Kanonierzy w cwiercfinale FA Cup! Arsenal vs. Liverpool 2:1 (1:0)

Aktualności 216 Komentarze

Po bardzo emocjonujacym spotkaniu Arsenal pokonal Liverpool 2:1 i awansowal do VI rundy FA Cup. Bramki dla Kanonierów zdobyli Chamberlain i Podolski, a kontaktowa bramke, z rzutu karnego, strzelil Gerrard. Nalezy odnotowac, iz Arsene Wenger oszczedzil kilku kluczowych pilkarzy. W cwiercfinale Pucharu Anglii Arsenal zmierzy sie z Evertonem na Emirates.

Juz w 2. minucie pierwsza okazja dla gosci. Po swietnym podaniu od Gerrarda w niezlej sytuacji znalazl sie Sturridge, ale Fabianski odbil jego uderzenie na rzut rozny. Kilkadziesiat sekund pózniej korner dla Kanonierów egzekwowany przez Chamberlaina, obroncy Liverpoolu zazegnali jednak niebezpieczenstwo. Pilkarze gosci stworzyli sobie kolejna okazje, cudownym zagraniem popisal sie Suarez. Oko w oko z Fabianskim stanal Sturridge, ale Anglik nie potrafil znalezc drogi do siatki.

W 7. minucie zólta kartka dla Monreala. Hiszpan bardzo brzydko potraktowal Allena. Kanonierzy otrzasneli sie i zaczeli kontrolowac przebieg widowiska. Ladna akcje zagrali Sanogo i Chamberlain, ale Anglik w decydujacym momencie nie zdolal opanowac pilki. W 15. minucie zóltkiem ukarany zostal Flanagan, który na skraju pola karnego sfaulowal Monreala.

Gol dla Arsenalu! W pole karne doskonale dosrodkowal Ozil. Pilke opanowal Sanogo, który uderzyl z woleja. Jego uderzenie zostalo zablokowane, ale Chamberlain zdolal dobic futbolówke do siatki! 1:0!

Swietne widowisko na Emirates, po chwili moglo byc 1:1, ale doskonale zachowal sie Monreal – Hiszpan zablokowal dosrodkowanie Suareza. W 20. minucie zólta kartka dla Coutinho. Liverpool staral sie odrobic jednobramkowa strate, ale dobrze spisywal sie Arsenal, który konsekwentnie wybijal rywali z rytmu. W 35. minucie zólta kartka ukarany zostal Flamini. Kilkadziesiat sekund po tym zdarzeniu dobra akcje przeprowadzil Ozil. Niemiec minal dwóch rywali, ale jego dosrodkowanie zostalo zablokowane. Próbowal uderzyc Podolski, ale pilka poszybowala nad bramka.

W 43. minucie zólta kartka ukarany zostal Gerrard. Pomocnik LFC zatrzymal Chamberlaina, który wyprowadzal bardzo grozna kontre gospodarzy. Kilkadziesiat sekund pózniej na bardzo zaskakujacy strzal z trudnej pozycji zdecydowal sie Suarez, ale spokojnie poradzil sobie Fabianski.

Do konca pierwszej polowy nic sie nie wydarzylo. Arsenal prowadzi 1:0 po golu Chamberlaina.

Juz po pierwszej akcji drugiej polowy moglo byc 1:1. Swietna akcja popisal sie Luis Suarez, ale jego uderzenie znakomicie obronil Fabianski.

GOOOL DLA ARSENALU! Po swietnie przeprowadzonej kontrze gola zdobyl Lukas Podolski. Znakomicie w tej akcji zachowal sie Chamberlain, który wygral wyscig z Aggerem i swietnie dogral do Niemca. 2:0!

W 54. minucie ostrzezenie dla Arsenalu. Flanagan ladnie podal do Suareza, a napastnik LFC znowu oddal grozny strzal; na szczescie byl on niecelny. Alez mecz na Emirates, Kanonierzy blyskawicznie odpowiedzieli. Swietnie zachowal sie Chamberlain; Anglik doskonale dogral do Ozila, Niemiec oddal sprytny strzal, ale w tej sytuacji Jones popisal sie ladna interwencja.

Karny dla Liverpoolu. Podolski delikatnie zahaczyl Suareza, który zdecydowal sie na odegranie malego przedstawienia. Niestety, sedzia wskazal na jedenastry metr, a bramke zdobyl Gerrard.

W 62. minucie genialna okazja Sturridge’a! Anglik po raz trzeci znalazl sie w sytuacji sam na sam, i po raz trzeci Fabianski zatrzymal napastnika LFC!

