Wenger: Dobry poczatek to podstawa

Aktualności 1 Komentarz

Arsene Wenger podkresla, ze w starciu z Bayernem Monachium jego podopieczni musza byc w pelni skoncentrowani od pierwszego gwizdka sedziego i juz w pierwszych minutach zademonstrowac swoje intencje.

W ubieglorocznej konfrontacji na Emirates Arsenal przegrywal 0:2 juz po dwudziestu minutach. Takze w tym sezonie podopiecznym Wengera zdarzalo sie slabo wchodzic w mecz, by dopiero w drugich polowach pokazywac pelnie swych mozliwosci. Boss ma nadzieje, ze w srodowy wieczór Kanonierzy beda grac na pelnych obrotach od poczatku do konca spotkania.

Z pilkarzami o takiej jakosci po obu stronach praktycznie niemozliwe jest granie bez jakiegokolwiek stylu. Wszyscy zawodnicy sa wyjatkowo utalentowani i stworza widowisko pelne jakosci – powiedzial Wenger.

Jezeli przesledzisz historie Ligi Mistrzów, zobaczysz, ze to zawsze wielcy gracze robili róznice. Owszem, jezeli przeciwnik jest mocny i ciagle wygrywa, przystosowujesz taktyke do niego, ale wiekszosc historii dotyczy wielkich pilkarzy, którzy na boisku potrafili zrobic róznice.

Dobry poczatek bedzie bardzo wazny, poniewaz w takich meczach liczy sie kazda minuta. Jestesmy tego swiadomi i postaramy sie zaczac z wysokiego C. W ostatnim czasie jestesmy bardzo mocni u siebie, poniewaz nie tracimy goli, a to w tej konfrontacji z pewnoscia bedzie bardzo wazne.

Media kreuja starcie Arsenalu z Bayernem jako pojedynek dwóch wielkich trenerów: Wengera i Guardioli. Jednak Francuz podchodzi bardzo spokojnie do takich porównan.

Owszem, to moze byc interesujace, ale futbol to nie szachy. Kiedy zabrzmi pierwszy gwizdek, wszystko zalezy od graczy i ich prawidlowych decyzji na boisku. Jako menedzerowie przygotowujemy druzyny, aby dobrze sobie radzily. Bierzemy odpowiedzialnosc za zle wyniki, ale nie zapominajmy, ze glówni bohaterowie sa na murawie, nie na lawkach trenerskich – zakonczyl Wenger.