Swietny mecz Kanonierów. Arsenal 4:1 Sunderland (3:0)

Aktualności 154 Komentarze

Po dobrym meczu Arsenal pokonal Sunderland 4:1. Dwa gole dla Kanonierów zdobyl Olivier Giroud, który w koncu przelamal niemoc strzelcka. Po bramce dolozyli tez Tomas Rosicky i Laurent Koscielny, honorowego gola dla Sunderlandu zdobyl Giaccherini.

Arsenal wszedl w mecz z ogromnym animuszem od razu spychajac bezradnych gosci do rozpaczliwej defensywy.

W 5. minucie gol dla Arsenalu! Po swietnej wymianie podan pomiedzy Rosickym i Wilsherem w swietnej sytuacji znalazl sie Anglik. Wilshere dostrzegl lepiej ustawionego Girouda i dogral mu pilke. Francuz nie mial najmniejszych problemów z pokonaniem Mannone i strzelil bramke.

Kanonierzy prezentowali sie naprawde swietnie. Gospodarze utrzymywali sie przy pilce i caly czas atakowali. Dobrze spisywal sie jednak Mannone, który obronil grozne strzaly Cazorli i Podolskiego.

W 31. minucie 2:0 dla Arsenalu. Fatalny blad popelnil Vergini, który zbyt krótko podal do Mannone. Na sam na sam z bramkarzem wyszedl Olivier Giroud, który nie pomylil sie i ladnym uderzeniem zdobyl swojego drugiego gola w tym spotkaniu.

Cztery minuty pózniej rzut wolny tuz sprzed pola karnego. Faulowany byl Giroud. Kanonierzy ciekawie rozegrali staly fragment gry, ale uderzenie Podolskiego zostalo zablokowane. The Gunners wciaz dazyli do strzelenia bramki, ale brakowalo wykonczenia.

Nie zabraklo tego w 40. minucie! Po cudownej akcji Cazorli, Wilshere’a, Girouda i Rosicky’ego w doskonalej sytuacji odnalazl sie Czech. Pomocnik stanal oko w oko z Mannone i ladnym strzalem skierowal pilke do siatki. Niesamowita akcja Arsenalu i mielismy wynik 3:0!

Do konca pierwszej polowy wynik nie ulegl zmianie. Arsenal 3:0 Sunderland.

W przerwie Monreal zostal zmieniony przez Jenkinsona, a Larsson przez Giaccheriniego. W 48.minucie zólta kartka za faul taktyczny ukarany zostal Giaccherini.

Siedem minut pózniej gol dla Arsenalu! Rzut rozny egzekwowany przez Cazorle, pilka wyladowala na glowie Koscielnego, który nie mial zadnych problemów ze zdobyciem czwartej bramki dla gospodarzy.

Bramka ta uspokoila sytuacje na boisku i jeszcze bardziej podciela skrzydla ekipie „Czarnych Kotów”. W 67. minucie kontuzjowanego Koscielnego zmienil Flamini. Trzy minuty pózniej moglo byc 4:1, ale swietna interwencja popisal sie Szczesny; Polak obronil uderzenie Ki z bliskiej odleglosci. W 72. minucie Scocco zmienil Ki, a Gnabry Rosicky’ego.

Juz kilkadziesiat sekund po pojawieniu sie na boisku Gnabry mógl strzelic swojego drugiego gola w tym sezonie. Niestety, uderzenie Niemca zostalo obronione przez Mannone. Warto odnotowac, ze swietnie w tej akcji zaprezentowal sie Wilshere, który znakomicie odnalazl mlodziutkiego skrzydlowego Arsenalu. W 78. minucie Larsson swietnie wykonal rzut wolny, ale pilka o centymetry minela slupek.

Gol dla Sunderlandu. W 82. minucie rzut wolny dla gosci. Szczesny wypiastkowal pilke, a ta znalazla sie pod nogami Giaccheriniego. Wloch opanowal futbolówke i wspanialym uderzeniem z 30. metrów pokonal Polaka.

Kanonierzy obrali sobie za punkt honoru dowiezc ten korzystny rezultat do konca. Udalo sie, Arsenal pokonal Sunderland 4:1.

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal, Arteta, Rosicky, Wilshere, Cazorla, Podolski, Giroud

Lawka rezerwowych: Fabianski, Jenkinson, Flamini, Oxlade-Chamberlain, Gnabry, Sanogo, Bendtner

Sunderland: Mannone – Bardsley, Ki, Jonhson, Colback, O’Shea, Altidore, Bridcutt, Vergini, Alonso, Borini

Lawka rezerwowych: Larsson, Gardner, Celustka, Giachherini, Cuellar, Scocco, Ustari