Pewne trzy punkty! Hull City 0-3 Arsenal (0-2)

OnlyAfc Aktualności 82 Komentarze

Po ciekawym spotkaniu i popisie Podolskiego oraz Ramseya, Arsenal pokonal Hull City 3:0 i zmniejszyl swój dystans do Chelsea do pieciu punktów, a do Manchesteru City do jednego oczka.

Spotkanie rozpoczelo sie od bardzo zdecydowanego pressingu ze strony gospodarzy. Najciekawszym momentem w pierwszych dziesieciu minutach bylo „zdmuchniecie” bocznych reklam na boisko, przez co przez kilka minut gra byla wstrzymana.

W 10. minucie Arsenal nie otrzymal rzutu karnego po oczywistym faulu na Ozilu w polu karnym. Sedzia nie zdecydowal sie na uzycie gwizdka i puscil gre.

Cztery minuty pózniej szanse na bramke mialo Hull. Ladne podanie prostopadle otrzymal Jelavic, strzelil z pierwszej pilki, ale swietnie spisal sie Szczesny.

W 17. minucie dobra szanse mial Arsenal. Kanonierzy wyprowadzili kontre, Ramsey zagral troszke za krótko do Podolskiego. Niemiec przyjal jednak dobrze pilke i uderzyl na bramke. Swietnie w tej sytuacji spisal sie Harper i sparowal pilke zmierzajaca do bramki.

W 22. minucie dobra szanse mieli gospodarze. Long dostal swietna prostopadla pilke z glebi pola, ale za dlugo czekal z uderzeniem, przez co naciskany przez Koscielnego uderzyl nad bramka.

W 31. minucie mamy bramke dla Arsenalu. Swietne rozegranie pilki miedzy Ozilem, Cazorla i Ramseyem, po którym Walijczyk wyszedl sam na sam z bramkarzem i strzalem po dlugim rogu zdobyl gola. 1:0 dla Kanonierów.

W 34. minucie Hull moglo szybko odpowiedziec na bramke gosci. Livermore otrzymal pilke przed polem karnym i uderzyl na bramke. Na szczescie dla polskiego bramkarza pilka trafila w slupek.

W doliczonym czasie gry mamy drugiego gola dla Arsenalu. Po przechwycie pilki przez Artete, Kanonierzy wyprowadzili szybka kontre. Ozil zagral do Girouda na prawa strone, ten wrzucil w pole karne do Ramseya, Walijczyk przyjal pilke na klatke piersiowa a nadbiegajacy Podolski wykonczyl cala akcje poteznym uderzeniem lewa noga. Swietna akcja i 2:0.

Do konca pierwszej polowy nic sie nie zmienilo i Kanonierzy schodza na przerwe prowadzac 2:0 po bramkach Ramseya i Podolskiego.

Poczatek pierwszej polowy byl raczej spokojny. Oba zespoly walczyly glównie w srodku pola, nie stwarzajac sobie groznych sytuacji.

Dopiero w 54. minucie zobaczylismy grozna akcje i od razu bramke dla Kanonierów. Cazorla otrzymal dobre podanie od Monreala na lewej stronie pola karnego, wystawil na 11 metr do Ramseya, ten strzelil na bramke, ale jego strzal instynktownie obronil Harper. Przy dobitce Podolskiego nie mial juz wiekszych szans i mamy 3:0.

W 65 minucie moglo byc 4:0. Chester zagral do Harpera, bramkarz Hull zupelnie niepotrzebnie czekal na pilke i te przejal Giroud. Franzuz z ostrego kata próbowal trafic w bramke, niestety trafil w poprzeczke. Wynik nadal bez zmian.

W 78. minucie Arsenal rozegral ladna akcje. Sagra zagral glowa do Oxlade-Chamerlaina, ten wbiegl w pole karne gdzie byl faulowany i stracil pilke. Do futbolówki dobiegl Ramsey i ladnie uderzyl po ziemi, ale wprost w bramkarza.

Kolejne pietnascie minut to spokojne kontrolowanie spotkania przez gosci. Arsenal za wszelka cene chcial utrzymac korzystny wynik i to sie udalo.

Szanse w ostatnich dziesieciu minutach mieli jeszcze Mertesacker oraz Sanogo, ale wynik nie ulegl zmianie i The Gunners wracaja do Londynu z trzema punktami.