Arsenal Ladies 3-0 Chelsea Ladies

maciejnik Aktualności 1 Komentarz

Arsenal Ladies przerwaly zwycieska passe Chelsea pokonujac The Blues 3-0 w ramach Continental Cup na Meadow Park w niedziele.

Dwa gole Kelly Smith i piekny wolej Shinobu Ohno w drugiej polowie daly Kanonierkom juz drugie zwyciestwo w Grupie Pierwszej turnieju zmniejszajac tym samym przewage dotychczasowych liderek – Chelsea do 3 punktów. Drugie miejsce w grupie zajmuje Reading FC Women.

Jedyna nieobecna w druzynie, która pokonala Liverpool 1-0 w ramach Women’s Super League w zeszlym tygodniu byla Emma Mitchel, poniewaz trener John Bayer postawil na bardziej pewne zawodniczki, aby kontynuowac serie zwyciestw zespolu.

Przed rozpoczeciem meczu, Arsenal Ladies zajmowaly trzecie miejsce w grupie pierwszej Continental Cup majac na koncie trzy punkty i zalezalo im bardzo aby zrekompensowac przegrany 2-0 mecz z Reading rozegrany w maju.

Chelsea zajmowala pierwsze miejsce w grupie z 9 punktami na koncie wygrywajac wszystkie swoje mecze i strzelajac 11 bramek.

Pierwsza polowa

Druzyna Arsenal Ladies zaliczyla bardzo udany start meczu, kiedy w pierwszej minucie meczu po dosrodkowaniu z rzutu wolnego Ohno oddala strzal wolejem, który jednak zostal zablokowany przez Marie Hourihan. Kilka minut pózniej Smith opanowala odbita pilke i oddala niezwykle mocny strzal zmuszajac Hourihan do skutecznej parady. Dopiero po 14 minutach pilkarki Chelsea zdolaly stworzyc zagrozenie pod bramka Emmy Byrne, ale glówka Gilly Flaherty przeleciala daleko od bramki. Po kilku ciezkich wymianach podan i odbiorach, Chelsea obudzila sie w 38 minucie meczu, kiedy Ji So Yun poteznie strzelila z 20 metrów, lecz Byrne zdolala zbic strzal na poprzeczke. Cztery minuty pózniej Rachel Williams sprezentowala Arsenalowi rzut karny, który na bramke zamienila Kelly Smith.

Druga polowa

Arsenal Ladies doskonale weszly w druga polowe meczu, kiedy w 46 minucie Danielle Carter zmusila do parady bramkarskiej Hourhan strzelajac z 10 metrów. Po pressingu ze strony gospodarzy, Smith wygrala walke o pilke w polu karnym i w 74 minucie podala do Ohno, która strzalem z woleja umiescila pilke w górnym rogu bramki. Smith przypieczetowala zwyciestwo zdobywajac bramke bezposrednio z rzutu roznego na osiem minut przed koncem meczu.

Aktualnie Chelsea prowadzi w grupie majac 9 punktów. Na drugim miejscu znajduje sie Reading FC Women z 7 punktami. Arsenal Ladies plasuje sie na trzeciej pozycji z 6 punktami, majac jeden zalegly mecz.

Arsenal Ladies po raz pierwszy wystapily w nowych strojach przygotowanych przez firme PUMA.