Brak slów, Arsenal 2-2 Swansea (0-1)

mozart Aktualności 332 Komentarze

Przykro bylo dzisiaj patrzec na druzyne, która jeszcze niedawno bila sie o mistrzostwo. Pomimo ze ostatecznie Arsenal zremisowal ze Swansea, to mógl spokojnie przegrac to spotkanie. The Gunners dominowali w posiadaniu pilki, ale na nic sie to zdalo. Plany byly ambitne. Wygrac zalegly mecz i byc dalej w wyscigu o pierwsze miejsce w lidze. Skonczylo sie nieudolna gra i ogromna obawa o dalsze losy tego sezonu. Co wiecej, dzisiejszego wieczoru rywale zdobyli drugi punkt w meczu z rywalami z TOP8. Ten fakt, jak i to, ze wyrównujace dla nich trafienie padlo po samobóju Kanoniera, chyba odpowiednio podsumowuje ten mecz. Arsenal na wlasnym stadionie zdobyl zaledwie punkt, co nakazuje szczególnie przemyslec walke tym razem o TOP4 – w koncu juz w ten weekend mecz z Manchesterem City.

W 4. minucie pierwszy strzal i pierwszy rzut rozny dla Arsenalu. Chamberlain uderza ladnie z woleja w bramke, ale Vorm pewnie wybija pilke poza koncowa linie boiska. Przez kolejne minuty Arsenal gral spokojnie i opanowanie. Nie dawal rywalom rozwinac skrzydel, a sam tez nie gral hurra ofensywnie. Gra toczyla sie glównie w srodkowej czesci boiska, gdzie zawodnicy kolejno dogrywali sobie futbolówke.

Niestety Kanonierzy po raz kolejny popelniaja fatalny blad na poczatku spotkania. Fantastyczne dosrodkowanie w 11. minucie nieupilnowanego przez Sagne Taylora w pole karne gospodarzy. Pojedynek glówkowy przegrywa Vermaelen, co bezlitosnie wykorzystuje Wilfried Bony strzelajac bramke glowa.

W 18. minucie moglismy miec wyrównanie. Dobra glówka Mertesackera nie poleciala jednak w swiatlo bramki rywali. Chwile potem Giroud dobrze okiwal defensorów i uderzyl, ale jego strzal zostal zablokowany.

Niewiarygodne, co sie stalo z zelazna defensywa The Gunners. Nie jeden raz w tym meczu moglismy obejrzec sytuacje, gdy Swansea atakowalo na zaledwie dwóch cofnietych pilkarzy Arsene’a Wengera.

W 31. minucie dobre prostopadle podanie do Alexa, który zdolal plasko dograc w pole karne. Tam jednak Giroud nie opanowal dobrze pilki i naciskany przez dwóch rywali nie zdolal oddac strzalu. Ostatecznie do pilki dopadl Bacary, ale jego strzal polecial daleko obok bramki.

Pierwsza indywidualna kara w postaci zóltej kartki ukarany zostal Bony.

Doskonala sytuacje na wyrównanie mial pod koniec pierwszej polowy równiez Santi Cazorla. Hiszpan przyjal pilke w polu karnym rywali, ogral obronce i oddal mocny strzal, ale bramkarz nie dal sie zaskoczyc.

Sedzia doliczyl do pierwszej czesci dwie minuty, ale obraz gry nie ulegl zmianie. Przez chwile dalo sie slyszec gwizdy.

Druga polowa rozpoczela sie analogicznie do pierwszej. Zawodnicy Arsene’a Wengera usilnie atakowali i starali sie odrobic straty. Jednak ich niedokladnosc w podaniach i niecelnosc nie ulatwialy tego zadania. Na domiar zlego, gdy akcja przenosila sie pod pole karne Wojtka, defensywa wcale nie dodawala spokoju ducha.

W 55. minucie mamy pierwsza zmiane. Za Alexa Oxlade-Chamberlaina wchodzi Lukas Podolski.

W 60. minucie de Guzman z latwoscia przedziera sie przez lewa flanke Arsenalu i dosrodkowuje w pole karne. Tam zupelnie niepilnowany jest Michu, ale cale szczescie Hiszpan strzela niecelnie. Dwie minuty potem zmiana w Swansea. Dyer w miejsce wspomnianego Michu.

Mijaly kolejne minuty, a gospodarze nie mieli sposobu na pokonanie gosci. Nie potrafili stworzyc sobie 100% sytuacji strzeleckiej. Calosc potegowala wyraznie gorsza dyspozycja fizyczna.

Ale cóz to? Mamy wyrównanie! Ten, który ostatni raz trafil w Boxing Day, daje nadzieje na pozytywny wynik. Lukas Podolski wykorzystuje podanie Kierana Gibbsa pomiedzy kilku zawodników Swansea i z najblizszej mozliwej odleglosci pokonuje bramkarza! Zaraz po wznowieniu gry mamy zmiane w zespole gosci. Pojawia sie Davies w miejsce Taylora.

Niesamowite! Mamy 2-1! Kanonierzy sprawnie przejmuja pilke i dobijaja bedacych jeszcze w szoku rywali. Podolski przed chwila strzelal, teraz wrzutka asystowal Olivierowi Girodowi. Francuz wepchnal z równie bliska futbolówke do siatki.

W 78. minucie dwie zmiany. Z placu gry schodza Shelvey i Rosicky, a w ich miejsce odpowiednio Hernandez i Källström.

Swansea nie chcialo oddac tak latwo jeszcze tego meczu. Atakowali i kilkukrotnie mieli grozne akcje – glównie z rzutów wolnych i dosrodkowan. W wiekszosci jednak te akcje byly rozbijane. Z bardzo dobrej strony pokazal sie styczniowy nabytek The Gunners, który walczyl o kazda pilke i kilkukrotnie ladnie podawal.

Goscie dopieli swego. 90. minuta i mamy wyrównanie. Mertesacker wybija pilke, która mocno nogami broni Szczesny. Pilka niefortunnie trafia w nogi Flaminiego i odbita laduje w siatce Arsenalu. Mamy remis.

Sedzia doliczyl 4 minuty do drugiej polowy. Nic specjalnego sie w nich jednak nie wydarzylo. Nie mialo prawa byc inaczej, poniewaz juz od drugiej bramki zespól gospodarzy gral na utrzymanie wyniku. Ostatni gwizdek i glowami opuszczonymi wszyscy udaja sie do szatni.

Bramki: Podolski 73′, Giroud 74′ ; Bony 11′, Flamini (samobój) 90′

Sedzia: Lee Probert

Zólte kartki: Bony

Arsenal: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs – Artera, Flamini, Rosicky (79′ Kallstrom), Oxlade-Chamberlain (57′ Podolski), Cazorla – Giroud (89′ Sanogo)

Lawka rezerwowych: Fabianski, Podolski, Sanogo, Jenkinson, Kallstrom, Bellerin, Gnabry

Swansea: Vorm – Rangel, Williams, Chico, Taylor (73′ Davies) – De Guzman, Britton, Shelvey (79′ Hernandez), Routlage, Michu (63′ Dyer) – Bony

Lawka rezerwowych: Amat, Hernandez, Dyer, Canas, Davies, Alvaro, Tremmel