Blysk geniuszu Cazorli. Arsenal vs. Fulham 2:0 (0:0)

Mumin Aktualności 163 Komentarze

Po niezlej drugiej polowie Arsenal pokonal Fulham 2:0. Obydwie bramki dla Kanonierów zdobyl Santi Cazorla, który rozegral swietne zawody. Wygrana ta oznacza, iz The Gunners utrzymaja sie na pozycji lidera.

Arsenal od poczatku ruszyl do ataku. Juz w 2. minucie rzut rozny wykonywal Mesut Ozil, ale wrzutka nie przyniosla zadnego zagrozenia. Dwie minuty pózniej genialna szansa przed Niemcem, idealne podanie prostopadle poslal Wilshere, Ozil stanal oko w oko ze Stekelenburgiem, ale uderzenie pomocnika z linii bramkowej wybil Hangeland. Ta akcja podzialala na Kanonierów mobilizujaco, The Gunners wciaz utrzymywali sie przy pilce. Strzal zza pola karnego oddal Cazorla, ale Parker przyjal uderzenie na cialo.

Obraz gry nie zmienial sie, Kanonierzy próbowali sforsowac obrone gosci, ale okazywalo sie to niemozliwe. Strzaly z dystansu oddali kolejno Gnabry i Giroud, ale pilka po tych uderzeniach mijala cel. W 25. minucie pierwsza grozna akcja Fulham, Sagna wybil pilke dosrodkowana przez Berbatova, przed polem karnym na futbolówke czekal Sidwell. Anglik uderzyl piekielnie mocno, ale Szczesny przytomnie odbil pilke. W 37. minucie okazja Arsenalu, rzut wolny egzekwowany przez Cazorle, pilka uderzyla w mur, strzal dobijal Sagna, ale Stekelenburg popisal sie dobra interwencja.

Minute przed koncem regulaminowego czasu pierwszej polowy na kolejny strzal zdecydowal sie Gnabry. Uderzenie Niemca po raz trzeci minelo bramke Fulham. Kilka minut pózniej sedzia zakonczyl pierwsza czesc spotkania.

Tuz po przerwie doskonala okazja dla Fulham. Po rzucie roznym z prawej strony, grozne uderzenie oddal Burn, ale pilke wybil Giroud. Bylo to ostrzezenie dla Arsenalu, pilkarze gospodarzy wzieli to na powaznie i próbowali strzelic bramke Fulham, ale obroncy gosci bardzo madrze sie bronili. W 53. minucie swietna akcja popisal sie Gnabry; Niemiec przedrylowal kilku obronców, ale jego uderzenie obronil Stekelenburg.

Trzy minuty pózniej trzy genialne sytuacji przed Kanonierami. Po rzucie wolnym wykonywanym przez Cazorle, przed cudowna okazja stanal Sagna, ale pilka zostala wybita z linii. Do dobitki dopadl Koscielny, jego strzal zostal obroniony przez Stekelenburga, próbowal jeszcze Gnabry, ale to uderzenie takze zostalo zablokowane.

Kilkadziesiat sekund pózniej nie bylo juz zadnych watpliwosci. Dobra akcje przeprowadzili gospodarze, Jack Wilshere znakomicie wycofal pilke na jedenasty metr, a tam znajdowal sie Santi Cazorla, który pewnym uderzeniem pokonal Stekelenburga!

W 62. minucie druga bramka dla gospodarzy! Pilke z lewej strony wrzucil Monreal, Hangeland wybil ja przed pole karne. Do futbolówki dopadl Cazorla, który nie zawahal sie i oddal uderzenie lewa noga. Pilka wpadla do siatki! 2:0!

W 68. minucie na boisku pojawil sie Darren Bent. Napastnik zastapil Dejagaha. Zmiane przeprowadzil tez Arsene Wenger, Podolski zmienil Gnabry’ego. Juz po kilku minutach Niemiec popisal sie genialnym uderzeniem z dystansu, ale Stekelenburg sparowal strzal na slupek. Byla to ostatnia taka akcja Kanonierów, Arsenal wyraznie sie uspokoil i kontrolowal przebieg gry.

W 86. minucie Chamberlain zmienil Ozila. Piec minut pózniej kuriozalna sytuacja. Fenomenalne podanie Kasamiego, na sam na sam ze Szczesnym wyszedl Darren Bent. Anglik ogral Szczesnego, ale nie trafil na pusta bramke, a na dodatek skrecil kostke po ostrym wejsciu Koscielnego.

Kilka minut pózniej sedzia zakonczyl zawody.

Autor: Wojtas1886

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini, Wilshere, Cazorla, Gnabry, Ozil, Giroud

Lawka rezerwowych: Fabianski, Jenkinson, Gibbs, Rosicky, Podolski, Oxlade-Chamberlain, Ju-Young Park

Fulham: Stekelenburg; Riether, Burn, Hangeland, Richardson; Dejagah, Sidwell, Parker, Kacaniklic; Dempsey, Berbatov.

zimon

domin nie licze ze ze dostana z takim Cardiff, ale denerwuje mnie to ze co tydzien wiem ze oni wygraja i martwie sie czy stracimy pkt. bo gramy jak ofiary i fartem wygrywamy, mam po prostu momentami dosyc tego stresu w tych meczach, mamy ofiare losu a nie napastnika, City ma Aguero, Dzeko, Negredo, Jovetica i cholera wie kogo jeszcze a my Benia i Giroud no napastnicy na mistrza po prostu, to ze jestesmy w tym miejscu a nie innym to jest wielki fart bo naszym napastnikem do tej pory byl Ramsey. Nadal nie mamy zespolu na trofra. Mozna by mówic o zespole na mistrza jak kupilibysmy Draxlera i np. Coste.

grzybek

Ja nie wiem czy Wenger jest glupi ze nie widzi ze mamy slabego napastnika? Inny trener juz by zrobil transfer a Wenger nic.. Niech mu ktos powie z klubu prosto w oczy ze ma nie faworyzowac Girouda bo jest francuzem tylko ma kupic klasowego napastnika.

