Strata punktów na St Mary’s Stadium. Southampton – Arsenal 2:2 (1:0)

Aktualności 358 Komentarze

Po emocjonujacym spotkaniu Arsenal zremisowal z Southampton 2:2. Bramki dla gospodarzy zdobyli Fonte i Lallana, odpowiedzieli im Giroud i Cazorla. Szanse Kanonierów na zwyciestwo zostaly zaprzepaszczone w 80. minucie gry, kiedy to czerwona kartke obejrzal Flamini.

W 7. minucie pierwsza, grozna akcja Southampton. Rodriguez ladnie dogral do Shawa, lewy obronca gospodarzy przebiegl kilka metrów po skrzydle i wrzucil w pole karne. Fatalnie zachowal sie jednak Gallagher. 18-latek mial jeszcze jedna szanse kilkadziesiat sekund pózniej, po stracie Artety oddal on bardzo grozne uderzenie, które zostalo obronione przez Szczesnego. Gospodarze zaskoczyli pilkarzy Arsenalu swoim pressingiem.

W 21. minucie gol dla Southampton. Dosrodkowanie z rzutu wolnego Luke’a Shawa zostalo zamienione na bramke przez Jose Fonte. Fatalna postawa obronców Kanonierów i – przede wszystkim – Wojciecha Szczesnego. 1:0 dla gospodarzy.

Po golu obraz gry nie ulegl zmianie. Gospodarze wciaz naciskali na tragicznych w dniu dzisiejszym Kanonierów. W 31. minucie zólta kartka ukarany zostal Giroud. Cztery minuty pózniej idealna okazja dla Southampton. Na piatym metrze znalazl sie Gallagher. Napastnik, mimo wymarzonej sytuacji, fatalnie chybil i utrzymal sie wynik 0:1.

W 45. minucie pierwszy strzal Arsenalu w tej czesci spotkania. W dobrej sytuacji znalazl sie Laurent Koscielny, ale Boruc zdolal obronic uderzenia Francuza.

Po trzech minutach doliczonego czasu sedzia zakonczyl pierwsza polowe.

Juz w 47. minucie gol dla Arsenalu! Dosrodkowanie Monreala zamknal Sagna. Francuz plasko wrzucil pilke, a Giroud ladnym strzalem pieta wykonczyl akcje Arsenalu!

Cos niesamowitego! Kilkadziesiat sekund pózniej drugi gol dla Kanonierów, ladnym dryblingiem popisal sie Ozil, Niemiec dogral do Cazorli, a Hiszpan strzalem zza pola karnego pokonal Boruca!

Festiwal goli w Southampton! W 54. minucie gol wyrównujacy. Fatalnie zachowali sie obroncy Arsenalu, którzy nie przykryli Lallany. Ladny rajd przeprowadzil Rodriguez, który znalazl w polu karnym niepilnowanego Lallane. Anglik uderzyl w srodek bramki, ale Szczesny i tak skapitulowal. 2:2.

6 minut pózniej genialna akcje przeprowadzil Mesut Ozil. Niemiec przebiegl kilkadziesiat metrów, wpadl z pilka w pole karne i oddal strzal. Futbolówka uderzyla w poprzeczke, ale warto odnotowac, iz mial w tym udzial rykoszet.

W 70. minucie Gallagher zostal zmieniony przez Warda-Prowse’a. Zmiana takze w druzynie Arsenalu, Chamberlain zastapil Gnabry’ego.

Dwie minuty pózniej dobra okazja przed Monrealem. Obronca otrzymal idealne podanie od Mikela Artety, który uprzednio wywalczyl futbolówke w srodkowej strefie. Monreal opanowal pilke, ale jego uderzenie okazalo sie fatalne. W 76. minucie kolejnym ladnym zagraniem popisal sie Lallana, który rozgrywal kapitalne zawody. Ofensywny pomocnik doskonale dogral do Rodrigueza, ale dobrze z bramki wyszedl Szczesny.

Cztery minuty pózniej czerwona kartka dla Mathieu Flaminiego. Francuz bardzo brzydko zaatakowal pilkarza Southampton obiema nogami i wylecial z boiska.