Dwie minuty pózniej fatalna decyzja arbitra. Oxlade-Chamberlain powalil Suareza, ale gwizdek sedziego milczal.

W 69. minucie Cazorla zmienil Podolskiego. Juz trzy minuty pózniej Hiszpan mógl zdobyc gola, ale jego uderzenie wyladowalo w trybunach. W 75. minucie kolejna kontrowersyjna decyzja sedziego. Howard Webb nie wyrzucil z boiska Gerrarda, który, majac jedna zólta kartke na koncie, sfaulowal Chamberlaina tuz obok linii pola karnego! Po tej sytuacji Gibbs zmienil Chamberlaina.

Liverpool postawil wszystko na jedna karte, ale Arsenal umiejetnie wybijal rywali z rytmu, a ponadto kontrowal. W 87. doskonala szansa przed Aggerem! Dunczyk mógl skierowac pilke do siatki, po tym jak Fabianski minal sie z futbolówka. Arsene Wenger zdecydowal sie na przeprowadzenie kolejnej zmiany, Giroud zmienil Sanogo.

Po trzech doliczonych minutach sedzia zakonczyl zawody. Arsenal w kolejnej rundzie FA Cup!

Arsenal: Fabianski, Jenkinson, Koscielny, Mertesacker, Monreal, Flamini, Arteta, Oxlade-Chamberlain, Ozil, Podolski, Sanogo

Rezerwowi: Viviano, Sagna, Gibbs, Wilshere, Cazorla, Gnabry, Giroud

Liverpool: Jones, Flanagan, Skrtel, Agger, Cissokho, Gerrard, Allen, Coutinho, Suarez, Sterling, Sturridge

Zwlaszcza ciekawi mnie Sanogo.

Teoretycznie lepszym skladem dostalismy 1-5, wiec jak tutaj sie przegra to nie bedzie wina "11", a innych czynników.

Boje sie tylko o pare Flam-Arteta.
    I nie chodzi o to, ze np. Arteta slaby, a Flamini pauzowal i moze slabiej zagrac, czy cos w tym stylu, tylko po prostu to jest jedna pozycja a jak wiemy + z +, badz – z – sie nie przyciaga.

Lepiej chyba byloby postawic na jednego z nich i dac Oxa obok, a na skrzydlo wystawic Gnabry’ego. A jak nie to po prostu na Jacka.

Ale trudno :)
    Zobaczymy co Sanogo pokaze.
    U niego licze tylko na lepsza skutecznosc niz Giroud, bo narazie nie sadze by w def. i grze kombinacyjnej dawal wiecej. Jest mlody, ma czas.

blaxs

Wg mnie FA Cup powinno byc dla nas przed LM. Jestesmy juz tak daleko i glupio bylo by odpasc wlasnie teraz. W LM nie mamy szans na koncowy triumf.
    Sanogo w ataku w takim meczu…zenada. The Reds pewnie tym razem nas nie rozjada, ale szanse na wygrana nie sa za duze, choc mecz meczowi nie równy i moze to my dalej awansujemy.

@lukas

Zgadza sie. Ale takie cos mozna mówic o zawodnikach na pozycjach które sa dobrze obsadzone, ze takie wystawianie zawodników ledwo po kontuzji i niedoswiadczonych jest ryzykiem.

Ale atak? Oczywiscie w naszym przypadku.

Tutaj ryzyka nie ma. Bo fakt. Sanogo wracajacy po dlugiej kontuzji moze miec pewne problemy ze strzeleniem 3 goli, ale czy Oli robi to regularnie? Nie. Wiec naprawde nie ma róznicy kto "nie strzeli".

Od razu lepsza gra.

Wnioski jakie po pierwszej polowie juz sie nasuwaja to obecnosc od 1min. Oxa w kazdym meczu.
    Od razu gra jest szybsza, od razu kontry maja sens, a i miejsca jest wiecej.

Sanogo gra tak smiesznie, ale powiem szczerze ze mi sie to podoba.
    Nie chodzi mi o to, ze niecelny uderzenie w pilke czy niecelne podanie "to jest to", tylko ze facet sie stara. Walczy.
    Jest mlody, mial dluga kontuzje, wiele wymagac nie mozna. Co nie zmiena faktu, ze nawet jakby Giroud gral od pierwszej to lepiej by nie bylo.
    Jak od poczatku strzelali pomocnicy, tak dalej strzelaja. Ale takie mecze, takie puchary sa wlasnie po to by dawac szanse pilkarzom takim jak Sanogo.

