Trzy szybkie ciosy i nokaut! West Ham vs. Arsenal 1:3 (0:0)

Matt Aktualności 365 Komentarze

Pomimo prowadzenia przeciwników, Arsenalowi udalo sie wygrac dzisiejsze spotkanie z West Ham United. Dwie bramki w meczu zdobyl Theo Walcott, a jedna powracajacy po kontuzji Lukas Podolski. Pierwsza polowa nie zachwycila, natomiast w drugiej czesci meczu zobaczylismy wszystko, co najlepsze w futbolu.

Tradycja jest juz to, iz w drugi dzien swiat Bozego Narodzenia zawsze rozgrywana jest kolejka Premier League. Tym razem w Boxing Day Arsenal podejmie WEst Ham United na Boleyn Ground. W piatej minucie druzyna gospodarzy ma rzut wolny z niebezpiecznej odleglosci od bramki Wojciecha Szczesnego. Dosrodkowanie, zamieszanie w polu karnym i oddalenie zagrozenia przez obronców. W odpowiedzi z kontratakiem ruszaja Kanonierzy. Dobra akcja Theo Walcotta konczy sie strzalem Santiego Cazorli. Strzal zablokowany. W 10. minucie kolejny staly fragment gry dla druzyny Mlotów. Polski bramkarz z problemami wybija uderzenie na rzut rozny. W kolejnych minutach obie druzyny mialy kilka okazji na strzelenie gola, ale zadnej nie udalo sie wykorzystac. Najgrozniej bylo po strzale Mohammeda Diame z dystansu. Wówczas o krok od popelnienia koszmarnego bledu byl Wojtek Szczesny. Chwile pózniej Theo Walcott znalazl sie w sytuacji sam na sam z bramkarzem West Hamu. Znowu nie obejrzelismy bramki.

W 30. minucie bardzo groznie zakotlowalo sie w polu karnym Arsenalu. Ostatecznie jednak nie doszlo do strzalu, który niemal gwarantowal pierwsza bramke w tym meczu. Tuz przed przerwa Mesut Ozil niemal jak na tacy wysunal pilke Giroudowi przed bramka West Hamu. Francuz musial tylko dostawic noge. Ta sztuka mu sie jednak nie udala i dalej mamy bezbramkowy remis. W 44. minucie z daleka próbowal Arteta. Centymetry obok bramki. W doliczonym czasie gry mamy podobna sytuacje, jak kilka chwil wczesniej. Piekna akcja Kanonierów zakonczona plaskim dosrodkowaniem w pole karne do Oliviera Girouda. Francuz znów minal sie z pilka w niemal stuprocentowej sytuacji.

Sedzia zakonczyl pierwsza polowe. Wynik to 0:0.

Ledwo zaczela sie druga polowa i mamy 1:0 dla gospodarzy! Mark Noble zdecydowal sie na uderzenie z dystansu w srodek bramki. Szczesny popelnia blad i zamiast lapac pilke, wypluwa ja przed siebie. Carlton Cole tylko na to czekal i dobija futbolówke obok bezradnego bramkarza. 1:0!

Chwile pózniej moglo byc 2:0, gdy Matt Jarvis wyszedl do sytuacji sam na sam ze Szczesnym. Tym razem góra Polak. Ogladamy bardzo emocjonujace widowisko! Po drugiej stronie kontrowersyjna sytuacja po strzale Pera Mertesackera, gdy jeden z obronców West Hamu dotknal pilki reka. Sedzia pozostal niewzruszony. W 53. minucie O’Brien mial okazje na podwyzszenie wyniku strzalem glowa. W swietnej sytuacji jednak spudlowal. 3 minuty pózniej kolejna stuprocentowa okazja dla West Hamu! Na trzecim metrze od bramki pilke otrzymal Carlton Cole. Jego uderzenie z pierwszej pilki znów niecelne! Skutecznosc gospodarzy dzisiaj wyjatkowo zawodzi.

W 60. minucie Santi Cazorla uderza z dystansu, jednak broni golkiper West Hamu. Dobitka Girouda równiez obroniona przez bramkarza! Niesamowite! W 64. minucie mamy pierwsza zmiane w druzynie Arsenalu. Kontuzjowanego Aarona Ramseya zmienia Lukas Podolski.

I wreszcie w 68. minucie mamy wyrównanie! Santi Cazorla upatrzyl na prawej stronie Theo Walcotta a ten zdecydowal sie na uderzenie na bramke. Pozornie latwy strzal po ziemi, ale bramkarz Mlotów popelnil straszna gafe i ostatecznie pilka wyladowala w siatce. 1:1!

Chwile pózniej po raz pierwszy z dystansu spróbowal Podolski. Ponad bramka, ale brawa za decyzje.

Nie musielismy dlugo czekac na kolejne ukaszenie Kanonierów. Podolski dosrodkowuje z lewego skrzydla, a najwyzej w polu karnym West Hamu wyskoczyl Theo Walcott! Filigranowy Anglik strzalem glowa pakuje pilke do siatki! 2:1 dla Arsenalu! To druga bramka Theo w tym meczu.

Szansa na trzecia bramke dla The Gunners. Grozny strzal Santiego Cazorli z daleka. Minimalnie niecelnie.

Lukas Podolski! 3:1! Niemiec w swoim stylu precyzyjnym strzalem z okolic pola karnego strzela gola! Adrian bezradny.

W 79. minucie mamy druga zmiane w druzynie Arsenalu. Mesuta Ozila zastepuje Mathieu Flamini. Chwile potem schodzi równiez Olivier Giroud. Ma boisku melduje sie Nicklas Bendtner.

Do konca spotkania Arsenal kontrolowal przebieg spotkania i mecz zakonczyl sie wynikiem 3:1.

Bramki: C. Cole 46’ – Walcott 68’, 71’, Podolski 79’

Zólte kartki: O’Brien – Cazorla

West Ham: Adrian – O’Brien (Demel 63’), Collins (Rat 38’), Tomkins, McCartney – Noble, Nolan (Taylor 75’), Diame, Jarvis, J. Cole – C. Cole.

Rezerwowi: Jaaskelainen, Demel, Taylor, Diarra, Rat, Collison, Maiga.

Arsenal: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs – Arteta, Ramsey (Podolski 65’), Cazorla – Ozil (Flamini 81’), Walcott, Giroud (Bendtner 84’).

Rezerwowi: Fabianski, Jenkinson, Monreal, Flamini, Gnabry, Bendtner, Podolski.