Skromne zwyciestwo na Meadow Park, Boreham Wood 0:2 Arsenal FC (0:0)

Yaw Aktualności 9 Komentarze

Arsenal w pierwszym przedsezonowym spotkaniu pokonal duzo slabszego rywala – Boreham Wood, 0:2. Mecz nie obfitowal zarówno w bramki, jak i w sytuacje do zdobycia ich. Kibice zgromadzeni na trybunach pierwszy raz mogli ogladac swoich idoli w nowych strojach od Pumy.

Kanonierzy juz w dziewiatej minucie po akcji Jona Torala, Yaya Sanogo mógl umiescic pilke w siatce, ale jego strzal obronil bramkarz gospodarzy – James Russell. Pilkarze Boreham w pierwszej polowie byli dobrze dysponowani, nie dajac podopiecznym Arsene’a Wengera miejsca na swobodne rozegranie akcji. Kibice gosci dlugo czekali na kolejna szanse do zdobycia bramki, ale ani Aaron Ramsey, ani Yaya Sanogo nie potrafili pokonac bramkarza gospodarzy. Pierwsza polowa zakonczyla sie bezbramkowym remisem, po bezbarwnej grze obu druzyn.

Arsene Wenger do walki w drugiej polowie wystawil inna jedenastke, w której znalezli sie miedzy innymi Kieran Gibbs, Tomas Rosicky oraz powracajacy po kontuzji Abou Diaby. Ten ostatni tuz po przerwie próbowal pokonac bramkarza, ale i jemu nie udala sie ta sztuka. Strzal Francuza zostal przeniesiony nad poprzeczke przez golkipera gospodarzy, który wydawal sie nie do pokonania tego dnia.

Przelom nastapil w 68. minucie, kiedy Tomas Rosicky sprytnie, zewnetrzna czescia stopy poslal pilke w kierunku Kristoffera Olssona. Wbiegajacy w pole mlody pomocnik pewnie przelobowal bramkarza rywali. Wynik spotkania w 86. minucie ustalil Benik Afobe, który pewnie wykorzystal rzut karny podyktowany po faulu na szarzujacym Chubie Akpomie.

Wynik spotkania do konca nie ulegl zmianie. Skromne zwyciestwo Arsenalu nad nizej notowanym rywalem.

Boreham Wood 0:2 Arsenal FC

Sklad Arsenalu: Szczesny(46′ Martinez); Jenkinson(46′ Bellerin), Ajayi(46′ Miquel), Hayden(46′ Pleguezuelo), Monreal(46′ Gibbs); Ramsey(46′ Flamini), Coquelin(46′ Diaby), Zelalem(46′ Rosicky); Willock(46′ Olsson), Toral(46′ Afobe), Sanogo(46′ Akpom)