Dobrze dla psychiki ze nie stracilismy gola jako pierwsi bo zawodnicy mogliby sie zalamac, ze "znowu bedzie pogrom, ze znowu przegramy". Tak moga uwierzyc w siebie.
    Dobrze tez byloby wygrac, by z dobrymi nastrojami, z dobrym nastawieniem przygotowac sie do meczu z Bayernem.
    Nawet jak mielibysmy odpasc, to przynajmniej powalczyc, tak jak rok temu, czy dwa lata temu. Gdy juz przyjdzie odpasc to z honorem.

Narazie jest dobrze. Teraz to utrzymac i powalczyc o druga bo widac, ze szansa jest.
    Tak jak mówilem. Ten mecz 1-5, to byl wypadek przy pracy. Takie rzeczy sie zdarzaja. Wiele czynników mialo na to wplyw.
    Najpierw dwie szybkie bramki, które zepsuly caly plan na to spotkanie, oraz swiadomosc ze do wygrania nie wystarczy jedna, a dopiero trzy gole. Nasi sie zalamali i poszlo dalej.

Monreal klasa
    Flamini mistrz, widzieliscie jak motywowal i wypychal druzyne do przodu ?? prawdziwy fighter.
    Koscielny dzis pol na pol, ostro mascil, ale naprawawial tez bledy
    Ox i Poldi wyjebani w kosmos
    Ozil dzis walczyl jak nigdy
    Sanogo moj nowy idol, chlop zagral pierwszy mecz od poczatku, po dlugiej kontuzji i dal bardzo duzo druzynie.
    Nie chce suareza w Arsenalu nawet za darmo …

158. Zdjęcie profilowe vvctpijh
  159. Zdjęcie profilowe blaxs
    blaxs

Dobra prognoza przed meczem w LM. Brawo dla Fabiana, dzieki jego interwencja nie przegralismy, a mial chlopak co bronic. Gdyby Sturidge wykazal sie lepsza skutecznoscia juz na poczatku bylo by 0:2 i po meczu, a tak jestesmy dalej. Dwa mecze i jestesmy w finale. Trzeba tego dokonac.

Nie ma lepszej zemsty za 1-5, jak wyeliminowanie z pucharu :P

Jestem przekonany, ze kazdy kibic Liverpoolu wolalby przegrac mecz ligowy nawet takim wynikiem, a wygrac z nami w FA Cup niz na odwrót. A jak nie, to zdziwilbym sie bardzo, bo ja wole taki scenariusz ;)
    Do lidera tracimy tylko 1pkt., a w FA Cup jestesmy w 1/4, gdzie dawno tak daleko nie zaszlismy.
    Teraz ambitnie powalczyc z Bayernem(cuda w pilce sie zdarzaja) i wracamy do gry :)

Na pochwale w sumie kazdy zasluguje. Kazdy zagral dobrze, ale jedno trzeba zaznaczyc juz teraz: Ox i Poldi od 1min z Bayernem. Wtedy to bedzie jakos wygladalo. Niech nawet Giroud bedzie na szpicy, byleby na skrzydlach byla ta dwójka.

brachol

Dziwi mnie dlaczego Podolski jest zawsze zmieniany jak tylko gra w pierwszym… Moim zdaniem powinien dostawac wiecej szans i dac szanse Yaya, Giroud kompletnie bez formy i jak w lidze go wystawi w 11 to sie zapadne pod ziemie. To nie sklep rybny tu nie ma kolezenstwa albo masz forme i grasz albo wypad i mam nadzieje, ze Wenger to zrobi a jest nadzieja bo Sanogo tez jest Francuzem wiec podstawowy warunek jest spelniony :D

172. Zdjęcie profilowe Vebber
    Vebber

Ozil dzis pykal zajebiscie !

haha no sory ale Sanogo to moze Zwirowi buty wiazac a to tylko pokazuje jak miernie wygladamy w ataku…koles sie potyka o wlasne nogi i ciagle macha tymi raczkami jak Cristiano,to jest PL a nie tajski masaz…jeszcze w pilke trafic nie moze z dwojga zlego wole Zwira bo ten tez nie trafia w pilke ale nie macha jak pizdeczka tymi raczkami i czasem cos ustrzeli