W 87. minucie Szczesny dwukrotnie uratowal Arsenal. Na poczatku Polak znakomicie obronil uderzenie Shawa, a chwile pózniej zatrzymal trudny strzal Jose Fonte. Na minute przed koncem regulaminowego czasu menedzerowie obu ekip przeprowadzili po jeszcze jednej zmianie. Podolski zastapil Girouda, a Do Prado zmienil Davisa.

Mimo doliczonych szesciu minut, wynik nie ulegl zmianie. Southampton 2:2 Arsenal.

Southampton: Boruc, Chambers, Fonte, Yoshida, Shaw, Cork, Schneiderlin, S. Davis, Lallana, Rodriguez, Gallagher

Lawka rezerwowych: K. Davis, Clyne, Wanyama, Ward-Prowse, Guly, Hooiveld, Isgrove

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Arteta, Flamini, Ozil, Cazorla, Gnabry, Giroud

Lawka rezerwowych: Fabianski, Vermaelen, Gibbs, Jenkinson, Oxlade-Chamberlain, Podolski, Bendtner

master698

ja pierdole grzybie czemu dajesz poldiego znow na lawe? rob tak dalej to sie chlop w koncu wkurwi bo ilez to mozna wchodzic z rezerwy? Gosciu na to zasluguje, a taki drewniu gra chujnie i caly czas w pierwszej 11 niewazne czy mial kontuzje czy nie on sie nie musi przyzwyczajac do regularnych gier :/

a na szpicy juljan[dlaxler] oczywiscie

oto oficjalny sklad na mecz z southampton a nie ten sklad patalachow przedstawiony w tym news

17. Zdjęcie profilowe
    arsenal5555

18. Zdjęcie profilowe
  19. Zdjęcie profilowe
  20. Zdjęcie profilowe
    Titi14

@domin kiedys podawales fajna stronke do ogladania meczów Arsenalu i mialem ja w zakladkach ale niestety robilem reinstal przegladarki bo Mozilli cos sie w dupie poj.. i przeszedlem na Opere tak wiec stracilem wszystkie zakladki. Czy móglbys podac jeszcze raz? Wielkie dzieki z góry :)

Rivv

Co Wy z tym Podolskim, on by tu nic nie pomógl. Problem lezy gdzie indziej.

Swieci tlamsza nas w kazdym sektorze boiska i na calej jego dlugosci stosuja agresywny pressing. Zauwazcie, ze gdy prowadza atak pozycyjny, ich obroncy stoja juz na linii srodkowej boiska, by kasowac wszystkie nasze ataki w zarodku.

Natomiast u nas przerazliwie widoczny jest brak pomocnika atakujacego z drugiej linii i podlaczajacego sie pod akcje ofensywne. Zazwyczaj taka role pelnil ktos z trójki Rosicky-Ramsey-Wilshere. Dzis nie ma zadnego z nich, a dwójka defensywnych przecinaków Flamini-Arteta ma znikomy wplyw na nasze akcje ofensywne. Dlatego tak topornie idzie nam dzis kreacja w ofensywie.

Titi14

Ox jeszcze nie w pelni formy. I gral w pucharze wiec po kontuzji i zmeczenie doskwiera pewnie. Ja bym przesuna Ozila na SP Cazorle na SPO a Poldiego za Artete na skrzydlo a wtedy ewentualnie wstawic Oxa jak juz calkiem nie bedzie szlo

Zel

Beznadzieja. Jak dla mnie w drugiej polowie koniecznie Ox i Poldi, za Artete i Gnabry’ego.

Na plus w pierwszej polowie jak dla mnie Ozil – jako jeden z nielicznych w ofensywie stara sie cos pociagnac, troche kiwa, troche podaje i nawet (jak na siebie) waleczny dzis :P

pawelsz818

Dla mnie Ozil to jest totalna masakra, umie podac celnie tylko na 5m do tylu. Stracil mnóstwo pilek, a w obronie szczególnie na poczatku gral na tylko na alibi, potem pewnie dostal opierdol od Flaminiego to sie opamietal. Arteta beznadziejnie, to samo Cazorla. Dla mnie Ozil jest do zmiany w przerwie, Cazorla do srodka, a Podolski na skrzydlo.

