Kanonierzy odpadaja z Capital One Cup. Arsenal – Southampton 1:2(1:2)

Adasko Aktualności 125 Komentarze

Arsenal zainaugurowal dzisiaj wystepy w rozgrywkach Capital One Cup. Niestety, Kanonierzy równiez dzisiaj pozegnali sie z tymi rozgrywkami. Tym samym Arsene Wenger po raz kolejny nie zdobedzie tego trofeum. Przypomnijmy, ze menedzer Kanonierów nie wygral jeszcze Pucharu Ligi Angielskiej. Po dosyc wyrównanym spotkaniu, The Gunners przegrali z Southampton 2:1 i to goscie dzisiejszego meczu beda grali w dalszej fazie rozgrywek Capital One Cup.

Pierwsze minuty spotkania to ataki obydwu druzyn, które konczyly sie najczesciej przed szesnastka Arsenalu i Southamptonu.

W 10 minucie spotkania moglismy obejrzec pierwsza dogodna sytuacje. Dobra okazje do strzelenia bramki mieli goscie. Tadic popisal sie fenomenalnym podaniem do Davisa, ten stanal oko w oko z Ospina, ale Kolumbijczyk popisal sie kapitalna interwencja.

Niewykorzystane sytuacje lubia sie mscic, o czym przekonala sie druzyna gosci. 3 minuty pózniej Arsenal wyszedl na prowadzenie. Z rzutu wolnego pieknie uderzyl Alexis Sanchez, a bramkarz Southamptonu jedyne, co mógl zrobic w tej sytuacji, to odprowadzic pilke wzrokiem.

Fani Kanonierów cieszyli sie z prowadzenia tylko kilka minut. W 20 minucie spotkania Tomas Rosicky w niegroznej sytuacji sfaulowal Sadio Mane, a arbiter bez wahania wskazal na 11 metr. Do pilki podszedl Dusan Tadic, który strzalem w srodek bramki nie dal szans dla debiutujacego w dzisiejszym spotkaniu Davida Ospiny.

W 22 minucie po raz kolejny szanse na strzelenie bramki mial Southampton. Blad popelnil Hector Bellerin, w dogodnej sytuacji znalazl sie Saido Mane, jednak Hiszpan zdolal naprawic swój blad i zapobiec stracie bramki.

Na kolejna dogodna okazje musielismy czekac do 40 minuty. Jak sie okazalo byla to okazja, po której padla bramka. Goscie mieli rzut rozny, po którym pilka zostala wybita przed pole karne, gdzie znajdowal sie Nathaniel Clyne, który zdecydowal sie na strzal z ok. 30 metrów, po czym pilka wpadla pod poprzeczke, zaskakujac Davida Ospine.

Juz minute pózniej moglo byc 2-2. Po wysmienitym podaniu Jacka Wilshere’a, w sytuacji sam na sam znalazl sie Lukas Podolski, jednak strzal reprezentanta Niemiec wyczul Fraser Forster wybijajac pilke na rzut rozny.

W 45 minucie Kanonierzy mieli okazje na wyrównanie, kiedy po wycofaniu pilki przez Alexisa Sancheza, przed pole karne, na strzal z dystansu zdecydowal sie Jack Wilshere, jednak jego próba okazala sie zbyt slaba i pilka bez problemu wyladowala w rekach Forstera.

Do przerwy Arsenal przegrywal z Southampton 2-1.

W pierwszych minutach drugiej polowy widac bylo, ze to dla Arsenalu bardziej zalezy na strzeleniu bramki, jednak z tych checi nic nie wyniklo.

5 minut po wznowieniu drugiej czesci gry swoja szanse stworzyli zawodnicy Southamptonu. Pilke w pole karne dosrodkowal Targett, z futbolówka minal sie jeden z obronców The Gunners, Tadic zgral pilke do Davisa, jednak jego strzal okazal sie zbyt slaby i Ospina nie mial problemów z jego obronieniem.

Na kolejna okazje bramkowa zawodnicy kazali czekac nam do 63 minuty. Southampton wywalczyl rzut wolny w okolicach 20-25 metrów, do pilki podszedl Dusan Tadic, jednak jego mocny strzal w ladnym stylu wybronil David Ospina.

