Pewne zwyciestwo na wlasnym stadionie, Arsenal vs. Hull City 2:0 (1:0)

Aktualności 216 Komentarze

Szybko strzelone bramki na poczatkach obu polów ustawily caly dzisiejszy mecz z Hull. W zestawieniu z innymi ligowymi spotkaniami sytuacja w górze tabeli nie ulegla zmianie i Arsenal wciaz prowadzi przed Chelsea i Manchesterem City. Gra Kanonierów wygladala pewnie i zdecydowanie. Cieszy kolejne czyste konto Wojciecha Szczesnego.

Nie minely dwie minuty, a wynik spotkania zostal otwarty. Ramsey swietnym prostopadlym podaniem uruchomil Carla Jenkinsona, który dosrodkowuje pilke tuz przy linii bramkowej wprost na glówke Nicklasa Bendtnera. Dunczyk uderza i zdobywa pierwszego gola w meczu!

Pilkarze Arsenalu wyraznie poczuli sie pewniej na boisku po poczatkowym impulsie i zamkneli na wlasnej polowie przyjezdnych z Hull. W 9. minucie mamy rzut rozny. Dosrodkowanie w pole karne, Per przedluza pilke glówka, która spada pod nogi walijskiego pomocnika Arsenalu. Ten uderza, ale wprost w bramkarza.

Nicklas poczul wiatr w zagle. Kolejny rzut rozny, Özil rozgrywa go krótko i wchodzi agresywne w pole karne. W ostatniej chwili oddaje strzal, a bramkarz wypuszcza pilke z rak. Futbolówke przejmuje napastnik Kanonierów, ale nie udaje mu sie skierowac jej pomiedzy slupki.

Gra w kolejnych minutach utknela w srodku pola, a wiekszosc akcji rozbijala sie na linii pola karnego.

W 26. minucie dosrodkowanie z rzutu wolnego zostaje stracone przez obronców Hull. Pilke dostaje Ramsey, ale strzela wysoko ponad poprzeczka.

Dziesiec minut pózniej swoich sil spróbowali goscie. Wyrzut z autu, a nastepnie grozne dosrodkowanie blisko linii bramkowej, którego jednak nikt z rywali nie zamykal.

W 44. minucie Arsenal przeprowadza szybka kontre. Cazorla odgrywa do biegnacego z boku Bendtnera, a ten wrzuca w pole karne. Mesut Özil próbowal strzelac, ale nie siegnal dobrze pilki.

Sedzia dolicza jedna minute, jednak wynik nie ulegl zmianie.

Druga polowa rozpoczela sie bez zmian personalnych w obu zespolach. Z wysokiego „C” rozpoczeli jednak znów zawodnicy Arsene’a Wengera! W 47. minucie na lewej stronie boiska pilke miedzy soba wymienia trójka Monreal, Özil, Ramsey. W koncu Walijczyk podaje prostopadle do Niemca, a ten strzalem na krótki slupek pokonuje Allana McGregora.

W 53. minucie kolejna akcja i strzal Ramsey’a, jednak bramkarz Hull wybija na rzut rozny. Dosrodkowanie z rzutu roznego i Nicklas Bendtner glówkuje na dalszy slupek. Tam znalazl sie obronca rywali, który wyczyscil ten strzal.

W 58. minucie podwójna zmiana w zespole Hull. Z boiska schodza Graham i Brady, a w ich miejsce pojawiaja sie Boyd oraz Rosenior.

W 61. minucie Santi Cazorla czaruje pilke pomiedzy trzema zawodnikami The Tigers i oddaje strzal. Bramkarz musial sie porzadnie wyciagnac, zeby zablokowac pilke.

Do tej pory wszystkie sporadyczne akcje zawodników Assema Allama konczyly sie na linii obrony Arsenalu. Piec minut po akcji Hiszpana goscie przeprowadzaja kontre prawa strona boiska i dosrodkowuja. Pilke pewnie lapie Szczesny, chociaz zahaczyl przy tym glowa o rywala.

W 73. minucie Arsene Wenger dokonuje podwójnej zmiany. Theo Walcott za Nicklasa Bendtnera oraz Jack Wilshere za Tomasa Rosicky’ego. W druzynie gosci równiez zmiana: Gedo za Sagbo.

Na dziesiec minut przed koncem ostatnia zmiana w druzynie Kanonierów. Asystenta drugiej bramki, Aarona Ramsey’a, trybuny zegnaja brawami na stojaco. Na boisku pojawia sie Mikel Arteta.

Arsenal utrzymuje sie przy pilce i co jakis czas stara sie zagrozic bramce gosci. W pewnym momencie Jack Wilshere zagrywa mocno w pole karne, a tam agresywnie na pilke nabiega Özil. Akcja konczy sie jednak bez strzalu, gdyz blokuja go obroncy Hull. W odpowiedzi kontra na bramke Szczesnego, ale równiez nieskuteczna.

Sedzia dolicza do drugiej czesci spotkania trzy minuty. Koncówka rozegrana jest pod dyktando The Gunners, choc Hull dochodzi do groznej glówki – zawodnik jest jednak na spalonym. Kolejne trzy punkty dopisuja sobie liderzy Premier League.

Sedzia: Andre Marriner

Arsenal: Szczesny – Jenkinon, Koscielny, Mertesacker, Monreal – Flamini, Ramsey (80′ Arteta), Rosicky (73’ Wilshere), Ozil, Cazorla – Bendtner (73’ Walcott)

Lawka rezerwowych: Fabianski, Vermaelen, Gibbs, Arteta, Wilshere, Walcott, Giroud

Hull: McGregor, Figueroa, Elmohamady, Chester, Bruce, Meyler, Huddlestone, Livermore, Brady (58’ Rosenior) , Graham (58’ Boyd), Sagbo(73’ Gedo)

Lawka rezerwowych: Harper, Faye, Rosenior, Boyd, Koren, Gedo, Fryatt