115. Zdjęcie profilowe pipolina
  116. Zdjęcie profilowe
  117. Zdjęcie profilowe Leonidas

Chyba pierwszy mecz w tym sezonie gdzie nasz minimalizm póki co nie wystarcza.
    Zwykle przeciwnik jak byl skory do atakowania, to szalal, szalal, az sie wyszalal, nic mu to nie dalo, a wtedy my doszlismy do glosu.
    Swietym póki co sie to udalo, zobaczymy jak bedzie w drugiej.
    Szkoda, ze kontuzje ma Theo bo wlasnie na takie spotkania by sie przydal, ale jest jeszcze Poldi a on skutecznosc w tym sezonie tez nie ma najgorsza, a jego lewa noga moze nam dac gole.

W przerwie raczej Boss nikogo nie zmieni, chyba ze wpusci Poldiego w miejsce Santiego, bo ze skrzydlowych stwarza dzis gorsze wrazenie niz Gnabry, no ale z drugiej strony przez brak naszych sytuacji za bardzo nie mógl sie wykazac, wiec pewnie da mu jeszcze szanse w tym spotkaniu, a zmiana Poldi->Giroud nie ma sensu bo na ataku Lukas wiele wiecej nie da.

118. Zdjęcie profilowe
  119. Zdjęcie profilowe master698
    master698

co to kurwa ma byc? to wyszedl arsenal czy jakies ogorki z amatorskiej ligi? zadnej akcji nie stworzyc ja pierdole, soton nas ogrywa jak bande przedszkolakow. Ozilowi bym chetnie wyjebal gonga bo juz wyczerpal u mnie limit cierpliwosci, jego chujowe podania i podskoki niezadowolenia po kazdej straconej pilce to jest zenada, wenger powinien tego pizdusia posadzic na lawie na pare kolejek bo mu sie wydaje ze jak nazywa sie ozil to juz nic nie musi grac i wszyscy sie beda usuwac, giroud tez idiota zamiast zapierdalac za pilka jak flamini to tylko rozklada rece i jeczy, caly sklad w ogole jakis niemrawy, monreal dzis 2 bardzo glupie straty po ktorych moglismy przegrywac wiecej…poldi i ox na 2 polowe i suszarka w przerwie musi byc

120. Zdjęcie profilowe pawelsz818
  121. Zdjęcie profilowe
  122. Zdjęcie profilowe
  123. Zdjęcie profilowe
    Przemolinho

brakuje jeszcze tego zeby Wanyama wszedl i kogos skasowal…

Siwy dobrze wiedzial, jak gral Soton w poprzednim meczu i gdyby nie kiks Borubara to pewnie bylby remis albo nawet gorzej -.- Ja sie teraz pytam – jakim kur*a prawem siwy pajac wystawil Mikela ‚podanie do tylu’ Artete i Flaminiego razem, ja sie pytam dlaczego Cazorla znowu gra na skrzydle, a jak dobrze wiemy ostatnio mu tam slabo idzie. Podstawowe pytanie – gdzie jest Podolski?! Nie, ze sie uwazam na jakiegos profesjonaliste, albo lepszego od Wengera ale uwazam, ze taki sklad jest do dupy -.- Jak juz sie tak uparl na tych 2dm’ów to faktczynie wrzucic Ox’a i tyle. Wg mnie(podkreslam wg mnie) na dm powinien zagrac sam Flamini, na SP Santi z Ozilem, skrzydla Podolski&Gnabry i na spicy niech juz bedzie, ze Ziru… do tego ostry pressing i mozna grac :p jak stracimy teraz lidera, to znowu ludzie beda z nas cisneli beke :(

domin

meczu nie ma co komentowac, bo dno. Moge tylko napisac ze znowu mialem racje twierdzac ze stracimy lidera w ciagu trzech kolejek i coz, zegnamy sie z marzeniami o mistrzostwie… Jeszcze flamini wypada na dwa mecze, albo nawet trzy, czyli mogila, bo arteta jest przeslaby …

wva

Niestety mialem racje!Mistrz i lider z glowy!MC i niestety Chelsea sa zdecydowanie lepsi!Mysle,ze nadal nie mamy takiego skladu jak trzeba.Jeden Ozil troche pociagnal gre ale tera i on ….Cóz trzeba kupic jeszcze 2 -3 dobrych graczy (nie liczac pieniedzy jak czyni to papcio!!!) i beda zmiennicy!Cóz zegnamy sie w kiepskim stylu!

rosicky7

i kij. Takim sposobem Arsenal na swój sposób przegrywa, poniewaz traci pozycje lidera i nie oszukujmy sie.

