Fantastyczne widowisko na Emirates! Arsenal 1-1 Manchester City (0-1)

mozart Aktualności 174 Komentarze

Fantastyczne widowisko na Emirates Stadium w ramach 32. kolejki Premier League zakonczylo sie podzialem punktów. Spotkanie tak silnych ekip, jakimi niewatpliwie dysponuje Arsenal i Manchester City stalo na bardzo wysokim poziomie i sprawiedliwie skonczylo sie remisem. Jeden punkt zdobyty przez Kanonierów praktycznie skresla ich z wyscigu o puchar Premier League.

Juz na samym poczatku spotkania dogodne okazje na prowadzenie zmarnowali przez kiepskie podania Zabaleta i Nasri. Chwile pózniej pieknym rogalem popisal sie Navas, ale pilka o centymetry minela górny róg bramki polskiego bramkarza. Przez kolejne kilka minut Manchester City staral sie atakiem pozycyjnym ukasic rywala, ale wszystkie akcje The Citizens konczyly sie fiaskiem. Arsenal wygladal jak dziecko we mgle.

W 12. minucie, po pierwszej skladnej akcji gospodarzy, Rosicky po kontakcie z Zabaleta padl w polu karnym, ale Mike Dean nie dal sie nabrac i wskazal na 5. metr. Na kolejne pare minut inicjatywe przejeli Kanonierzy, jednak zadna z akcji nie przyniosla nawet strzalu. W 18. minucie goscie objeli prowadzenie. Pilke do lewej strony rozprowadzil Silva, a na bramke uderzyl Dzeko. Po jego strzale futbolówka odbila sie od slupka i trafila pod nogi Silvy, który juz sie nie pomylil. 0-1.

4 minuty pózniej Flamini akrobatycznym strzalem pokonal Joe Harta, ale arbiter slusznie nie uznal gola, gdyz Francuz byl na pozycji spalonej. W 30 minucie na bramke Szczesnego z dystansu uderzal Nasri, ale golkiper nie popelnil bledu i bez problemu chwycil pilke. Po tej akcji kontratak wyprowadzil Rosicky, ale faulem przerwal go Toure, który otrzymal za to zólta kartke. Chwile pózniej po przewinieniu na Artecie, kapitan gosci – Vincent Kompany równiez zostal ukarany takim samym kartonem.

Arsenal ciagle szukal swojej szansy w dosrodkowaniach Sagny i Podolskiego, ale nic z tego nie wychodzilo. W 41. minucie Rosicky za mocno wypuscil sobie pilke i, chcac ratowac akcje, sfaulowal Clichy’ego. Czech za to przewinienie obejrzal zólty kartonik. 4 minuty pózniej Silva dokonal brutalnego ataku na nogi Artety, za co równiez obejrzal zóltko. Zaden z zespolów nie potrafil juz do konca pierwszej polowy zagrozic bramce rywala i Manchester City do szatni schodzil z zaliczka jednego gola.

Po zmianie stron pierwszy uderzyl Arsenal. W 50. minucie z dystansu szczescia szukal Rosicky, ale jego próba wyladowala daleko od celu. 2 minuty pózniej duzo szczescia mieli gospodarze. Po zamieszaniu w polu karnym Mertesacker byl bliski zdobycia bramki samobójczej. Chwile pózniej z dystansu strzelal Cazorla, ale z problemami obronil Hart. W 53. minucie doszlo do wyrównanania! Dosrodkowanie Podolskiego na bramke zamienil znakomicie ustawiony Flamini! Futbolówka ugrzezla w siatce, a arbiter wskazal na srodek . 1-1!

Minute pózniej swietnym dosrodkowaniem popisal sie Sagna, ale zaden pilkarz nie przecial tego podania. Po godzinie gry wspaniala okazje na gola zmarnowal Podolski, jego plaski strzal fantastycznie wybronil Hart. W 62. minucie po rzucie wolnym wykonywanym przez Nasriego pieknym wolejem strzlal Silva, ale jego uderzenie zablokowal Mertesacker. Minute pózniej z dystansu strzelal Fernandinho, ale jego uderzenie, choc nie zmierzalo do bramki, na rzut rozny wybil golkiper Arsenalu.

Zaraz po tym Kanonierzy za sprawa Flaminiego odpowiedzieli swoja akcja. Jednakze Francuz ku niezadowoleniu kibiców tylko przeniósl pilke nad bramka. W 66. minucie kolejne uderzenie z dystansu, tym razem z niepowodzeniem strzelal Silva. 6 minut pózniej do sytuacji strzeleckiej po rzucie wolnym wykonywanym przez Cazorle doszedl Giroud, ale jego glówka nie zmierzala do siatki. 15 minut przed uplywem regulaminowego czasu gry mialo miejsce kolejne zamieszanie w polu karnym gospodarzy. Na bramke uderzali kolejno Toure i Dzeko, ale zaden z nich nie trafil do siatki.

W 78. minucie z okolo 22 metrów strzelal Giroud, ale ponownie niecelnie. Przez kolejne 10 minut przewazal Arsenal, ale zaden z ataków pozycyjnych nie zostal zakonczony chocby strzalem. W 89. minucie, po indywidualnej akcji Cazorli, Javi Garcia obejrzal zólty kartonik. W 2. minucie doliczonego czasu gry z potezna bombe nad poprzeczka poslal Fernandinho. Do konca meczu, mimo wyraznej przewagi The Gunners, wynik nie ulegl zmianie i spotkanie zakonczylo sie wynikiem 1-1.

Bramki: Flamini 53′; Silva 18′

Sedzia: Mike Dean

Zólte kartki: Rosicky; Toure, Kompany, Silva, Javi Garcia

Arsenal: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Vermaelen, Gibbs – Flamini, Arteta – Cazorla, Rosicky, Podolski(Oxlade-Chamberlain 79′) – Giroud(Sanogo 85′)

Lawka rezerwowych: Fabianski, Bellerin, Jenkinson, Kallstrom, Oxlade-Chamberlain, Gnabry, Sanogo

Manchester City: Hart – Zabaleta, Demichelis, Kompany, Clichy – Fernandinho, Toure – Navas(Milner 64′), Silva, Nasri(Javi Garcia 81′) – Dzeko(Negredo 85′)

Lawka rezerwowych: Pantilimon, Lescott, Kolarov, Milner, Javi Garcia, Negredo, Jovetic