W 69 minucie powinno byc 2:2. Hecotr Bellerin podal idealna pilke do Alexisa Sancheza, jednak ten naciskany przez obronce Southamptonu oddal strzal z 6 metrów wprost w Frasera Forstera.

Minute pózniej po raz kolejny w tym meczu, swoja sytuacje bramkowa mial Sadio Mane, jednak jego strzal przelecial obok bramki.

W 75 miuncie swoich sil próbowal Isaac Hayden. Anglik oddal strzal z okolo 25 metrów, jednak pilka przeleciala kilka metrów obok bramki.

W 86 minucie goscie powinni ustalic wynik tego spotkania, ale tego nie zrobili. Po dosrodkowaniu Davisa z rzutu roznego, pilke minimalnie nad poprzeczka uderzyl Pelle.

W doliczonym czasie gry kolejna sytuacje mieli goscie. Long popisal sie ladnym dosrodkowaniem do niekrytego Tadicia, jednak ten minal sie z pilka i tym samym nie strzelil trzeciej bramki w tym meczu dla Southampton.

Wynik nie ulegl juz zmianie. Arsenal odpada z Capital One Cup juz w III rundzie, przegrywajac z Southampton 2:1.

Arsenal – Southampton 1:2 (1:2)

Bramki: Alexis Sanchez (13′) – Dusan Tadic (20′), Nathaniel Clyne (40′)

Sklady:

Arsenal: Ospina, Bellerin (86. Akpom), Chambers, Hayden, Coquelin, Rosicky, Diaby (67. Cazorla), Wilshere, Alexis, Campbell (72. Oxlade-Chamberlain), Podolski

Rezerwowi: Martinez, Ajayi, Gibbs, Mertesacker, Oxlade-Chamberlain, Cazorla, Akpom

Southampton: Forster, Clyne, Fonte, Gardos, Targett (86. Bertrand), Wanyama, Schneiderlin, S. Davis, Tadic, Mané (71. Long), Pellè

Rezerwowi: K. Davis, Long, Cork, Bertrand, Mayuka, Reed, McCarthy.

tutaj punkt z regulaminu.
    13.4 In the event of the scores being level at the end of ninety minutes’ play in Rounds One, Two, Three, Four and Five an extra half-hour shall be played. If the tie is still undecided after extra time, the winners shall be determined by the taking of kicks from the penalty mark in accordance with the Laws of Association Football.

Wstyd? Odpasc z COC? Hah.
    smieszne jest to, ze kazda porazka jest wielka tragedia. Jak widac musicie pomyslec nad zmiana barw klubowych.
    To co ze Arsenal odpadl? To co, ze gramy jak gramy? To co, ze wygrywamy trofeum za 4 miejsce?
    Ja jestem kibicem tej druzyny i w sercu kanonierem. Jestem dumny z tego klubu gdy wygrywamy i jak przegrywamy. Dlaczego? Bo jestem kibicem.
    Ta strona zeszla na psy. Na palcach jednej reki zlicze ludzi którzy sa prawdziwymi kibicami.
    Kazdy moze wyrazic swoje zdanie. Ale czytanie waszych wulgaryzmów i jechanie po klubie który rzekomo "kochacie" stalo sie uciazliwe i przytlaczajace.
    Podac Panstwu linki do stron MC, Chelsea?
    A moze odrodzone MU?
    Wiekszosc z Was nie jest juz kibicami. Moze byliscie. Ale nie jestescie. Uwazacie sie za takich tylko z przyzwyczajenia.
    Kto to wezmie do siebie to wasza sprawa :)
    Do nikogo oficjalnie nie kierowalem moich slów w jednostkach. Kierowalem je do grupy.
    Spokojnej nocy.

93. Zdjęcie profilowe Leonidas

@domin

A niby po co bronic?
    Caly czas mówie, ze to jest puchar dla rezerw i mlodziezy.
    Przegrali? No to w takim razie taki Campbell, Hayden itp. nie pograja sobie za duzo w tym sezonie. I jest to tylko ich wina.
    Jak sobie posciela tak sie wyspia.

