FA Cup. Arsenal – Tottenham 2:0 (1:0)

OnlyAfc Aktualności 254 Komentarze

Po ciekawym i szybkim spotkaniu Arsenal bez wiekszych problemów ogrywa w derbach pólnocnego Londynu Tottenham 2:0 i przechodzi do kolejnej rundy FA Cup.

Spotkanie lepiej zaczeli goscie. Juz w 10. minucie po niezdecydowanym wybiciu Koscielnego do sytuacji sam na sam doszedl Eriksen, ale Fabianski wybronil nogami jego strzal.

W 11. minucie przed szansa stanal Walcott. Kanonierzy wyszli z kontra, pilke na 30. metrze dostal Walcott i na pelnej szybkosci uderzyl plaskim strzalem na bramke, tam na posterunku byl Lloris i sparowal pilke na rzut rozny.

Dwie munuty pózniej znów szansa dla Arsenalu i znów w roli glównej Anglik, tym razem jego strzal minal prawy slupek bramki. Chwile pózniej strzal z 16. metra oddal równiez Gnabry, ale równiez niecelnie.

W 25. minucie przed swietna szansa stanal Walcott. Otrzymal bardzo dobre podanie od Cazorli, uniknal pulapki offsidowej i wyszedl sam na sam z Llorisem. Niestety znów w tej sytuacji obronna reka wyszedl bramkarz rywali i nadal mamy remis.

W 32. minucie mamy gola dla Kanonierów!! Swietna akcja Walcotta i Gnabry’ego, mlody Niemiec wystawil pilke na lewa strone do Cazorli, a ten poteznym strzalem lewa noga pokonal bramkarza i mamy 1:0 dla Arsenalu!

Do konca pierwszej polowy mozna wyróznic tylko strzal Soldado, poza tym nic ciekawego juz sie nie dzialo i wynik sie nie zmienil.

Po rozpoczeciu drugiej polowy spotkania zadna z druzyn nie osiagnela wyraznej przewagi.

Dopiero w 57. minucie spotkania przed szansa stanal Adebayor, ale po przyjeciu nie trafil pilki z obrotu i wybil ja Mertesacker.

Trzy minuty pózniej szanse mial Walcott. Pilke do Anglika zagral Gnabry, Theo minal bramkarza, ale niestety nie trafil w bramke z bardzo ostrego kata i nadal mamy 1:0.

W 61. minucie mamy druga bramke dla Kanonierów. Pilke w idiotyczny sposób w srodku pola stracil ostatni obronca Rose, futbolówke zabral mu Rosicky i popedzil na bramke, w tej sytuacji strzal to byla formalnosc, Czech podcinka pokonal Llorisa i mamy 2:0!

W 69. minucie wreszcie goscie sprawdzili forme Fabianskiego w drugiej polowie. Na strzal z ok. 25 metrów zdecydowal sie Dembele, ale polski bramkarz spokojnie zlapal pilke.

W 76. minucie poraz kolejny przed szansa stanal Walcott, ale Anglik nie ma dzis po prostu szczescia i jego strzal nie wpadl do bramki.

Niestety w 82. minucie boisko musial opuscic kontuzjowany Walcott, a Arsene Wenger wykorzystal juz trzy zmiany. Tym samym Kanonierzy koncza mecz w dziesiatke.

W 90. minucie przed jeszcze jedna szansa stanal Arsenal. Grajacy w 10 gospodarze ladnie wprowadzili pilke z autu, na bramke pobiegl Gnabry, zagral do Ozila, a Niemiec strzalem w dlugi róg omal nie zdobyl bramki. Na posterunku byl znów dobrze spisujacy sie Lloris.

Do konca spotkania nic sie juz nie zmienilo i Kanonierzy przechodza do kolejnej rundy FA Cup, a Tottenham zegna sie z tymi rozgrywkami juz po pierwszym meczu.