Niesamowity Sanogo, Arsenal gromi Benfice 5:1!

Yaw Aktualności 16 Komentarze

Arsenal gromi Benfice 5:1 w swoim pierwszym meczu podczas Emirates Cup! Bohaterem meczu zostal Yaya Sanogo – zdobywca czterech bramek dla Kanonierów. Jednego gola dolozyl Joel Campbell, a honorowa bramke dla gosci zdobyl Gaitan. W tym spotkaniu swój debiut zaliczyl Alexis Sanchez oraz Calum Chambers. Arsenal rozegra swój drugi mecz tegorocznego Emirates Cup z AS Monaco. Poczatek spotkania o 17:20.

Przez pierwsze 20 minut obie druzyny graly bardzo nieskutecznie. Gracz Benfici – poslal pilke wprost na poprzeczke strzalem zza pola karnego. Podopieczni Arsene’a Wengera równiez nie potrafili umiescic futbolówki w siatce – Joel Campbell w 15 minucie mial znakomita sytuacje do zdobycia bramki, ale pilka po strzale z powietrza wyleciala poza linie koncowa. Minute pózniej swojej okazji nie wykorzystal takze Yaya Sanogo.

W 25 minucie nastapil przelom. Po rajdzie prawa strona Aarona Ramseya bramke zdobyl Yaya Sanogo. Francuz swojego pierwszego gola w barwach Arsenalu zdobyl w dosc ekwilibrystyczny sposób po strzale pieta.

Kibice zgromadzeni na trybunach na kolejna bramke musieli czekac 15 minut, kiedy to po dosrodkowaniu Bellerina futbolówke w siatce strzalem z powietrza umiescil Joel Campbell. Dla Reprezentanta Kostaryki równiez byla to pierwsza bramka w barwach The Gunners.

Piec minut pózniej swoja druga bramke zdobywa Yaya Sanogo. Francuz wykonczyl akcje po podaniu Joela Campbella, który wczesniej otrzymal znakomite podanie od Aarona Ramseya.

Jak sie okazalo, kibice nie musieli czekac na kolejna bramke do rozpoczecia drugiej polowy. Chwile po zdobyciu swojej drugiej bramki, Yaya Sanogo doklada trzecia, lobujac bramkarza gosci. Asyste przy tym golu zaliczyl Kieran Gibbs, który dosrodkowal pilke z lewej strony boiska.

W trakcie przerwy Arsene Wenger dokonal jedna zmiane – na boisku zameldowal sie Santi Cazorla, który zmienil bezproduktywnego Alexa Oxlade-Chamberlaina.

Tuz po przerwie, w 49 minucie, swoja czwarta bramke zdobywa Yaya Sanogo, który juz do pustej bramki dobil strzal Aarona Ramseya. 5:0

10 minut po piatej bramce Arsene Wenger zdecydowal sie dokonac kolejne trzy zmiany. Boisko opuscili Ramsey, Flamini oraz Rosicky, których zastapili Coquelin, Arteta oraz Wilshere.

W 61 minucie gosciom udalo sie zdobyc honorowa bramke. Po wrzuceniu pilki z autu w pole karne, gola dla Benfici zdobyl niepilnowany Gaitan, który po strzale glowa umiescil pilke w siatce.

W 73 minucie plac gry opuscili Yaya Sanogo, Joel Campbell oraz Nacho Monreal. W ich miejsce pojawili sie Alexis Sanchez, Chuba Akpom oraz Ignasi Miquel.

Wynik spotkania nie ulegl juz zmianie, Arsenal gromi Benfice az 5:1!

Sklad Arsenalu: Arsenal: Martinez, Bellerin, Chambers, Monreal(73′ Miquel), Gibbs, Flamini(59′ Coquelin), Ramsey(59′ Wilshere), Rosicky(59′ Arteta), Chamberlain(45′ Cazorla), Campbell(73′ Akpom), Sanogo(73′ Sanchez)

Rezerwowi: Szczesny, Debuchy, Koscielny, Giroud.

Benfica: Artur, M. Pereira, Cesar, Sidnei, Eliseu(18′ Benito), Salvio(56′ Bebe), Talisca(56′ Almeida), Amorim(85′ Cancelo), John(58′ Candeias), Gaitan(85′ Teixeira), Lima(85′ Derley)

Rezerwowi: Lopes, Jara, Luis Felipe