Ty masz w d..e LM, ja mam w d..e te puchary ;)
    Na wynikach zalezy mi w PL i w LM i tam porazki skarce, a zwyciestwa pochwale.
    Tutaj mi to obojetne.

Smiac mi sie za to chce z takich osób jak Ty, których ta porazka "przejela".
    Skoro Tarcze Wspólnoty traktujesz jak nie puchar, to dziwne ze tym sie przejales :P

94. Zdjęcie profilowe Misiek_14
  95. Zdjęcie profilowe Bali
  96. Zdjęcie profilowe t0my
  97. Zdjęcie profilowe domin
    domin

hahaha leonidas o czym ty piszesz chlopie, tarcza wspolnoty w ktorej mozna zrobic po 5 czy 6 zmian to zwykly przedsezonowy sparing. Puchar krajowy jaki by nie byl to zawsze puchar…
    Hayden i campbell nie pograja ?? a jak to roznica skoro "pierwsza" druzyna nie gra o wiele lepiej
    Karwello nastepny wielki fan dla ktorego "porazka nie jest tragedia" widac przynajmniej ze efekt wengera dziala – 4 miejsce sukces lol
    ale czego sie spodziewac po ludziach ktorzy nawet nie wiedzieli co to jest Arsenal w chwili kiedy on zdobywal swoje ostatnie mistrzostwo

98. Zdjęcie profilowe t0my
  99. Zdjęcie profilowe oldgunner
    oldgunner

Niestety, jak sie nie mysli na boisku, to sie przegrywa. Rosicky "zrobil" karnego, Wilshero’wi wystarczylo sil lub checi tylko no kilka kroków w strone Clyne’a no i stracilismy dwa gole. Szkoda Alexisa, bo do 80 min widac bylo, ze chlop sie naprawde stara.
    W sumie Swieci skorzystali z prezentów i wlasciwie niewielkim kosztem sa w nastepnej rundzie.

100. Zdjęcie profilowe oldgunner
    oldgunner

101. Zdjęcie profilowe domin
  102. Zdjęcie profilowe Leonidas

Kocham ta strone :D
    Wygrana z AV -> wielka podnieta, wszystko cacy, wszyscy pilkarze cudowni itp.
    Porazka w CC z Southapton -> Wenger out, wszyscy out, odpadamy ze wszystkich pucharów swiata, jestesmy cioty i beznadziejni.

Seriously?

Ten puchar i tak przechodzil "bokiem" bo poza Alexisem i powiedzmy Jackiem, nikt z podstawy nie zagral w wyjsciowej 11.
    Dlatego podstawowy sklad odpoczywal i szedl swoim trybem, a ten mecz byl grany "w tle".
    Nie chcieli rezerwowi zdobyc trofeum? To ich problem.

Uwazac ze Arsenal jest beznadziejny bo rezerwowym skladem + mlodziez, przegral z Southampton grajacy w wiekszosci podstawowym skladem, to nie wiem co macie w glowie.

W calej historii wygralismy tylko 2 razy to trofeum. I to najlepiej swiadczy by takie mecze traktowac jak "towarzyskie". Uda sie? To fajnie, gramy dalej, jestesmy dalej w grze.
    Nie uda sie? Trudno.
    Dla nas w hierarchi to malo wazne trofeum.
    Dla Southampton jedne z najwyzszych.

btw.
    Zaraz przyjdzie zwyciestwo w lidze i znów bedzie spust.

103. Zdjęcie profilowe Leonidas

@domin

Zaklamywanie rzeczywistosci to ze Arsenal skonczy na 7 miejscu, a w LM na 3 ;)

Dziwne, ze dla Ciebie zawsze "wartosciowym" trofeum staje sie dopiero to, z którego odpadamy.
    Jak wygrywamy w LM, to dla ciebie malowazny puchar.
    Jak odpadamy to od razu jest jacy to jestesmy beznadziejni i wgl.
    A miales sie tym nie przejmowac i olac.

104. Zdjęcie profilowe Leonidas

Dla mnie CC i FA Cup sa obojetne(moze akurat teraz Puchar Anglii nie, bo jestesmy obroncami wiec tutaj fajnie by bylo znów zablysnac).

