Bez stresu, bez emocji. Arsenal – WBA 1:0 (1:0)

Aktualności 96 Komentarze

W ostatnim meczu sezonu na Emirates Stadium Arsenal skromnie pokonal West Bromwich Albion 1:0. Niestety spotkanie nie bylo porywajacym widowiskiem. Grajacy juz o pietruszke Kanonierzy nie wysilali sie na boisku, co nie zmienia faktu, ze nawet wtedy zagrazali bramce przeciwnika. Podopieczni Arsene’a Wengera czesto niepokoili obrone rywali i powinni wygrac zdecydowanie wyzej.

Pierwsza grozna akcje Kanonierzy przeprowadzili w 4. minucie. Po dosrodkowaniu z lewej strony boiska Monreala Giroud zgral pilke klatka piersiowa do Podolskiego, lecz Niemiec nieczysto trafil w futbolówke, a ta poszybowala obok bramki.

Chwile pózniej odpowiedzieli goscie. Pilka dosc przypadkowo trafila do Berahino, który wyszedl sam na sam ze Szczesnym, ale strzal napastnika WBA w ostatniej chwili zablokowal Koscielny.

W 14. minucie padl gol dla Arsenalu. Po rajdzie Özila prawym skrzydlem futbolówka trafila przed pole karne do Cazorli. Strzal Hiszpana zostal zablokowany przez Mulumbu, a pilka wyszla na rzut rozny. Staly fragment gry wykonal Cazorla, i to ze wspanialym skutkiem! Po zagraniu Hiszpana pilka trafila na glowe Girouda, który wpakowal ja do bramki! 1:0 dla The Gunners!

W 25. minucie Cazorla przerzucil pilke nad linia obronców do wchodzacego w pole karne Flaminiego. Francuz chcial zgrac do swojego rodaka ustawionego na szpicy, lecz w ostatniej chwili niebezpieczenstwo zazegnal Foster.

W 34. minucie Kanonierzy przeprowadzili kapitalna akcje. Özil poslal genialne podanie do Podolskiego, który zacentrowal na 11 metr do Cazorli. Hiszpan uderzyl z pierwszej pilki, ale wysmienitym refleksem popisal sie Foster, który uratowal swój zespól przed strata kolejnego gola.

Do konca pierwszej polowy nie wydarzylo sie juz nic godnego uwagi.

W drugiej polowie tempo gry wyraznie siadlo. Kanonierzy oszczedzali sie na final Pucharu Anglii, a goscie nie za bardzo potrafili sforsowac defensywe Arsenalu.

W 72. minucie Berahino obsluzyl swietnym prostopadlym podaniem Amalfitano, który znalazl sie sam na sam ze Szczesnym, ale polski golkiper w pore wyszedl z bramki i zazegnal niebezpieczenstwo.

W odpowiedzi Giroud zgral pilke glowa do Özila, który stanal oko w oko z Fosterem, ale uderzyl koszmarnie i pilka poszybowala dobrych kilka metrów obok bramki.

W 76. minucie powinno byc 2:0 dla Arsenalu! Özil zacentrowal w pole karne, pilka odbijala sie niczym bilardowa kula od nóg obronców WBA, po czym trafila do Podolskiego. Niemiec huknal bez namyslu, ale trafil tylko w slupek!

W 86. minucie bliski pokonania Szczesnego byl Dawson. Obronca WBA strzelil glowa po dosrodkowaniu z rzutu roznego Dorransa, ale futbolówka przeszla nad poprzeczka. W odpowiedzi gola z glówki mógl strzelic Källström, ale Szwed nieczysto trafil w pilke.

Ostatecznie po niezlej pierwszej polowie i o wiele gorszej drugiej, Arsenal skromnie pokonal The Baggies i udanie pozegnal sie z wlasna publicznoscia.

Arsenal 1:0 WBA

Bramka: Giroud 14’

Zólte kartki: Monreal, Giroud – Brunt, Dorrans

Sedzia: Mike Jones

Arsenal: Szczesny – Sagna, Mertesacker, Koscielny, Monreal (80’ Vermaelen) – Flamini, Arteta (63’ Källström) – Cazorla (70’ Rosicky), Özil, Podolski, Giroud.

Lawka rezerwowych: Fabianski, Jenkinson, Vermaelen, Källström, Rosicky, Diaby, Sanogo.

West Bromwich Albion: Foster – Dawson, Lugano, Olsson, Brunt – Amalfitano (80’ Anichebe), Mulumbu (85’ Vydra), Morrison, Dorrans – Sessegnon – Berahino.

Lawka rezerwowych: Myhill, Anichebe, O’Neil, Sinclair, Vydra, McAuley, Yacob.