procentuje na jego pewnosc siebie. Wkoncu Ozil pokazal sie z lepszej strony, chociaz to i tak nie to samo co sie od niego oczekuje. Zal mi bylo Giroud, który staral sie jak mógl by zdobyc bramke, no ale nie zawsze wszystko wychodzi.
    Mecz zdecydowanie pod nasze dyktando, natomiast w Marsylii swoja klase pokazal Thauvin, mysle ze mozna go do nas sprowadzic :)

95. Zdjęcie profilowe
  96. Zdjęcie profilowe
  97. Zdjęcie profilowe
    AaronRamsey

Z Napoli tylko zwyciestwo. Oni teraz graja slabo.My jestesmy w gazie.Jack wczoraj rozegral fenomenalny mecz. W koncu wraca do formy sprzed kontuzji. Mialem nadzieje ze strzeli Hat-tricka,ale niestety Arsene go zdjal.Szczesny wspaniale interwencje. Widac progres. Wedlug mnie to juz klasa swiatowa.Top 3 bramkarzy w Barclays Premier League.Balem sie ,ze po podpisaniu nowego kontraktu przestanie tak dobrze bronic.Mylilem sie. Ozil od kilku meczy jest w dolku. Nie wiem co sie z nim dzieje. Szkoda tego niestrzelonego rzutu karnego. Móglby byc lepszy bilans bramek .Ale cóz.Cieszy ta wygrana ;) .Wystarczy nam remis do zajecia pierwszego miejsca w grupie.A dalej chcialbym abysmy trafili na Milan(Jesli przejda ) lub FC Barcelone.Mysle ze w takiej formie bysmy ich przeszli.Mozna pochwalic tez gre Nacho Monreala. W koncu mamy dwóch lewych obronców klasy swiatowej. Szkoda Giroud,bo widac bylo ze chcial tak bardzo strzelic bramke.Niestety sie nie udalo,choc walczyl.Teraz w grudniu zacznie sie ‚miesiac prawdy’. Ciezkie mecze ligowe z City,Chelsea,Evertonem.Teraz Cardiff. W tym meczu musza byc tylko 3 pkt. Nie widze innego scenariusza.

98. Zdjęcie profilowe
    AaronRamsey

Mathieu Flamini zostal zawieszony za uciecie rekawów z swojej meczowej koszulki i zlekcewazenie tradycji klubu drugi raz z rzedu.
    Podopieczni Arsene’a Wengera wychodza na mecze w koszulkach z rekawami tej samej dlugosci. Decyzje o tym, czy zespól wyjdzie w trykotach z krótkim czy z dlugim rekawem, podejmuje kapitan w dniu meczu,ale Flamini odmówil przestrzegania niezapisanych zasad i w meczu z Marsylia odcial rekawy do lokcia.Taka sama sytuacja wydarzyla sie w meczu przeciwko Manchesterowi United.