– Juz tam nie wróca. Teraz bedzie przegrana za pzegrana. Bayern, ManU, Chelsea, M City i Liverpool. Katastrofa. Licze ze do top 4 sie zalapiemy moze akurat 4 miejsce bedzie wolne…. moze….

Liverpool ogrywa Everton w taki sposób to co sie bedzie dzialo z Arsenalem z 2:0 moga przegrac tak mysle

294. Zdjęcie profilowe
  295. Zdjęcie profilowe fischer
    fischer

Wnioski po dzisiejszym meczu:

Wenger to idiota. Dlaczego Podolski zmieniany w 89 minucie i to za Girouda (czyli SN) gdzie udowodnil, ze to nie jego pozycja?
    Dlaczego zdobywca bramki Cazorla zostaje zmieniony za Gibbsa. Przeciez dla nas remis to jak porazka i powinnismy uczyc sie od swietych odpowiadania na straty (mówie o 2 bramce).
    Dlaczego Arteta jest az tak slaby?
    Dlaczego Wenger nadal prowadzi zespól w niesprawdzonych formacjach? Przeciez Arteta z Flamminim juz udowodnili kilka razy, ze sa zlym polaczeniem.

Nie rozumiem tego, po prostu nie pojmuje czy ja jestem tak zadufany w sobie, ze to w ten sposób analizuje czy Wenger az tak slepy.

296. Zdjęcie profilowe
    ToporekPL

Panowie i Panie po tym meczu leze na ziemi, ze smiechu oczywiscie. :DD Genialna gra Monreala polaczona z genialnymi podaniami Artety oraz dryblingiem Ozila i wisienka na torcie w postaci genialnego Wengera, który wpuszcza w 90 Podolskiego daje swietny rezultat :DD Jeblem i leze na podlodze, serio :DD

297. Zdjęcie profilowe arekkks
  298. Zdjęcie profilowe wva
  299. Zdjęcie profilowe
  300. Zdjęcie profilowe Creperdorpoto
  301. Zdjęcie profilowe domin
    domin

nie ma co patrzec na innych, jesli chcemy byc mistrzami to musimy sami sobie to wywalczyc a nie patrzec na innych i ich potkniecia. Nie ma co sie czarowac, dzisiejszy mecz przegral nam wenger i jego durne uprzedzenia i wiara w miernoty. Nie rozumiem czemu Cazorla nie zagral dzis w srodku a zamiast dziadowskiego artety poldi na skrzydle heh

302. Zdjęcie profilowe
  303. Zdjęcie profilowe
  304. Zdjęcie profilowe
    TenPrzystojny

Flamini – dno. Pomijajac nawet ta czerwona kartke, zagral najgorzej. Niecelne podania, brak pokazywania sie do gry. Jestem zaskoczony biernoscia Wengera w tym meczu. Widac bylo, ze nie funkcjonuje u nas srodek pola. Jedynie Cazorla i Ozil cos grali. Gnabry nie blyszczal, a Arteta z czasem jest coraz slabszy. Monreal, jak zwykle, slabiutko. Najbardziej brakowalo mi Wilshere’a.

305. Zdjęcie profilowe MartiniKS
  306. Zdjęcie profilowe
    Przemolinho

@domin
    "Nie ma co sie czarowac, dzisiejszy mecz przegral nam wenger i jego durne uprzedzenia i wiara w miernoty. Nie rozumiem czemu Cazorla nie zagral dzis w srodku a zamiast dziadowskiego artety poldi na skrzydle" – swiete slowa, swiete slowa ;]

307. Zdjęcie profilowe Creperdorpoto
  308. Zdjęcie profilowe Leonidas

Beznadziejny dla nas wynik, nie tylko dlatego ze mozemy stracic teraz lidera, ale nawet jezeli uda sie go jednak utrzymac, to dzieki temu spotkaniu mozna bylo odskoczyc dalej, a tak przy np. remisie City(a nawet i porazce, róznicy nie ma) zyskamy jeden, max. dwa punkty przewagi, a to dalej tylko jeden mecz.
    A spokojnie moglo byc 4pkt.
    I to boli.

