Spokojnie do kolejnej rundy. Arsenal – Coventry 4:0

OnlyAfc Aktualności 110 Komentarze

Po ciekawym spotkaniu i czterech golach, Arsenal potwierdzil swoja wyzszosc nad Coventry i awansowal do kolejnej rundy FA Cup. Arsenal – Coventry 4:0.

Arsenal rozpoczal spotkanie bardzo pewnie. Zdecydowanie prowadzili gre, utrzymywali sie przy pilce i próbowali znalezc droge do bramki.

Juz w czwartej minucie na strzal sprzed pola karnego zdecydowal sie Wilshere, ale jego próba byla niecelna. W 10. minucie swietna akcje prawa strona przeprowadzil Jenkinson, wrzucil w pilke w pole karne, a akcje niecelnym strzalem zakonczyl Podolski.

Juz w pietnastej minucie Kanonierzy obejmuja prowadzenie. Niemiecka akcja, Ozil zagrywa na lewa strone pola karnego, tam swietnie znalazl sie Podolski i bardzo spokojnie, balansem ciala mijajac bramkarza, zdobyl bramke. 1:0!

Nie trzeba bylo czekac dlugo na odpowiedz gosci. Kapitalna indywidualna akcja popisal sie Baker, przedarl sie srodkiem boiska, minal zwodem Mertesackera i swietnie uderzyl na bramke. Na szczescie swietnie spisal sie Lukasz Fabianski i z trudem sparowal pilke nad poprzeczke.

W 23. minucie próbe indywidualnej akcji podjal Gnabry. Niemiec minal zwodem obronce, ale jego uderzenie bylo bardzo niecelne.

W 27 minucie kolejna bramka dla Arsenalu i po raz kolejny Niemcy w roli glównej! Z rzutu roznego zagral Ozil, pilke przedluzyl Mertesacker, a zakonczyl wszystko strzalem glowa Podolski. 2:0 dla gospodarzy.

Szesc minut pózniej przed szansa na zdobycie gola stanal Gnabry. Pilke z lewej strony dosrodkowal Gibbs a na próbe strzalu zdecydowal sie wlasnie Niemiec. Niestety w tej sytuacji przeszkodzil mu troszeczke Jenkinson i pilka nie wpadla do bramki.

W 38. minucie Podolski byl blisko zdobycia hattricka. Bardzo dobrze prawa strona przedarl sie Jenkinson, podal plasko na 11. metr, a tam Podolski przyjal pilke i oddal niecelny strzal. Nadal wynik bez zmian.

W 44. minucie mielismy ciekawa sytuacje na boisku. Na Emirates Stadium przygaslo swiatlo. Sedzia nie przerwal jednak polowy, uznajac, ze mozna spokojnie grac dalej. Kibicie w dosyc ciekawy sposób wykorzystali te sytuacje i zaczeli „doswietlac” murawe telefonami komórkowymi.

Do konca pierwszej polowy nic juz sie nie wydarzylo i na przerwe z dwubramkowa przewaga schodza gospodarze.

Tuz po rozpoczeciu drugiej polowy przysnela obrona Kanonierów. Nieudana pulapka ofsajdowa skonczyla sie wyjsciem Clarke’a sam na sam z Fabianskim. Na szczescie dla Arsenalu polski bramkarz byl na posterunku i nie dal sie pokonac napastnikowi gosci.

W 56. minucie znów goscie mieli szanse na gola. Fatalnie na 30. metrze pilke stracil Podolski, Moussa zagral pilke do Clarke’a, a ten strzelil prosto w slupek. Znów szczescie dopisalo Arsenalowi.

Trzy minuty pózniej to gospodarze mogli strzelic kolejnego gola. Wilshere ladnie zagral do Ozila, ten oddal do Anglika, ten zagral do Bendtnera, a ten w swoim stylu … zmarnowal szanse. Nadal 2:0.

Przez kolejne 10 minut obie druzyny walczyly glównie w srodku pola. Malo bylo sytuacji podbramkowych. Kanonierzy oddali troszke inicjatywe, czesto tracili szybko pilke.

W 71. minucie Arsene Wenger przeprowadza dwie zmiany. Waznym i zarazem specjalnym wydarzeniem jest wprowadzenie Zelalema (rocznik 97). Jest to pierwszy zawodnik, który debiutuje w druzynie Francuza, a urodzil sie po objeciu przez niego Arsenalu w 1996.

W 84 minucie Arsenal zdobywa trzeciego gola. Ladne rozegranie pilki miedzy Gibbsem i Cazorla, Anglik wystawia pilke bardzo dokladnie do Girouda, a ten nie ma najmniejszego problemu z pokonaniem Murphy’ego. 3:0!

W 87. minucie szanse na bramke mial Cazorla. Ladnie prawa strona popedzil Jenkinson, dosrodkowal na dlugi slupek, tam do pilki dopadl Cazorla, ale zle trafil w pilke.

Chwile pózniej Hiszpan dopial swego i zdobyl czwartego gola dla swojego zespolu. Ladna kombinacyjna akcja Arsenal rozklepal rywali przed polem karnym, do pilki doszedl Jenkinson, ale jego strzal sparowal przed siebie bramkarz, do pilki dopadl najszybciej Cazorla i trawil pewnie do bramki. 4:0!

Tuz przed koncem spotkania Coventry przepuscilo jeszcze jeden atak na bramke Kanonierów. Christie bardzo dobrze przedarl sie prawa strona, zagral do nieobstawionego Clarke’a, a ten w wysmienitej sytuacji uderzyl prosto w Fabianskiego.

Chwile pózniej równie dobra szanse mial Ozil, po przypadkowym przejeciu pilki na 16. metrze uderzyl na bramke, ale trafil w slupek.

To byly ostatnie akcje tego spotkania. Sedzia po uplywie czterech doliczonych minut, zakonczyl spotkanie.

Arsenal wygrywa z Coventry 4:0 i przechodzi do kolejnej rundy F.A. Cup.