Roller coaster na Emirates Stadium; Remis po fascynujacym meczu, Arsenal 2-2 Manchester City (0-1)

Adasko Aktualności 159 Komentarze

Trzeci z rzedu remis Arsenalu w kolejnym meczu ligowym. Po niezwykle ciekawym spotkaniu na Emirates Stadium, oba zespoly podzielily sie punktami. Wydaje sie, ze podzial punktów jest najbardziej sprawiedliwym wynikiem, patrzac na przebieg spotkania.

Poczatek meczu rozpoczal sie od bardzo szybkiego tempa obydwu druzyn – zawodnicy zarówno Arsenalu, jak i Manchesteru City w bardzo szybki sposób przemieszczali sie z gry obronnej do ataku, jednak akcje konczyly sie najczesciej przed polem karnym.

Pierwsza dogodna sytuacje bramkowa wypracowali Kanonierzy. W 7 minucie Alexis Sanchez próbowal zaskoczyc Joe Harta strzalem z dystansu, jednak bramkarz The Citizens byl na posterunku.

Minute pózniej w pole karne dosrodkowywal Jack Wilshere, gdzie na spalonym znajdowal sie Aaron Ramsey, jednak zza jego pleców uwolnil sie Alexis Sanchez, który nie byl na ofsajdzie, zmuszajac Joe Harta do efektownego piastkowania pilki.

W 10 minucie bardzo ladnym rajdem popisal sie Sergio Aguero, który z latwoscia ogral trzech zawodników Arsenalu, ale jego podanie zostalo wylapane przez Wojciecha Szczesnego. Chwile pózniej The Gunners przeprowadzili kontratak, ale Welbeck uderzyl obok bramki.

W 12 minucie Arsenal mial 100% okazje. Fatalnym zagraniem popisal sie David Silva, dzieki czemu Danny Welbeck znalazl sie w sytuacji sam na sam z z bramkarzem Manchesteru City, jednak po pieknej podcince Anglika pilka trafila tylko w slupek, a nastepnie w koszyczek bramkarza reprezentacji Anglii.

Po kwadransie gry kolejna grozna sytuacje stworzyli Kanonierzy. Po szybkiej wymianie pilki, Aaron Ramsey oddal strzal z dystansu, jednak wprost w bramkarza druzyny z Etihad Stadium.

W 26 minucie ladna kombinacyjna akcja popisali sie Aguero z Milnerem, po czym ten drugi uderzyl z dystansu minimalnie nad bramka Kanonierów.

Dwie minuty pózniej goscie wyszli na prowadzenie. Po ladnej kontrze zawodników The Citizens. Jesus Navas idealnie dogral do Sergio Aguero, blad popelnil Mathieu Flamini, który skupil sie na pilce, a Argentynczyk nie dal szans dla Wojtka Szczesnego.

W 32 minucie kopia akcji bramkowej Manchesteru City. Navas odegral do Zabalety, ten wystawil pilke ponownie dla Aguero, ale tym razem Wojciech Szczesny popisal sie kapitalna interwencja.

Do konca pierwszej polowy nie wydarzyla sie juz zadna grozniejsza sytuacja i ostatecznie na przerwe Kanonierzy schodzili przegrywajac z Manchesterem City 0-1.

Do pierwszej groznej sytuacji w drugiej polowie doszlo w 48 minucie. Alexis Sanchez bardzo dobrze zagral po ziemi wzdluz bramki do Danny’ego Welbecka, jednak w ostatniej chwili Vincent Kompany wybil pilke.

10 minut po rozpoczeciu drugiej czesci gry, David Silva uderzyl pilke z dystansu, jednak nad bramka Arsenalu.

W 59 minucie w dogodnej sytuacji znalazl sie byly zawodnik Arsenalu – – Gael Clichy, jednak jego lob wyladowal minimalnie obok bramki.

W 63 minucie Arsenal doprowadzil do wyrównania. Fantastyczna akcja srodkiem pola, Wilshere uwolnil sie spod opieki obronców, z latwoscia minal Gaela Clichy’ego i fenomenalna podcinka wykonczyl akcje, nie dajac zadnych szans dla Joe Harta.

Chwile po wznowieniu gry Manchester City doszedl pod bramke Kanonierów, jednak strzal z dystansu Davida Silvy pewnie wybronil Wojciech Szczesny.

W 66 minucie The Gunners po raz kolejny wyprowadzili dobra akcje srodkiem pola. Z prawej strony dobrze podlaczyl sie Mathieu Debuchy, jednak jego strzal przelecial obok bramki.

Dokladnie 8 minut pózniej Arsenal wyszedl na prowadzenie. Jack Wilshere ladnie podal glówka pilke do Sancheza, a ten przepieknym uderzeniem z woleja dal prowadzenie dla Kanonierów.

Na 13 minut przed koncem spotkania po raz kolejny Wilshere popisal sie swietnym podaniem, tym razem do Ramseya, ale ten nie siegnal pilki.

W 80 minucie bardzo groznie wygladajacej kontuzji doznal Mathieu Debuchy. Francuz opuscil boisko na noszach, a zastapil go Calum Chambers.

Trzy minuty pózniej The Citizens doprowadzili do wyrównania. Zespól gosci wywalczyl rzut rozny, gdzie w wyniku braku komunikacji, zupelnie niekryty Martin Demichelis dal wyrównanie.

W 88 minucie Kolarov oddal mocny strzal ze skraju pola karnego, jednak na cale szczescie trafil tylko w slupek.

W doliczonym czasie gry Edin Dzeko fenomenalnie przerzucil pilke nad Szczesnym, ale pilka po raz kolejny trafila w slupek. Chwile pózniej po raz kolejny Edin Dzeko znalazl sie oko w oko z Bosniakiem, jednak Polak popisal sie kapitalna interwencja ratujac jeden punkt dla Kanonierów.

Ostatecznie po fantastycznym meczu, Arsenal zremisowal z Manchesterem City 2-2.

Arsenal – Manchester City 2-2 (0-1)

Bramki: Jack Wilshere 63, Alexis Sanchez 74 – Sergio Aguero 28, Martin Demichelis 83

Sklady:

Arsenal: Szczesny, Debuchy (81, Chambers), Mertesacker, Koscielny, Monreal, Flamini (90, Arteta), Wilshere, Ramsey, Alexis, Ozil, Welbeck (88, Oxlade Chamberlain)

Rezerwowi: Ospina, Chambers, Gibbs, Arteta, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Podolski

Manchester City: Hart, Zabaleta, Kompany, Demichelis, Clichy, Fernandinho (77, Kolarov), Lampard (46, Nasri), Navas, Silva, Milner, Aguero (67, Dzeko)

Rezerwowi: Caballero, Kolarov, Sagna, Mangala, Nasri, Sinclair, Dzeko

Zólte kartki: Flamini, Monreal, Sanchez – Lampard, Zabaleta, Fernadinho, Aguero