Wysoka wygrana zakonczona gra w oslabieniu. Arsenal vs Galatasaray 4:1 (3:0)

fkobi14 Aktualności 76 Komentarze

Hat-trick Danny’ego Welbecka, swietne asysty Oxlade-Chamberlaina, Alexisa Sancheza (okraszone równiez golem Chilijczyka) czy czerwona kartka Wojtka Szczesnego. W tym meczu bylo niemal wszystko. Od pelnej dominacji Kanonierów do chwili rozkojarzenia, która zakonczyla sie strata tylko jednego gola. Kanonierzy odzyli. Na jak dlugo? W przyszla niedziele czeka nas ciezka batalia na Stamford Bridge z Chelsea. Czy zobaczymy tam równie radosna, pelna finezji zagran postawe Kanonierów jaka mielismy okazje dzisiaj ujrzec. Miejmy nadzieje, ze mecz z Lwami ze Stambulu to dobry prognostyk.

Pierwsze minuty dosc ciekawe. Kanonierzy od poczatku staraja sie narzucic wlasny styl gry. 5.minuta – swietna szarza Danny’ego Welbecka. Anglik na pelnej szybkosci przebiegl kilkadziesiat metrów z pilka przy nodze, ale przy podaniu w polu karnym zostal zablokowany.

Pierwsza interesujaca akcja Galatasaray. Ciekawa wymiane podan konczy strzalem obok bramki Telles.

Gol! Arsenal wychodzi na prowadzenie za sprawa Danny’ego Welbecka! Swietna akcja na skrzydle Alexisa Sancheza, który zszedl do srodka pola i swietnym podaniem w uliczke wypuscil do podania Anglika, a ten, bedac sam na sam z bramkarzem umiescil bez najmniejszych problemów pilke w siatce.

Welbeck show! 2-0! Daleka glówka w srodku pola do napastnika Arsenalu, ten równiez glówka wyprowadza sobie pilke na wolne pole i wychodzac sam na sam po raz kolejny z Muslera wyprowadza Kanonierów na dwubramkowe prowadzenie.

Moglismy byc swiadkami hat-tricka w przeciagu niewielu ponad 30 minut. Welbeck zbiera bezpanska pilke na 16. metrze, ale tym razem oddaje bardzo slaby strzal. Jedna z nielicznych okazji popularnych Lwów. Wszystko konczy sie strzalem Sneijdera, który wylapuje Wojtek Szczesny.

Mamy krótka przerwe w meczu. Kibicom ze Stambulu puszczaja nerwy. Na boisku widzimy rzucane przez nich race. Sytuacje próbuje uspokoic Sneijder, który podbiega do sektora swoich kibiców i prosi o zachowanie spokoju na trybunach.

3-0! Alexis Sanchez! Szybka kontra The Gunners na bramke Galatasaray. Swietne podanie Ozila do Sancheza, Chilijczyk wychodzi na czysta pozycje, przed strzalem zmienia kierunek przekladajac sobie pilke do prawej nogi, a nastepnie uderza po dlugim slupku na bramke. Muslera bez szans.

44. minuta. Zólta kartka dla Flaminiego po faulu na Sneijderze.

Sedzia dolicza 2.minuty do pierwszej polowy. Arsenal stara sie utrzymac pilke, za co jest nagradzany przez publicznosc The Emirates glosnym „ole!”. Gwizdek arbitra konczy pierwsze 45 minut meczu.

Wracamy po przerwie. Pierwsza zmiana w szeregach gosci. Na boisku melduje sie Altintop za Kurtulusa.

Alez akcja The Gunners. Rewelacyjna dluga pilka Sancheza do Chamberlaina, mlody Anglik na pelnej szybkosci wpada w pole karne, mija jednego z obronców, ale zabraklo juz dokladnosci w podaniu do Mesuta Ozila.

4-0! Hat trick Danny’ego Welbecka! Anglik zapoczatkowal akcje z 52.minuty i skutecznie ja zakonczyl, swietna mini-podcinka ponad bramkarzem gosci. Kapitalna asysta Oxlade-Chamberlaiana w tej sytuacji.

Rzut karny dla Galatasaray! Ale to nie wszystko. Czerwona kartke otrzymuje Wojtek Szczesny za ewidentny faul na Yilmazie. Z boiska schodzi Alexis Sanchez za drugiego bramkarza Arsenalu – Davida Ospine. Do karnego podchodzi poszkodowany Yilmaz i nie myli sie. 4-1! Ospina nawet nie wyczul intencji strzelca.

Kolejna korekta w skladzie Kanonierów. W 68.minucie pojawia sie na murawie Tomas Rosicky za Chamberlaina. Prandelli takze dokonuje zmian. Wchodzi Bruma za Pandeva i Bulut za Sariego.

Swietna trójkowa akcja Ozila, Cazorli i Welbecka, ale ten ostatni w slabym stylu konczy akcje strzalem glówka ponad bramka. Ostatnia zmiana Arsene’a Wengera. Na boisku pojawia sie Jack Wilshere za zmeczonego Mesuta Ozila.

Galatasaray sila rzeczy przejelo inicjatywe w meczu, znacznie czesciej utrzymuja sie przy pilce, ale nie wynika z tego nic pozytywnego.

Turcy jakby uslyszeli moje slowa. Alez interwencja Davida Ospiny! Strata pilki przez Cazorle. Szybka kontra gosci, wrzutka w pole karne. Mocny strzal Yilmaza, ale kapitalna parada na linii bramkowej Ospiny.

Okazja na czwartego gola Danny’ego Welbecka, ale w ostatniej fazie akcji Anglik zgubil pilke i nie byl w stanie wyjsc vis a vis z Muslera.

Goscie zlapali wiatr w zagle. Dwa grozne strzaly Wesleya Sneijdera i Altintopa w odstepie kilku minut, ale Ospina pracuje na dobra note w meczu i nie daje sie przelamac.

4.minuty – tyle dolicza arbiter do drugiej polowy. Przed koncowym gwizdkiem szanse na podwyzszenie wyniku mial jeszcze Santi Cazorla. Dobra pilka Welbecka do Wilshere’a, Jack wypuszcza Santiego na czysta pozycje, Hiszpan ladnie gasi pilke i lekka podcinka myli bramkarza, ale sila uderzenia jest jednak zbyt slaba i wracajacy obroncy wybijaja pilke z linii bramkowej. Koniec meczu.