Nerwówka i trzy punkty. Aston Villa 1:2 Arsenal (0:2)

Aktualności 105 Komentarze

Arsenal wygral z Aston Villa 2:1. Gole dla Kanonierów zdobyli Jack Wilshere i Olivier Giroud. Kontaktowego gola strzelil Christian Benteke. Zwyciestwo oznacza, iz Kanonierzy wracaja na 1. miejsce w ligowej tabeli.

Spotkanie rozpoczelo sie punktualnie o godzinie 21:00. Juz po 90 sekundach zólta kartke otrzymal El Ahmadi. Pilkarz gospodarzy sfaulowal Wilshere’a. W 5. minucie pierwsza grozna akcja Kanonierów. Swietna wrzutka popisal sie Sagna, ale znajdujacy sie w dobrej sytuacji Giroud spudlowal. Dwie minuty pózniej idealna kopia tej akcji. Znowu genialnie dosrodkowal Sagna, ale napastnik AFC nie trafil w pilke.

W 11. minucie glupia strata Cazorli sprawila, ze pilkarze Aston Villi staneli przed swoja szanse. Niezly rajd przeprowadzil Benteke, pilka wyladowala pod nogami Delpha, który zdecydowal sie na uderzenie. Na szczescie dla Arsenalu futbolówka minela cel. Dziewiec minut pózniej kontuzjowanego Bakera zastapil Bacuna.

Druzyna Aston Villi przeszla do natychmiastowej defensywy. Pilkarze gospodarzy starali sie tylko wybijac Kanonierów z rytmu, od czasu do czasu wyprowadzajac kontry. W 31. minucie zóltko obejrzal Nacho Monreal. Hiszpan przerwal groznie zapowiadajacy sie kontratak graczy AV.

Trzy minuty pózniej gol dla Arsenalu! Swietnie podal Mesut Ozil; Niemiec zagral w tempo do Nacho Monreala. Hiszpan zagral do Wilshere’a, który opanowal futbolówke i uderzyl w drugi róg bramki. 1:0!

Cos niesamowitego! Zaledwie kilkadziesiat sekund po bramce Arsenal zdobyl drugiego gola! Swietnym podaniem popisal sie Wilshere, Giroud idealnie przyjal futbolówke i strzalem z lewej nogi skierowal pilke do bramki. 2:0!

The Gunners wciaz dominowali mimo tego, ze ponizej swojego poziomu grali Ozil i Cazorla. Do konca pierwszej polowy wynik nie ulegl zmianie.

Po przerwie do ataku ruszyli gospodarze. Z dystansu próbowal Bacuna, ale jego uderzenie pewnie obronil Szczesny. Byla to jedyna grozna okazja The Villains. Kanonierzy otrzasneli sie i znów zaczeli kontrolowac przebieg spotkania.

W 66. minucie Gibbs zmienil Monreala, a trzy minuty pózniej Rosicky zastapil Gnabry’ego. W 72. minucie przed doskonala okazja stanal Giroud. Gibbs wpadl w pole karne i zagral do Francuza, uderzenie napastnika okazalo sie jednak niecelne. Chwile potem Weimann zastapil El Ahmadiego.

W 76. minucie gol dla Aston Villi. Pilke na wlasnej polowie stracil Cazorla. Idealna wrzutka na glowe Benteke popisal sie Lowton. Belg bez zadnych problemów zdoyl kontaktowego gola.

Goscie zwietrzyli okazje i rzucili sie na Arsenal. W 81. minucie cudowna interwencja popisal sie Mertesacker. Niemiec uratowal Kanonierów przed strata gola. Cztery minuty pózniej zólta kartka dla Agbonlahora. Zmiana w ekipie The Gunners, Chamberlain zastapil Rosicky’ego, który zostal uderzony w twarz. W koncówce swoja wymarzona szanse mial Benteke. Belg w doskonalej sytuacji uderzyl wprost w Szczesnego. Ostatnie minuty prowadzone byly w niesamowitym tempie, Kanonierzy mogli strzelic trzeciego gola, ale brakowalo dokladnosci. Gospodarze próbowali juz tylko „gry na afere”. Mimo doliczonych szesciu minut wynik nie zmienil sie.

Aston Villa: Guzan, Lowton, Vlaar, Clark, Baker, Luna, El Ahmadi, Westwood, Delph, Agbonlahor, Benteke.

Lawka rezerwowych: Steer, Bacuna, Helenius, Weimann, Albrighton, Sylia, Tonev.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Wilshere, Flamini, Cazorla, Ozil, Gnabry, Giroud.

Lawka rezerwowych: Fabianski, Jenkinson, Gibbs, Rosicky, Podolski, Oxlade-Chamberlain, Ju-Young Park.