Trzy punkty zostaja na Emirates, Arsenal 3:1 West Ham (1:1)

mozart Aktualności 175 Komentarze

Arsenal wygrywa swój pierwszy od czterech spotkan mecz w Premier League i przynajmniej do jutra wraca na czwarta pozycje w lidze. Po niezbyt przekonujacej pierwszej polowie, w drugiej ogladalismy juz pelna dominacje i spokój Kanonierów. Mecz nie byl szczególnie efektowny, ale wystarczajaco efektywny. Gospodarze wyraznie odrobili lekcje i dobre przygotowali sie od strony taktycznej na dzisiejszy mecz. Zawodnicy West Hamu oprócz jednej bramki nie pokazali nic nadzwyczajnego. Cieszy zgarniecie pelnej puli punktów i czas teraz przygotowac sie na kolejne wazne mecze.

W dzisiejszym meczu Arsenal wystawil jeden z najstarszych skladów w tym sezonie Premier League. Wydawac by sie moglo, ze doswiadczenie pomoze, ale West Ham United jednak nie zamierzal latwo odpuscic tego starcia.

W 15. minucie zólty kartonik obejrzal Maly Mozart. Piec minut pózniej z prawej flanki mielismy dosrodkowanie w pole karne gospodarzy. Carroll skacze niebezpiecznie wysoko, ale zostaje uprzedzony w powietrzu. Rzut rozny, który nie przyniósl zagrozenia.

Kanonierzy starali sie atakowac. Rosicky oddawal strzaly i walczyl w powietrzu, ale albo byl osamotniony w swoich poczynaniach ofensywnych, albo niecelnie uderzal. W 30. minucie Czech znalazl idealnie Girouda pomiedzy stoperami rywala, ale Francuz niesamowicie anemicznie uderzyl na bramke Adriana.

The Gunners wyraznie sie rozkrecili i nacierali. Chwile po akcji Girouda okazje mial Tomas, ale nie opanowal pilki. W 37. minucie Nocerino obejrzal zólta kartke.

Kiedy wydawalo sie, ze jest juz calkiem dobrze, stalo sie cos, czego jeszcze niedawno bysmy sie zupelnie nie spodziewali. Gol dla West Hamu. Zdecydowane wejscie w pole karne Arsenalu ze skrzydla, strzal i obrona Szczesnego. Niestety pilka zawisla w powietrzu i glowa do bramki skierowal ja Jarvis.

W odpowiedzi Podolski wyrównuje przed przerwa. W 44. minucie pilke pod polem karnym rywali przejmuje Cazorla i szybko podaje prostopadle do Podolskiego. Niemiec odwraca sie i majac nadbiegajacego rywala na plecach, uderza skutecznie po dlugim rogu!

Do konca pierwszej polowy wynik nie ulegl zmianie.

W przerwie zaden z trenerów nie zdecydowal sie na zmiany, a na boisku ponownie obejrzelismy styl gry z pierwszej polowy. Nie musielismy jednak dlugo czekac, aby krytykowany nieustannie Giroud dal radosc kibicom na stadionie i przed telewizorami. Dokladne podanie Vermaelena w pole karne i doskonale przyjecie przez napastnika. Ten bez chwili namyslu oddaje strzal i przedziera sie przez nogi bramkarza West Hamu! W 55. minucie mamy 2:1!

Kilka chwil pózniej sedzia podyktowal rzut wolny dla Arsenalu zaraz przed polem karnym gosci. Do wykonania podszedl Lukas Podolski, który oddal bardzo dobry strzal, ale obronil go Adrian. W miedzyczasie dwa zólte kartoniki przyznal arbiter dzisiejszego spotkania. Jedna przypadla Diame, a druga Kallstromowi.

W koncówce spotkania gospodarze delikatnie odpuscili, co starali sie wykorzystac rywale. Ataki kreowane zarówno z prawej i lewej strony jednak nie przyniosly realnego zagrozenia bramce Szczesnego. W 72. minucie z boiska zszedl Rosicky, a jego miejsce zajal Ramsey. Walijczyk chwile pózniej próbowal strzalem z daleka zaskoczyc bramkarza Mlotów, ale pilka poleciala wysoko nad poprzeczka.

Mecz sie troche rozluznil i to wlasnie wtedy padla bramka na 3:1. Dosrodkowanie Girouda w pole karne gosci. Tam glówka do Podolskiego odegral wprowadzony Ramsey i Niemiec podwyzszyl wynik spotkania poteznym strzalem pod poprzeczke! Po tym trafieniu mamy trzy zmiany w ekipie gosci. Vaz Te za strzelca pierwszej bramki w meczu – Jarvisa, J. Cole za Downinga oraz C. Cole za Carrolla.

Zawodnikiem meczu ogloszono Santiago Cazorle, którego miejsce w 88. minucie zajal Jenkinson. Anglik juz przy pierwszym kontakcie z pilka atakowal odwaznie flanka. Podobnego szczescia próbowali swiezy pilkarze WHU, ale brakowalo im wiary w swoich poczynaniach.

Sedzia doliczyl do konca az cztery minuty. W tym czasie obylo sie bez niespodzianek i niesamowitych zagran. Arsene Wenger odetchnal z ulga.

Bramki: Podolski 44′, 78′, Giroud 55′ ; Jarvis 40′

Zólte kartki: Rosicky, Kallstrom ; Nocerino, Diame

Sedzia: Kevin Friend

Arsenal: Szczesny, Sagna, Mertesacker, Koscielny, Vermaelen, Arteta, Kallstrom, Rosicky (72′ Ramsey) , Cazorla (88′ Jenkinson), Podolski, Giroud

Lawka rezerwowych: Oxlade-Chamberlain, Ramsey, Fabianski, Sanogo, Jenkinson, Akpom, Bellerin

West Ham: Adrian, Demel, Tomkins, Reid, Armero, Nocerino, Noble, Jarvis (78′ Vaz Te), Diame, Downing (78′ Joe Cole), Carroll (84′ Carlton Col)

Lawka rezerwowych: McCartney, Vaz Te, Taylor, Jaaskelainen, Carlton Cole, Joe Cole, Johnson