Porazka nigdy nie cieszy i wolalbym zebysmy awansowali, ale jak mozna porównywac podstawowy sklad Arsenalu na podstawie meczu rezerw z mlodzieza przeciwko podstawie obecnego vice-lidera PL.

Pozdrawiam wszystkich których ta porazka boli ;)

105. Zdjęcie profilowe domin
  106. Zdjęcie profilowe oldgunner
  107. Zdjęcie profilowe qba
    qba

bardzo dawno sie nie logowalem ale zagladam na ten portal od wielu wielu lat.
    zal patrzec jak schodzi na psy!
    posty typu "ch…, kur … itp."?
    gdzie my jestesmy? na spacerniaku zakladu poprawczego?

co do meczu – zagraly glebokie rezerwy (alexis, jack i chambers z pierwszego skladu, rosa wchodzi z lawki a reszta malo czasu spedza w tym sezonie na boisku).
    porazki szkoda – ale pozytywy sa (bo chyba po takiej porazce trzeba skupic sie na nich). Mnie sie podobala defensywa zlozona z mlodych graczy radzila sobie naprawde dobrze.
    Niezle tez przechodzilismy z obrony do ataku, bardzo skladnie i dynamicznie. Niestety brakuje wykonczenia – szkoda akcji sancheza i podolskiego.

108. Zdjęcie profilowe Misiek_14
  109. Zdjęcie profilowe Leonidas

@domin

"tak tak leonidas trzeba byc niezlym zjebem zeby sie cieszyc ze klub ktoremu sie kibicuje odpada z jakiegokolwiek pucharu"

Widze, ze mówisz o sobie ;)
    To Ty zawsze sie cieszysz jak Arsenal odpada z jakiegokolwiek pucharu :P

Gdzie ja napisalem ze sie ciesze?
    Nigdy porazki mnie nie ciesza, bo wolalbym by Arsenal zawsze wygrywal.
    Ale potrafie zrozumiec ta porazke skoro gralismy slabszym skladem niz Southampton, a w dodatku dla nas to mniej prestizowy puchar niz dla nich.
    Oni sie ciesza z tego jakby zdobyli MS.
    A my? Uda sie? Spoko. Nie uda? Trudno.

Co innego PL czy LM, w których gra sie na calego i kazdy zespól wystawia podstawowe sklady, a co innego FA Cup czy CC, gdzie przynajmniej te silniejsze zespoly daja pograc rezerowym.
    To jest chyba najlepsza wizytówka tego, jak czolówka traktuje ten puchar.
    Dlatego nie zamierzam skakac z mostu dlatego ze Arsenal przegral w CC.

@oldgunner

W CC? Niezbyt.
    Predzej gdybysmy zagrali takim skladem jak dwa lata temu z Bradford.
    Bo jak wystawia sie podstawe, to znaczy ze ten mecz traktuje sie powaznie i wtedy podchodzilbym do tego meczu jak do np. ligowego i wtedy przejal bym sie tym ze "twierdza padla".

110. Zdjęcie profilowe domin
  111. Zdjęcie profilowe oldgunner
  112. Zdjęcie profilowe domin
  113. Zdjęcie profilowe Leonidas

@oldgunner

Blagam Cie. Nie mów mi, ze traktowales ten mecz powaznie.

Jezeli ja juz uwazam mecz Arsenalu za "malo wazny", czy "nieprestizowy", to znaczy ze on naprawde taki musi byc :D
    A widzac sklady w jakich wyszly oba zespoly, to jest chyba najlepszy na to dowód.

Chcesz znac moje stanowisko?
    Szkoda, ze przegralismy. Chcialbym by Arsenal co roku wygrywal poczwórna korone, by nie przegral czy nawet nie zremisowal zadnego spotkania. Tylko, ze… tak sie niestety nie da, a przynajmniej nie znalazl sie jeszcze taki zespól i tacy pilkarze którzy by to potrafili.

114. Zdjęcie profilowe EdekSilva9
  115. Zdjęcie profilowe oldgunner
    oldgunner

@Leonidas,

nie musisz mnie o nic blagac, bo nawet zdobycie FA CUP nie zrobilo na mnie wielkiego wrazenia, za co kilku zagorzalych kibiców, prawie mnie zlinczowalo.Na moje szczescie "zdoblyem" z Arsenalem tyle tytulów, ze bardziej cenie styl i jakosc gry niz blaszane "garnki" heheh.