173. Zdjęcie profilowe
  174. Zdjęcie profilowe domin
    domin

Vebber buahahahahha co ty pierd… ?? ziru to moze dawac lekcje w machaniu :/ nie wiem czego ty oczekujesz od kolesia ktory zagral swoj pierwszy mecz od pierwszej minuty i to po kontuzji heh
    wg mnie gosc pokazal ze ma wieksze jaja niz ta wyzelowana pizdeczka

175. Zdjęcie profilowe
    Przemolinho

@Vebber

To chyba inne mecze ogladamy, skoro Ziru nie macha raczkami :D w zasadzie to on tylko macha raczkami, przewraca sie o wlasne nogi i potrzebuje 5 szans zeby strzelic gola. Sanogo moze dzisiaj bramki nie strzelil ale gdyby nie jego wolej to pilka by do Chambo nie trafila :P szczescie sprzyja lepszym!

176. Zdjęcie profilowe vvctpijh
  177. Zdjęcie profilowe
  178. Zdjęcie profilowe
    brachol

Chlopak dopiero zaczyna swoja droge… moze z niego nic nie bedzie ale tak jak mówie to nie sklep rybny, giroud musi usiasc chocby dla psychologicznego efektu by sie wzial za siebie bo Giroud faktycznie w formie potrafi ale w formie teraz to nie zasluguje na granie i to nie jest kwestia dwóch meczy tylko od poczatku roku gra slabiej

179. Zdjęcie profilowe Vebber
  180. Zdjęcie profilowe
  181. Zdjęcie profilowe
  182. Zdjęcie profilowe
    Ars1

Leb dzisiaj karty rozdawal,dla takiego sedziego 3 karne i czerwona to za duzo.
    Troche szczesliwie ale sie zemscilismy,szkoda mi kumpla fana Live bo piwa naniósl i uj:D

Mysle,ze lawa dla Zwirka to troche kara za ten wyskok,bo o jednak za duza stawka,zeby wpuszczac od pierwszych minut,mlodego swiezaka po kontuzji.
    Szkoda,ze ten jego strzal byl zblokowany bo ladne wejscie by chlopak mial,ale z dobrze ze Ox to wykonczyl bo byl dzisiaj kozakiem.

Zemsta slodka,sklad przed Bayernem odetchnal troche,brawa dla Wengera za trafne decyzje.

183. Zdjęcie profilowe Vebber
  184. Zdjęcie profilowe domin
  185. Zdjęcie profilowe vvctpijh
  186. Zdjęcie profilowe master698
    master698

z poczatku sanogo gral slabo ale z kazda minuta gral lepiej i wole jego niz zwirka, przynajmniej nie dasa sie i nie macha rekoma co 30 sekund…niestety mimo dzisiejszego wyniku nie widze dobrego rezultatu przeciwko bayernowi, a najgorsze jest to ze wenger wystawi zwirka a poldi bedzie grzal lawe :/

187. Zdjęcie profilowe Vebber
  188. Zdjęcie profilowe
    brachol

Yaya jest po kontuzji i jest mlody nikt tu nie pisze, ze on ma przebojem wejsc do pierwszego skladu ale Wenger musi w ofensywie cos zmienic. Dac szanse komukolwiek bo tu chodzi o to, ze Giroud dzis jest slaby i to nie kwestia dwóch spotkan i musza dostawac inni szanse. Nie da sie nikogo oenic na podstawie jednego spotkania a Giroud ma taki kredyt zaufania, ze patrzac z boku wydaje sie to mocno niesparwiedliwe. Podolski dostaje szanse raz i nie gra potem kilka spotkan a jak gra to do 70 minut. Ten ku**a pe*al gra jak ostatnia pizda i z man u zagral 90 minut, 90 minut co to jest do hu*a?

189. Zdjęcie profilowe domin
  190. Zdjęcie profilowe Vebber
  191. Zdjęcie profilowe Leonidas

@master

Dobrego rezultatu nie widac byloby nawet po tym swietnym meczu z Napoli.
    Bayern jest obecnie po prostu za mocna druzyna i nikogo nie zdziwi ich awans.
    Wrecz jest to ich obowiazek.

Ja podchodze do tego meczu na luzie, bo wiem ze tylko cud da nam awans, wiec nie mam na co sie napalac.

Napalam sie za to na FA Cup i PL, bo w tym pierwszym idziemy jak burza i dwa mocne zespoly zostawilismy za soba, a z trzecim gramy ponownie u siebie, a w lidze tylko 1pkt. straty.
    Oba trofea mozliwe do zdobycia.

