Przegrana w Nowym Jorku, New York Red Bull – Arsenal 1:0 (1:0)

OnlyAfc Aktualności 205 Komentarze

Po ciekawej pierwszej polowie i troszke nudniejszej drugiej, Arsenal przegral z New York Red Bull 1:0. Decydujaca o losach spotkania bramke zdobyl Bradley Wright-Phillips, syn Iana Wrighta, jednego z najlepszych strzelców w historii Kanonierów.

Spotkanie rozpoczelo sie od spokojnego rozgrywania pilki przez Kanonierów, ale to gospodarze za sprawa Henry’ego stworzyli sobie dogodna sytuacje jako pierwsi.

W 10. minucie NYRB wyszli z szybka kontra, Henry dostal ladna pilke i wyszedl sam na sam ze Szczesnym, uderzyl w swoim stylu po dlugim slupku, ale Polak swietnie sparowal to uderzenie.

Na odpowiedz Arsenalu nie trzeba bylo dlugo czekac, dwie minuty pózniej z dystansu uderzyl Cazorla, ale jego strzal minimalnie minal slupek.

Chwile pózniej znów bardzo dobra sytuacje stworzyli sobie gospodarze. Henry zagral w uliczke do Wright-Phillipsa, ten uderzyl bardzo dobrze, ale minimalnie niecelnie. Swietny fragment w wykonaniu obu zespolów.

W 25. minucie przed szansa stanal Wright-Phillips, wpadl on w pole karne wyprzedzajac Haydena i zagral wzdluz linii piatego metra, na szczescie dla Kanonierów, na posterunku byl Monreal i wybil pilke zmierzajaca do Sama.

W 33. minucie mamy 1:0 dla New York. Henry dosrodkowal z rzutu roznego, Cahill stracil pilke wprost do Wright-Phillipsa, a ten niepilnowany skierowal pilke do bramki. 1:0.

W 38. minucie Arsenal przeprowadzil swietna akcje, Cazorla zagral do Wilshere’a, ten na klepke z Zelalemem, po czym Anglik wyszedl sam na sam z Roblesem. Bramkarz gospodarzy wyszedl obronna reka z tej sytuacji i ladnie sparowal pilke przy tym strzale.

Dwie minuty pózniej znów grozna sytuacja pod bramka NYRB. Po dosrodkowaniu Cazorli z rzutu wolnego, pilke wybijal Cahill, zrobil to na tyle niefortunnie, ze ta wyladowala na 16. metrze wprost na noge Wilshere’a. Anglik uderzyl na bramke, ale jego strzal sparowal glowa Cahill.

Do konca tej czesci gry nic sie juz nie zmienilo i Arsenal schodzi na przerwe z jednobramkowa strata.

Na poczatku drugiej polowy Arsene Wenger przeprowadzil az siedem zmian, na boisku pojawili sie miedzy innymi: Martinez, Diaby i Flamini.

To wlasnie Diaby zdobyl gola w 55. minucie, niestety sedzia dopatrzyl sie w tej sytuacji spalonego i gola nie zaliczyl.

W 67. minucie po dosrodkowaniu z lewej strony, ladnie na bramke uderzyl Akpan. Co prawda pilka nie zmierzala do siatki, mimo to Martinez interweniowal i sparowal ja na rzut rozny.

W 77. minucie ladna akcje prawa strona przeprowadzil Duvall, zszedl na lewa noge i uderzyl na bramke. Jego strzal zostal zablokowany przez Miquela i pilka wyszla na rzut rozny. Chwile pózniej Duvall opuscil boisko, zastapil go Kimura.

Dwie minuty pózniej szanse mieli Kanonierzy, Akpom dostal swietne podanie na wolne pole, wyszedl sam na sam z Roblesem i przegral pojedynek z bramkarzem. Arsenal nadal przegrywa róznica jednej bramki.

W 80. minucie przed szansa stanal wprowadzony w drugiej polowie Luyindula, po ladnej wrzutce z lewej strony, byly gracz PSG i Lyonu uderzyl ladnie glowa na bramke, pilka jednak nie wpadla do bramki i przeleciala bardzo blisko poprzeczki.

Do konca spotkania wynik nie ulegl juz zmianie, Arsenal przegral 1:0 po bramce Bradleya Wright-Phillipsa.