33. Zdjęcie profilowe zimon
    zimon

@Kurcik
    to ma byc pocieszenie? zespól który ma zdobyc tytul PL to owszem ma prawo miec gorszy dzien, ale prosze Cie, druzyne z 16 miejsca tabeli to powinnismy rozniesc 4:0 na lajcie. A my strzelic jednej bramki strzelic, z Giruoda to taki napastnik jak z koziej dupy traba!!

34. Zdjęcie profilowe domin
    domin

zimon powiem ci jedno, byc na pierwszym miejscuy przez wieekszosc sezonu i nie zdobyc mistrzostwa ?? to bedzie frajerstwo i to wielkie frajerstwo… wengera, bo prowadzac w tabeli, widzac jakie sie ma problemy z gra w przodzie i nie kupic napastnika … dramat.
    Siwy nie potrafi albo przyznawac sie do bledow, albo poprostu jest chujo… trenerem, bo kazdy dookola widzi jaki obecnie Arsenal ma problem tylko nie on …

zimon,
    to taki zart – cos jakby smiech przez lzy :)

domin,
    Ja tam mam swoja teorie na ten temat. Od dawna wiadomo, ze Wenger gra francuzami na potege. Dlaczego jak swego czasu Jenkinson zlapal swietna forme, to Sagna wrócil i niecelnie wrzucal pilki? Czemu Giroud gra caly czas, skoro zwyczajnie w swiecie brakuje mu instynktu mordercy? Moze wystawia do Wengera jezyk jak po kazdym niecelnym strzale w meczu (czyli czesto…) ;) Tak czy owak, ja jestem niemal pewien, ze nie kupimy napastnika, bo Giroud ciezko pracuje dla druzyny.. czekam az znów zacznie opowiadac, ze ma statystyki lepsze niz Henry :D

40. Zdjęcie profilowe zimon
    zimon

@Domin
    u nas moze byc jednak jakis problem z tymi transferami, Wenger moze i nie jest zlym trenerem bo fakt jest taki ze wyciaga z tego zespolu 110% jesli nie wiecej, nasze miejsce zawdzieczamy w tabeli temu ze gramy stosunkowo równo i nie tracimy pkt. a Chelsea i City na poczatku tracily. To jaki mamy sklad widac w meczach na szczycie gdzie od lat ciezko nam sie wygrywa.

41. Zdjęcie profilowe
  42. Zdjęcie profilowe zimon
    zimon

Ja oczywiscie nie popieram takich wlascicieli jak ma City, czy Romka Abramowicza bo jak idzie troche gorzej to od razu zmieniaja trenera. Ale to sa wlasciciele którzy potrafia pierdalnac reka w stól, rzucic kasa i powiedziec maja byc wzmocnienia bo mamy byc pierwsi. A my nie kupujemy pilkarzy, owszem przeszedl Ozil ale to jedyny wielki transfer który zrobilismy, a Chelsea czy City transfery na poziomie 20-25mln. wzwyz robi praktycznie na porzadku dziennym! (tak wiem Ozil kosztowal wiecej). I owszem Ozila nie widac ale on jest pilkarzem ostatniego podania, a komu on ma podawac jak mamy na szpicy Girouda??? równie dobrze moze podac do Szczesnego bo chlopak wiecej zrobi z pilka niz nasz kulawy napastnik

132. Zdjęcie profilowe Leonidas

3pkt. sa, lider jest, Cazorla odzywa(statystycznie), czyli jest pieknie :)

Na glówna pochwale zasluguja Kosa, Gnabry i Cazorla, ale ogólnie kazdy zagral jak nalezy.
    Mesut tylko za dlugo czasem holowal pilke, ale zwyciestwo jest i to sie liczy najbardziej.

@Ars1 to juz wiesz dlaczego nie lubie 2:0 do przerwy ;)
    Bo róznica miedzy 2:0 w pierwszej polowie, a 2:0 w drugiej jest taka, ze gdy zaczynamy strzelac w drugiej to naciskamy do samego konca i nie widac nawet cienia szansy dla rywala by odwrócic losy meczu.
    A strzelajac to w pierwszej powoduje, ze w drugiej nie gramy nic i jak rywal troche bardziej ambitnie zagra i postara sie nas przycinac to do ostatnich sekund meczu trzeba bac sie o wynik.
    A dzis druga polowe bardzo przyjemnie sie ogladalo, mimo iz w pierwszej wialo nuda.

Co prawda w tym sezonie wygrywamy prawie ze zawsze, bez wzgledu na to kiedy strzelamy, jednak przy zdobywaniu bramek w pierwszej polowie, w drugiej mamy dreszczowiec.