3 punkty na koniec sezonu, Norwich 0:2 Arsenal (0:0)

OnlyAfc Aktualności 132 Komentarze

Zwyciestwem konczy sezon 2013/14 Arsenal. W ostatniej kolejce Kanonierzy pokonuja Norwich City 2:0. Bramki zdobyli Ramsey i Jenkinson.

Mecz rozpoczal sie od spokojnego rozgrywania pilki, glównie w srodku pola.

Przez pierwsze 20 minut gospodarze byli bardziej aktywni i w 18 minucie zagrozili bramce Kanonierów. Na strzal z 20 metrów zdecydowal sie Redmond, ale Fabianski bardzo dobrze obronil ten strzal.

W 27 minucie Arsenal mial bardzo dobra szanse na zdobycie bramki. Giroud wszedl w pole karne, ladnie odegral pieta do wbiegajacego Podolskiego, ten na pelnej szybkosci oddal strzal, ale trafil wprost w bramkarza. Nadal mamy remis.

Trzy minuty pózniej swietna akcja Podolskiego i Girouda. Ladne rozegranie na „scianke” i francuz wyszedl sam na sam z Ruddym. Bramkarz Norwich spisal sie poraz kolejny swietnie i wybronil strzal napastnika The Gunners.

W 38 minucie przed szansa stanal znów Giroud. Francuz otrzymal podanie od Rosickiego, przyjal pilke na linii pola karnego, obrócil sie i uderzyl po dlugim rogu. Znów w tym przypadku swietnie spisal sie Ruddy i sparowal pilke lecaca wprost do bramki.

Sedzia doliczyl do pierwszej polowy jeszcze minute, ale wynik nie ulegl zmianie i do przerwy mamy remis 0:0

Fantastyczny start drugiej polowy zaliczyl Arsenal. W 52 minucie Giroud otrzymal podanie od Artety, nie majac mozliwosci oddania strzalu zagral górna pilke wszerz pola karnego do Ramseya, Walijczyk nie zastanawial sie ani chwili i z pierwszej pilki uderzyl w samo okienko bramki Ruddego. Fenomenalny gol i mamy 1:0 dla Kanonierów.

Minelo 5 minut i mamy juz 2:0. Ladnie na lewa strone zagral Ozil, tam w pole karne wbiegl Gibbs, zagral do srodka, pilka po drodze trafila jeszcze do Podolskiego, ale to Carl Jenkinson znalazl sie idealnie w polu karnym i spokojnym strzalem pokonal bramkarza. 2:0 dla Arsenalu.

W 74 minucie na boisku pojawil sie Abou Diaby, który wraca po 13 miesiecznej przerwie, spowodowanej kontuzja, juz nawet nie do konca wiadomo kontuzja czego, ale to mniej wazne, wraz z Diabym na boisku pojawil sie Sanogo. Z boiska zeszli Rosicky i Giroud.

W 78 minucie przed szansa na bramke stanal wprowadzony w drugiej polowie na boisko Loza, ale jego strzal dobrze wybronil Fabianski.

5 minut pózniej przed szansa stanal Snodgrass, wypuszczony w uliczke przez Redmonda, ale znów na posterunku byl Fabianski. Polak rozgrywa dzis dobre zawody i juz kilkakrotnie wyszedl dzis obronna reka w ciezkich sytuacjach.

W doliczony czasie gry szanse na gola mial jeszcze Johnson, ale Fabianski nie mial zamiaru dzis puscic gola.

Chwile pózniej sedzia zagwizdal poraz ostatni i Arsenal konczy sezon z 79 punktami na koncie.

Mistrzem Anglii zostal Manchester City, który pokonal 2:0 West Ham. Liverpool mimo dzielnej postawy i wygranej 2:1 z Newcastle, konczy lige na drugiej pozycji.

Z ligi spadaja Norwich, Fulham i Cardiff.