Pamietam nasza wymiane zdan i to, jak napisales, ze mamy w koncu kochana(lub jakis inny zblizony epitet) twierdze ES, a po porazce, jakby nie bylo, jestes niewzruszony. Jakos tak troche, malo powaznie ;)

116. Zdjęcie profilowe alexdp
    alexdp

jak dla mnie za szybko odpadlismy mimo wszystko.co do samego meczu to ogladalem dopiero od 78 min(praca do 22) z jakims arabskim komentarzem na meczykach.Z tych parunastu minut stwierdzam ze Rosicky zagral katastrofe i do tego karnego zrobil co do reszty nie bede ocenial gdyz wiekszosci meczu nie widzialem:(

117. Zdjęcie profilowe Leonidas

@oldgunner

Kurcze, juz nie wiem jak inaczej mam Ci to wytlumaczyc, bys zrozumial co mam na mysli.

Zacznijmy moze od tego, ze poza Francja(z tych mocniejszych lig swiata) w zadnym innym kraju nie ma czegos takiego jak Puchar Ligi.
    W Anglii jest, to spoko. Zawsze szansa na kolejny puchar.
    Ale przez to, ze Anglia jest nielicznym krajem w którym ten puchar istnieje, to jedyne co rózni go od np. Emirates Cup, jest to ze jest uznawany za "oficjalny".

Mówisz, ze jest to malo powazne, ze ES uwazam za twierdze, a po porazce jest mi to obojetne.
    Ale widze, ze dla Ciebie wszystko jest czarne albo biale.

Przed meczem juz pisalem. Jak sobie ten sklad poscieli, tak sie wyspi. Dajac tym samym do zrozumienia, ze jakikolwiek wynik w tym meczu bedzie do przyjecia.

Dalej uwazam ES za twierdze, bo gdy przyjada Swieci w meczu LIGOWYM(gdzie po obu stronach beda najsilniejsze "11", a podejscie u obu druzyn bedzie takie samo) to stawiam, ze meczu nie wygraja.

W dodatku zobacz ilu kibiców bylo. Nie wiem czy chociaz polowa stadionu byla zapelniona.

A takie United?
    Mimo upokarzajacej porazki z MK Dons, po wielu kibicach ta porazka splynela jak po kaczce.

Nie wiem. Jak juz po tym dalej nie widzisz tej "subtelnej" róznicy miedzy porazka w CC a porazka w lidze, to juz naprawde nie wiem co mam napisac.
    Chcesz, prosze bardzo. Uznaj to za "malo powazne".
    Dla mnie ES dalej jest twierdza i dopóki w meczu ligowym(bo do tego glównie sie odnosilem podczas tamtejszej naszej rozmowy. Gdy podawalem liczbe spotkan nieprzegranych u siebie mówilem o lidze, bo jak wiemy w miedzy czasie u siebie nawet w LM przegralismy z Bayernem czy jeszcze wczesniej z BVB) nie przegramy, to dalej licznik bije.

118. Zdjęcie profilowe Leonidas

Swoja droga juz nie moge doczekac sie NLD :D

Arsenal w tych meczach jest zawsze mocniej zaangazowany, wiec wyobrazcie sobie jak bedzie musial wygladac podwójnie zaangazowany Alexis :D

Skoro gosciu biega od jednej bramki do drugiej, to jak to pomnozymy razy 2(z racji NLD) to bedzie miazga :D

119. Zdjęcie profilowe oldgunner
    oldgunner

@Leonidas

i to sie wlasnie nazywa relatywizowaniem ;)
    albo jest twierdza nie do zdobycia, albo jej nie ma. Po prostu pewne okreslenia sa wlasnie albo biale, albo czarne :)
    Swoja droga ciekawi mnie, od którego momentu zaczyna Ci zalezec na Pucharze Ligi, od pólfinalu, czy od finalu,a moze wczesniej?

