Król Bendtner! Arsenal 2-0 Cardiff City (0:0)

Barciur Aktualności 249 Komentarze

Po bardzo trudnym i frustrujacym meczu, ostatecznie to Kanonierzy wychodza zwyciesko. Pomimo wielu zmarnowanych okazji i ciezkich bojów w ulewnym deszczu, bramki w ostatnich minutach spotkania Bendtnera i Walcotta daja Kanonierom wymarzony poczatek nowego roku 2014.

W pierwszych 10 minutach spotkania praktycznie nic sie nie dzialo. W wielkiej ulewie zarówno Kanonierzy, jak i Cardiff City rozpoczeli spotkanie bardzo ostroznie. Jedyne sytuacje, z których mogloby cokolwiek wyniknac, konczyly sie podniesiona choragiewka sedziego asystenta – w tym kontrowersyjne w przypadku Walcotta, gdzie prawdopodobnie nie bylo spalonego. Szybkosc Walcotta i latwosc pokonywania przez niego linii obrony Cardiff jest jednak dobrym znakiem na reszte spotkania.

Pierwsza dobra okazja dla Kanonierów nadeszla w 13. minucie meczu. Nacho Monreal dobrym pressingiem odebral pilke w okolicach 30. metra, podal do Wilshere’a, który dosrodkowal pilke do Walcotta. Anglik jednak strzelil w boczna siatke.

Nastepne dziesiec minut sugerowalo, ze Kanonierzy sie rozgrzali. Coraz wiecej akcji i coraz wiecej zblizen do pola karnego rywala. Po faulu Medela na Flaminim, Bacary Sagna mial swietna okazje z okolic 25. metra, ale trafil w mur. Kilka minut pózniej Santi Cazorla mial swietna okazje strzelecka, ale nie udalo mu sie trafic w bramke.

W 25. minucie Arsenal powinien miec rzut karny! Po podaniu Artety Jack Wilshere przyjal pilke i zostal powalony na ziemie przez Medela, ale sedzia John Moss nie byl tym zainteresowany.

Kolejne 20 minut meczu wygladalo podobnie. Arsenal nie stworzyl sobie zbyt wielu okazji. Widac bardzo w grze brak Mesuta Özila i Aarona Ramseya, ale tez Oliviera Girouda, który daje w ataku Arsenalowi cos bezcennego – sile fizyczna, wzrost i co za tym idzie – wygrywanie pojedynków glówkowych i tworzenie dodatkowych okazji. Lukas Podolski najwyrazniej sobie nie radzi i pierwsza polowe przeszedl zupelnie obok meczu.

Na druga polowe oba zespoly wyszly bez zmian. Zlosliwi sugerowali, ze zmiana sie pojawila, bo na boisku jest Podolski. Po pierwszych kilku minutach mielismy pierwsza powazna okazje drugiej polowy. Nacho Monreal podal pilke do Santiego Cazorli, który zostawil ja Sagni. Francuski obronca jednak strzelil wysoko ponad bramka.

Kolejne minuty to kolejne akcje Arsenalu i coraz wieksza presja na bramce Marshalla. Kanonierzy zblizaja sie do tej pierwszej bramki, jednak pilka nie przekracza linii bramkowej. W ciagu dwóch minut podopieczni Wengera uzyskuja dwa rzuty rozne bo dosrodkowaniu oraz po strzale Podolskiego, ale nic z tego nie wychodzi. Kanonierzy z minuty na minute zblizaja sie do tej upragnionej bramki kladac Cardiff pod coraz wieksza presja.

Arsenal naciska, ale wciaz nic z tego nie wychodzi. David Marshall od pierwszej minuty meczu gra na czas i wreszcie dostaje zólta kartke. Kilka minut pózniej Wilshere strzela w slupek. Pech Arsenalu trwa dalej. Tymczasem Rosicky i Bendtner zastepuja Flaminiego i Podolskiego.

Mertesacker ma dwie swietne okazje i dwa razy nie trafia w bramke! Dwa dosrodkowania w ciagu dwóch minut i jego glówka dwa razy posyla pilke na lewo od slupka. Czy to bedzie jeden z tych dni Arsenalu, kiedy nic nie wychodzi?

Do 70. minuty Arsenal zanotowal az 16 strzalów – ale tylko JEDEN celny, chociaz dwa z nich trafily w slupek.

W 82. minucie prawie wyrezyserowalismy sobie sami katastrofe! Arteta zle przyjmuje pilke 30 metrów od naszego pola karnego, co daje swietna okazje Cardiff, a potem rzut rozny, który jakos udaje sie jednak wybronic. Chwile potem swietna okazje marnuje Nicklas Bendtner zamiast wyskoczyc do dosrodkowania to chowa glowe przy wyskoku i nie trafia w pilke. Frustracja Kanonierów sie zenitu.

W 88. minucie wszystko zmienia Nicklas Bendtner! Dunczyk daje prowadzenie po tym, jak Monreal dosrodkowuje pilke Sagni, który strzela glowa w Marshalla. Bramkarz Cardiff jednak wypuszcza pilke przed siebie i daje gospodarzom prowadzenie! W trakcie strzelenia bramki doznaje jednak kontuzji i zostaje zastapiony przez Thomasa Vermaelena.

W drugiej minucie doliczonego czasu gry Theo Walcott daje druga bramke upewniajac sie przy tym, ze wszystkie trzy punkty zostaja w Londynie! Po dobrym podaniu Rosicky’ego do Wilshere’a, ten wypuszcza Walcotta sam na sam z bramkarzem. Angielski skrzydlowy lobuje bramkarza, który lekko dotyka pilke, ale nie wystarczajaco, zeby obronic.

W ostatniej minucie spotkania swietna interwencja popisal sie tez Wojciech Szczesny. Po zamieszaniu w polu karnym Cardiff mialo swietna okazje strzelecka z 10 metrów, ale polski bramkarz wybiegl i zablokowal strzal lecacy w bramke gospodarzy.

Ostatecznie, pomimo bardzo frustrujacego spotkania i wielu zmarnowanych szans, Kanonierzy uzyskuja upragnione trzy punkty. Moznaby powiedziec, ze tak wlasnie powinni wygrywac mistrzowie: slaba gra, ale trzy punkty i tak sa uzyskiwane. Oczywiscie jednak jest to gra ryzykowna – mimo wszystko widac bylo dzisiaj spory brak wielu zawodników, co mialo wplyw na jakosc meczu. Najwazniejsze po takim spotkaniu sa jednak trzy punkty – tego sie trzeba trzymac i przejsc do kolejnego meczu, bowiem juz za 3 dni spotkanie pucharowe z Tottenhamem!

Bramki: Bendtner (88′), Walcott (90’+2′)

Zólte kartki: Mertesacker (26′) – Turner (55′), Marshall (’60)

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Arteta, Flamini (Rosicky 64′), Wilshere, Walcott, Cazorla, Podolski (Bendtner 65′)

Lawka rezerwowych: Fabianski, Vermaelen, Jenkinson, Rosicky, Ryo, Gnabry, Bendtner (Vermaelen 90′)

Cardiff City: Marshall, McNaughton, John, Medel (Gunnarson 61′), Caulker, Turner, Noone, Kim, Campbell (Maynard 80′), Mutch (Cowie 68′), Whittingham

Lawka rezerwowych: Hudson, Cornelius, Smith, Gunnarson, Cowie, Maynard, Lewis