Wielkie Derby Pólnocnego Londynu na remis. Arsenal – Tottenham 1:1 (0:0)

Adasko Aktualności 74 Komentarze

Wielkie Derby Pólnocnego Londynu, czyli najbardziej wyczekiwany moment przez wszystkich kibiców Arsenalu. O tym meczu mówilo sie juz od dluzszego czasu. Niestety, pomimo przewagi Arsenalu, oba zespoly musialy podzielic sie ze soba punktami. Dodatkowo w pierwszej polowie boisko z powodu kontuzji opuscili Mikel Arteta oraz Aaron Ramsey.

Pierwsza grozna akcje stworzyli Kanonierzy. 5 minut po rozpoczeciu gry Danny Welbeck ladnie odebral pilke w srodkowej strefie boiska, odegral pilke od razu do Jacka Wilshere’a, a ten wypuscil w bój Aarona Ramseya. Strzal Walijczyka byl, jednak za slaby i oddany zbyt duzego kata, aby zaskoczyc Hugo Llorisa.

W 14 minucie bardzo ladna akcje przeprowadzil Danny Welbeck. On rozpoczal ta akcje i on chcial ja zakonczyc, jednak jego strzal ze skraju pola karnego zostal zablokowany.

W 21 minucie Alex Oxlade-Chamberlain popedzil prawa strona boiska i dosrodkowal w pole karne do Danny’ego Welbecka. Ten przyjal pilke, wszedl w drybling z dwoma zawodnikami Kogutów, po czym oddal strzal, jednak po raz kolejny nie byl to strzal, który zaskoczylby bramkarza Tottenhamu.

Piec minut pózniej z prawego skrzydla Ramsey zagral na srodek pola karnego do Danny’ego Welbecka, ten odegral przed pole karne do Jacka Wilshere’a, jednak po raz kolejny Arsenal oddal strzal w srodek bramki.

W 29 minucie po raz pierwszy w tym meczu grozniej zaatakowala druzyna White Hart Lane. Chadli podal na czyste pole do Masona, który znalazl sie na lewym skrzydle, nieatakowany przez zadnego zawodnika Kanonierów, jednak zamiast podac na czysta pozycje do Adebayora, podal wprost w rece Wojciecha Szczesnego.

W 41 minucie z rzutu roznego dosrodkowywal Eric Lamela, w polu karnym odnalazl sie Jan Veronghen, który oddal strzal glowa, wprost w Wojciecha Szczesnego.

Na minute przed koncem ladna kiwka popisal sie Aaron Ramsey, po czym odegral on do Alexa Oxlade-Chamberlaina, ten przelozyl pilke na prawa noge i oddal grozny strzal na bramke Tottenhamu, jednak na posterunku byl Hugo Lloris. Po tej sytuacji Koguty przeprowadzily szybki kontratak, po którym Chadli znalazl sie w dogodnej sytuacji, jednak jego strzal przelecial obok bramki.

Oba zespoly zeszly na przerwe z bezbramkowym remisem.

Pierwsza grozna sytuacja w drugiej polowie miala miejsce w 55 minucie, kiedy rzut wolny mial Tottenham. Christian Erikssen oddal ladny strzal w kierunku bramki Kanonierów, jednak Wojciech Szczesny nie mial problemów z obronieniem tego strzalu.

Minute pózniej Tottenham wyszedl na prowadzenie. Fatalna strate zaliczyl Mathieu Flamini, pilke przejal Eric Lamela, który zagral na czyste pole do Nacera Chadliego, a ten nie mial problemów z umieszczeniem pilki w bramce. Wojciech Szczesny byl w tej sytuacji bezradny.

W 58 minucie moglo byc juz 1-1. Per Mertesacker popisal sie ladnym strzalem glowa, jednak piekna interwencje zaliczyl Hugo Lloris, pilka wyladowala na linii bramkowej i jak pokazal system Goal-line – bramki w tej sytuacji nie bylo.

Na kolejna okazje zawodnicy kazali nam czekac do 73 minuty. Na lewej stronie boiska dlugo miedzy soba pilke wymieniali Sanchez,Cazorla i Ozil. W koncu ten ostatni dosrodkowal w pole karne, pilka zostala wybita przed 16-stke, a na strzal z pierwszej pilki zdecydowal sie Calum Chambers, jednak strzal Anglika minimalnie przelecial nad poprzeczka, a szkoda bo bylaby to przepiekna bramka.

60 sekund pózniej Arsenal doprowadzil do wyrównania. Na strzal sprzed pola karnego zdecydowal sie Santi Cazorla, pilka po drodze odbila sie od Mesuta Ozila, w futbolówke nie trafil Danny Welbeck, ta trafila do Alexa Oxlade-Chamberlaina, a ten strzalem pod poprzeczke nie dal szans bramkarzowi Tottenhamu.

Do konca meczu zaden z zespolów nie stworzyl sobie grozniejszej okazji i tym samym Arsenal podzielil sie punktami z Tottenhamem.

Arsenal – Tottenham 1:1 (0:0)

Bramki: Alex Oxlade-Chamberlain (74 min.) – Nacer Chadli (56 min.)

Sklady:

Arsenal: Szczesny, Chambers, Mertesacker, Koscielny, Gibbs, Wilshere (63. Alexis), Arteta (28. Flamini), Ramsey (45+2. Cazorla), Ozil, Oxlade-Chamberlain, Welbeck

Rezerwowi: Ospina, Coquelin, Flamini, Rosicky, Podolski, Cazorla, Alexis

Tottenham: Lloris, Naughton, Kaboul, Vertonghen, Rose (83. Dier), Capoue, Mason, Lamela, Erikssen (62. Lennon), Chadli (80. Bentaleb), Adebayor

Rezerwowi: Vorm, Dier, Fazio, Bentaleb, Lennon, Townsend, Soldado

Zólte kartki: Oxlade-Chamberlain, Wilshere, Chambers – Lamela, Chadli, Lennon, Adebayor, Mason, Rose