Pierwsze zwyciestwo w sezonie! Arsenal 2:1 Crystal Palace (1:1)

Aktualności 12 Komentarze

Za nami pierwsze spotkanie Kanonierów w tym sezonie. Podopieczni Arsen’a Wengera zmierzyli sie na The Emirates z Crystal Palace i odniesli sukces wygrywajac 2-1. Nie obylo sie bez nerwów, jednak fani Arsenalu sa doskonale przyzwyczajeni do stresujaych spotkan i nerwowych koncówek.

Mecz od samego poczatku byl pod kontrola Arsenalu. Spokojne budowanie akcji nie przynosilo jednak wielu groznych sytuacji czy strzalów. Jednym z glównych konstruktorów tych niewielu akcji, które udalo sie stworzyc, byl Alexis Sanchez.

To on w 7 minucie po dryblingu zagral pilke do Wilshere’a, który odegral ja do Ramseya. Ten jednak odbil sie od obroncy i akcja zakonczyla sie niepowodzeniem. Interwencja obroncy byla dosc sporna i niektórzy domagali sie od arbitra rzutu karnego.

Równiez Sanchez rozpoczal kolejna grozna akcje, kiedy w 29 minucie odegral pilke do Wilshere’a. Anglik zakonczyl akcje strzalem z 20 metrów lecz bramkarz obronil strzal mimo drobnych problemów.

W 34 minucie serca wszystkich fanów Arsenalu stanely w miejscu. Szczesny zostal zmuszony do wyjscia przed pole karne i wybicia pilki. Kopnal ja jednak niefortunnie i trafila ona pod nogi Chamakha. Ten oddal strzal lecz Koscielny przyjal pilke na siebie broniac tym samym Kanonierów przed strata bramki. Nastepnie Francuz zapobiegl dobitce rywala wykonujac perfekcyjny wslizg.

W 35 minucie do wykonania rzutu roznego, który byl nastepstwem nerwowej akcji opisywanej wyzej, stanal Puncheon. Poslal pilke w pole karne do Hangelanda, który swietnie uwolnil sie od krycia i wpakowal pilke do siatki. Crystal Palace wychodzi na prowadzenie oddajac swój pierwszy strzal w spotkaniu.

W pierwszej minucie doliczonego czasu pierwszej polowy Arsenal zdolal odpowiedziec na bramke rywala. Wrzutke Alexisa Sancheza wykorzystal, skladajac sie niesamowicie do strzalu, Laurent Koscileny pakujac pilke do bramki tuz kolo slupka. Jest 1-1.

Druga polowa byla jeszcze, o ile to mozliwe, nudniejsza od pierwszej. Kanonierzy ciagle mieli miazdzaca przewage, jednak nie umieli jej wykorzystac. Akcje byly malo spójne i pozbawione tempa.

W 89 minucie druga zólta, a w konsekwencji czerwona kartke, zobaczyl Puncheon.

W pierwszej minucie doliczonego czasu gry Arsenal wyszedl na prowadzenie. Po dosrodkowaniu Koscielny zgral pilke do Giroud. Ten odegral ja do Debuchy’ego, który oddal strzal. Pilka odbila sie od bramkarza i spadla pod nogi Aarona Ramseya. Ten bez problemu skierowal ja prosto w swiatlo bramki. Jest 2-1 i Arsenal wychodzi zwyciesko tej batalii w Pólnocnym Londynie.