Uefa Youth Cup: Arsenal za burta

mozart Aktualności 6 Komentarze

Arsenal zostal wyeliminowany z rozgrywek Uefa Youth Cup. Kanonierzy do lat 19 ulegli wcwiercfinale Barcelonie 4-2.

W pasjonujacym meczu rozgywanym w Katalonii, mlodzi Kanonierzy nie wykorzytali na poczatku meczu jedenastki, która zmarnowal Kris Olsson. Niedlugo pózniej kuriozalna bramke po bledzie defensywy zdobyl Munir El Haddadi. Chwile przed przerwa Serge Gnabry po ladnej akcji zespolu zdolal wyrównac bilans spotkania. Dla niemca bylo to czwarte trafienie w tych rozgrywkach.

5 minut po zmianie stron gospodarze dzieki bramce Adama Traoreponownie wyszli na prowadzenie. Jeszcze wiecej dramaturgii przyniósl faul w polu karnym Arsenalu, po którym Barcelona dostala rzut karny. Bramkarz Arsenalu – Deyan Illiev zostal odeslany do szatni, ale chwile pozniej Godswill kopnal pilke nad bramka i wynik nie ulegl zmianie.

Im mniej czasu zostawalo do konca tym bardziej widoczna byla przewaga Arsenalu. Na 7 minut przed koncem spotkania udalo sie doprowadzic do remisu za sprawa Chuba Akpoma, który po szybkiej skrzydlowej akcji musial tylko dostawic noge. Kiedy wydawalo sie juz, ze dojdzie do konkursu jedenastek, gospodarze po niezdecydowanym zachowaniu obronców, ponownie objeli prowadzeni. Strzelcem gola okazal sie Kaptoum, a chwile pózniej Traore raz jeszcze wpisal sie na liste strzelców czym ustalil wynik meczu.

Kanonierzy na pewno czuja sie zawiedzeni takim obrotem spraw, jednak moga byc dumni z tego jak dobrze szlo im do tej pory w tych rozgrywkach. Na samym poczatku wyszli z grupy smierci z pierwszego miejsca, a nastepnie pewnie pokonali mlodziezówke Szachtara.

Arsenal: Iliew – Bellerin, O’Connor, Pleguezelo, Ormonde-Ottewil – Zelalem (Vickers 61′), Olsson, Gnarby (Jebb 71′), Toral (Iwobi 84′), Maitland-Niles – Akpom