Szkoda tej bramki na 2:2 bo wszystko szlo w dobrym kierunku i to na samym poczatku drugiej polowy.

Jedynie co po tym meczu cieszy to powrót do formy Santiego.
    Znów strzela jak w zeszlym sezonie.

Wtedy mielismy trzy motory napedowe:
    Walcott, Poldi i Santi.
    Ten pierwszy teraz kontuzja, Poldi po kontuzji i czesto zaczyna z lawki, wiec zostaje tylko Santi.

Na minus za to Monreal.
    Bardzo slaby wystep i w defensywie i w ofensywie, gdzie to mial z dwie sytuacje gdzie spokojnie mógl strzelic gola, lub zaasystowac.

309. Zdjęcie profilowe
  310. Zdjęcie profilowe
  311. Zdjęcie profilowe Rosomak
    Rosomak

Dno i metr mulu jesli chodzi dzis o srodek pola i lewa obrone. Prawa i srodek tez cienko. Chyba najgorszy mecz w tym sezonie widac brak walczaków jak Jack czy Aaron, a nawet AOC z poprzedniego meczu. Miejmy nadzieje ze to jednorazowa wpadka, a nie poczatek slabego okresu w naszym wykonaniu.

312. Zdjęcie profilowe
  313. Zdjęcie profilowe master698
    master698

kurde stracone 2 pkt. tyle dobrego ze papa musial im spuscic zjebe w przerwie bo ruszyli jakby zazyli koke, glupio i za szybko stracony 2 gol przez nas, w dzisiejszym meczu flopy to arteta monreal no i flamini za ten wslizg…ozil sie poprawil, kurde jakby jezdzil caly czas tak jak podczas tej akcji z poprzeczka to by bylo git, wenger jak zwykle refleks zmiany zajebisty 90 minuta wpuszcza podolskiego :/

314. Zdjęcie profilowe fischer
  315. Zdjęcie profilowe Creperdorpoto
  316. Zdjęcie profilowe
  317. Zdjęcie profilowe Leonidas

@Nyho

Ja tam sie ciesze, ze nie jestesmy L’Poolem, bo jakbys nie zauwazyl to L’Pool jest za nami ;)
    Nie rusza mnie ich 4:0 z Evertonem bo maja 6pkt. do nas straty.

Wole 1:0 z kazdym, niz wysoko z dolem, a porazki z góra.
    My co prawda tracimy punkty z cisla czolówka, ale mimo wszystko jestesmy liderem(co najmniej do jutra).
    Ale L’Pool nie "bije wszystkich, poza pierwsza czwórka", bo gdyby tak bylo to oni byliby na pierwszym miejscu.

318. Zdjęcie profilowe
  319. Zdjęcie profilowe
    Arshavin

Ozil carruje jak moze, wiadomo world class player, nie rozumiem waszego plucia na niego. Nawet w obronie dawal nam wiecej niz was ulubiony "podaj do tylu" Arteta. Nie wiem kto wystawia Hiszpana w srodku pola majac do wyboru tylu innych graczy, ale ta osoba z pewnoscia nie mysli racjonalnie. Arteta gra beznadziejnie caly ten sezon, nie potrafi zrobic nic sensownego na boisku, wiecznie spózniony, za malo agresywny, nie potrafi ukryc rywali, ani ustawic sie dobrze na boisku. Druga sprawa jest Monreal, kto majac do wyboru go i Gibbsa stawia na Hiszpana na LO? Cos jest chyba nie tak, Monreal w 50% meczy, które gra robi jakies tragiczne bledy ala Cienkinson. Nacho jest dobry jedynie jako zmiennik Gibbsa, gdy Anglik ma kontuzje. Wejscia Poldiego w 90′ nie skomentuje, bo jest to po prostu smiech na sali, ze zawodnik jego pokroju spedza caly mecz na lawce.