192. Zdjęcie profilowe
    brachol

Ja bym tez spojrzal inaczej na to co sie dzieje. Wiadomo jak wyglada nasza lawka i sytuacja. Obecnie walczymy na trzech frontach, LM obecnie to front najtrudniejszy. Wydaje mi sie, ze gdzies podswiadomie chlopaki moga LM odpuscic i skupia sie na wlasnym podwórku. Takie odnosze wrazenie. To nam daje duza szanse bo wydaje mi sie, ze City i The Blues maja wieksze cisnienie na puchary (LM), co moze miec wplyw na koncowy rezultat.

193. Zdjęcie profilowe
    Karwello

Yaya zagral dobry mecz i koniec pierdzielenia Panowie!
    Chlopak dobrze sie pokazal. Nie zapominajmy, ze gral przeciwko Agger’owi i Skrytel’owi.
    Dwóch roslych chlopów.
    Yaya mi przypomina mlodego Titiego.
    Ma tak samo cos.
    Nie porównuje jednego do drugiego bo to ziemia, a niebo, ale Yaya ma cos takiego.

194. Zdjęcie profilowe
  195. Zdjęcie profilowe
  196. Zdjęcie profilowe
    Olczyk193

Leonidas@
    Bylem na stronie liverpoolu i jest odwrotnie pisza ze wola przegrac mech pucharowy a nie mecz ligowy i pisza ze od teraz wygraja 12 spotkan ligowych i mistrz jest ich lecz chyba to byl zart :) do druzyny liverpoolu nic nie mam lecz do kibiców bo sie smiali z arsenalu jak wygrali 1 raz od 7 lat to bylo ze pokazali kto tu jest lepszy a jak przegrali to ze nic sie nie stalo ale ten mecz pokazal jednak ze mecz ligowy byl tylko przypadkiem .

Ars1

W kontekscie dzisiejszej walki Daniel vs Fabian to mozna smialo napisac,ze Sturridge moze Fabianowi buty wiazac hehehe.

Mi osobiscie Sanogo spodobal sie tylko przy tym wyblokowanym strzale, i pózniej przy tej kiwce która omal mu nie wyszla,troche Diabyego mi przypomnial.Dalej to juz niecelnie podawal w kluczowych momentach i jakos tak nie blyszczal.

207. Zdjęcie profilowe
  208. Zdjęcie profilowe
    mateusz9966

domin a pisales ze wenger znów drewno sprowadza:P to samo z flaminim ze sztrot:P wczroj para arteta flamini wyjatkowo dobrze zagrala ale arteta odstawal zdecydowanie.. ale jak dla mnie byl to jego najlepszy mecz biorac pod uwage ostatnie klapy :D

209. Zdjęcie profilowe
  210. Zdjęcie profilowe Leonidas

Sanogo to moze byc nasz Benteke/Lukaku(wysoki, mlody, skuteczny).
    Potrzebuje tylko zaufania i regularnosci.
    Latwiej jest sie wybic w slabym zespole bo tam oczekiwania kibiców co do klubu sa mniejsze i mozna grac bez presji.
    W lepszym jest ciezej, ale jak bedzie dostawac szanse w FA Cup i CC czy tez na koncówki badz od poczatku w meczach ze slabszymi rywalami, to moze bardzo szybko stac sie wartosciowym zawodnikiem.

Mimo iz Auxerre to tylko Ligue 2, to jednak skutecznosc biorac pod uwage wiek, Sanogo mial dobra, by nie powiedziec bardzo dobra, zwlaszcza w ostnim sezonie.

Jak dodamy do tego dobra gre na MS U-20, to smialo warto w niego inwestowac.

211. Zdjęcie profilowe domin
  212. Zdjęcie profilowe
  213. Zdjęcie profilowe
  214. Zdjęcie profilowe domin
    domin

hahah z kazdego transferu ?? ogranij sie, nie lubie 2 rzeczy, nieszczerosci i kretynow ktorzy wmawiaja innym rozne rzeczy.
    Flamini to bylo to czego ten klub potrzebowal, zawsze byl jednym z mocih ulubionych zawodnikow w Arsenalu i jako (powtorze to) jeden z niewielu ucieszylem sie z jego powrotu, bo wiedzialem jakiego rodzaju to zawodnik. Sanogo to samo, nie napisalem o nim nigdy zlego slowa, bo co mozna napisac o kims kto nie rozegral zadnego meczu… ale spoko, pamietam ze tez mi wmawiales ze podobno pisalem ze Podolski jest slaby hahahah.
    Zrozum jedno chlopie, ja naprawde sie na tym troche znam …