Takie podejscie, jak kibiców MU (i nie tylko) po odpadnieciu z MK Dons tlumaczy sie zawsze tak samo, to niewazne rozgrywki. Sytuacja sie jednak zmienia, jak sie taki puchar zdobywa, wtedy oczywiscie piers wypieta i duma rozpiera hahah oczywiscie nie mówie o Tobie, tylko tak raczej ogólnie. Mysle, ze gdyby bylo tak, jak mówisz, to dzis Liverpool i B’oro nie lupaliby 15 kolejek karnych, po dogrywce, bo w pucharze ligi kazdy wynik jest do przyjecia, wiec po co sie stresowac heheh

120. Zdjęcie profilowe Leonidas

@oldgunner

"Mysle, ze gdyby bylo tak, jak mówisz, to dzis Liverpool i B’oro nie lupaliby 15 kolejek karnych, po dogrywce, bo w pucharze ligi kazdy wynik jest do przyjecia, wiec po co sie stresowac heheh"

Boze no. A czy ja gdzies mówie, ze nie chcialem by Arsenal wygral?
    Po prostu nie zamierzam wszystkich out’owac z Klubu i na wszystko narzekac, tylko dlatego ze przegralismy.

Gdyby Arsenal mial karne z Southampton to tez bym chcial by lupali 15 kolejek i zwyczajnie, po ludzku postarali sie wygrac.
    Ale jezeli po tej 15 kolejce by odpadli, to trudno. Tak ciezko to zrozumiec?

Fajny fragment komentarza znalazlem na k.com:

"Prawda jest taka,ze zalobe dzis maja grajki z rezerw, bo COC to jedyne miejsce gdzie pograja."

I zgadzam sie z tym w 100%. Ten puchar i FA Cup, to sa jedyne miejsca gdzie rezerwy maja okazje na gre i okazje na wykazanie sie(zwlaszcza mlodzi).
    Skoro na wlasne zyczenie(patrz slaba gra Rosy czy Poldiego) odpadli, to ich problem. I do nikogo, tylko do siebie moga miec pretensje, bo to byl jeden z niewielu wystepów gdzie moga zagrac.

Wyznaje zasade: dopóki pilka w grze.
    Gramy w jakims pucharze, postarajmy sie go wygrac.
    Ale jest tez cos takiego jak piorytet.
    Z calej czwórki(PL,LM,FA Cup,CC) Puchar Ligi jest wlasnie ostatni.

Nie mówie, ze zagralismy dobry mecz, bo zagralismy tak "srednio", ale plakac nie powinienem ja, czy podstawowy sklad Arsenalu(bo co ich to obchodzi i tak w nim nie graja), tylko wlasnie ta rezerwa, bo zmarnowali jedyna(albo jedna z dwóch liczac FA Cup) szanse na "swój" puchar i swoje nieliczne wystepy.

121. Zdjęcie profilowe domin
  122. Zdjęcie profilowe Leonidas

No nic. Arsenal odpadl, to teraz kibicujemy MK Dons. Afobe znów dwie bramki.

A w 11 spotkaniach tego sezonu strzelil 9 goli.
    W formie jest genialnej.

Oby tylko nie okazal sie "talentem" na nizsze ligi.
    Bo tam czesto udaje mu sie zdobywac bramki, a jak gra gdzies wyzej, czy tez dostaje szanse w Arsenalu to juz troche slabiej.
    Ale w dalszym ciagu jest mlody, silny. Moze jednak?

123. Zdjęcie profilowe Zibi1603
    Zibi1603

@Leonidas

Masz racje tak chyba sie nie da, ja tez nie przypominam sobie takiej sytuacji ale jak chcesz moge podac Ci nazwe zespolu, który nie przegral ani jednego meczu w PL

124. Zdjęcie profilowe Leonidas
  125. Zdjęcie profilowe Zibi1603
    Zibi1603

@Leonidas
    To z tego ze z tego co pamietam w historii BPL tylko jeden zespól nie przegral ani jednego spotkania, oczywiscie moge sie mylic. Powinienes zrozumiec aluzje zwlaszcza ze bylo to dosc niedawno bo 10 lat temu.

Nie obchodza mnie zespoly z serie A, mnie interesuje powazna liga a nie jakas podwórkowa.